TREBA MI POMOC

Moderators: dejca, dejo, Rus

Post Reply
boban76
Automobil: lada

TREBA MI POMOC

Post by boban76 » Thu Mar 08, 2012 9:42 pm

IMAM LADU RIVU 2003 1500 LANAC KAD JE HLADAN LETO ZIMA JAKO TESKO UPALI POSLE PRVOG PALJENJA CITAV DAN PALI NA POLA KLJUCA....NE TROSI NI GRAM ULJA ....NEMA PLIN.....NA LERU PRELEPO RADI...TOTALNO SAM IZLUDEO.....OVO MI JE 6 LADA I SVE SU FENOMENALNO RADILE PALILE BILE SU TESKI KRSEVI A NIJE BILO PROBLEMA A OVA JE PRAKTICNO KAO NOVA UTEGNUTA A NECE DA PALI OTKACIO SAM....

Milan 2107
Automobil: 2107 e39 525D

Re: TREBA MI POMOC

Post by Milan 2107 » Thu Mar 08, 2012 9:56 pm

djeluje mi kao da ti nestane goriva u lončetu ali nema smisla da nestane pogledaj ta ti ne curi gorivo na membrani na karburatoru onoj velikoj
Zašo voziti nivu sa 1.7i koja troši 10L benzina kad možete voziti nivu sa 240D MB motorom koja troši 12L dizela

dejo

Post by dejo » Fri Mar 09, 2012 12:48 am

Pa vrlo lako da te zeza karburator. Ne bi mu škodio jedan temeljit remont.
Vrlo lako da ti nestane goriva u lončetu onda duže vergla dok ne nadruka pumpa gorivo. To lako utvrdiš.
Prije nego što ideš paliti hladan motor skineš poklopac zraka i uspeš malo goriva u karburator. Ako odmah upali znaci to je to.
Pogledaj jel ti čok u redu.
Nakon što kažeš 6 lade trebao bi je više da poznaješ u dušu!

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja » Fri Mar 09, 2012 1:54 am

Ovo mi pre lici na pumpu za gorivo nego na karb da pravi problem , ako dugo verglash treba pumpi da povuce benz iz rezervoara ! Proveri ti da li pumpa odnosno svaka pumpa ima ne povratni ventil za benz da li pumpa drzi vakum u crevu ! Uzmesh stisnesh npr klestima crevo ili ga presavijesh (ono koje dolazi na pumpu) da vidis ima li goriva u njemu (da proverish drzi li pumpa vakum u crevu) , ili ako imash filter za benzin providan vidi da li u njemu stoji benz ! Kao sto si rekao polse prvog paljenja pali na pola kljuca !
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

Djope
Automobil: Lada 21072

Post by Djope » Fri Mar 09, 2012 11:49 am

Kod mene kad auto duze stoji nema goriva u filteru.Ona upali iz prve i cim potrosi gorivo iz karb.-a ugasi se.Ili navucem rucno na pumpu ili verglam malo duze.Nisam obracao paznu na to do sad,posto je karburator nov i od Lade 2101 tako da malo manje trosi inesto je bilo price da ima funkciju povrata goriva pa sam mislio da je to to.

Post Reply