Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Nov 13, 2018 7:31 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 98 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next
Author Message
 Post subject: Re: Fiatov motor u Ladu
PostPosted: Thu Mar 15, 2012 5:33 pm 

Automobil: zil
hteo si da ispadnes malo pametan jeronimo, a? jel se rotira bregasta? gde se ona nalazi, jel se i ona trnuje? :roll:

Profile  

PostPosted: Thu Mar 15, 2012 8:07 pm 

Automobil: vaz21214-20
ko bre tebi drma kavez? mislio sam unutar samog motora(mnogi pomisle na sve oko motora pa i na njega samog) a zna se sta cini motor...trnuje se kuciste bregaste :!:

Profile  

PostPosted: Fri Mar 16, 2012 1:37 am 

kod ovih motora konkretno ne jer je kuciste bregaste iz jednog dela, nema lezajeve ni konzole. ako dobije luft, menja se celo.
ruku na srce, jos nisam video osteceno kuciste

Profile  

PostPosted: Fri Mar 16, 2012 1:51 pm 

Automobil: vaz21214-20
ma naravno, nego smo poceli u globalu....

Profile  

PostPosted: Sun Apr 15, 2012 3:43 pm 

onaj motor sto sam sklapao... ubacen.
Image
Image

Profile  

PostPosted: Fri Apr 20, 2012 11:45 pm 

http://www.youtube.com/watch?v=curTXTgC ... e=youtu.be

Profile  

PostPosted: Mon Apr 23, 2012 9:35 pm 

Fino spakovano. Jel pala probna vožnja? Mora da slatko ide.
Čekaj, jel ovo tvoja karavanka ona nova ili si ovo radio za nekoga?

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2012 9:25 am 

aha, vozi se vec nedelju dana, obican svakodnevni auto. za sad lagano sa gasom, bar do prve promene ulja, radjena je full generalka pa dok se razradi. prvih pola sata je duvao plav dim na sve strane, dok su legle karike na stubline, sad se smirio, lepo radi na plin i na benzin ali tek kad predje 1000km ide stelovanje i dotezanje svih srafova a onda moze gas u patos.

nije moja, drugar je u pitanju, ili musterija, kako god oces, 2107 iz 2004.godine, presla 40.000km i motor je poceo da mesa ulje i vodu i duva na iberu vec poprilicno pa je momak resio da kad je vec bal...

inace ko kaze da pasuje fiatov motor na ladin menjac, nek slobodno dodje da me poljubi gde sunce ne sija. treba modifikovati zvono, zamajac...

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2012 10:07 pm 

Naravno treba razraditi motor a onda veselje... :D
Naravno da ne ide ladin mjenjač na fiatov motor al dosta ih je u zabludi u vezi toga. Često je uzaludno ljudima tupiti neke stvari, najbolje ih je pustiti da rade onako kako misle pa kad dođu do toga vide da to i nije bas tako. Malo ih u biti se uopće upuštaju u nešto već samo blebeću.
Jesi u ovom slučaju prepakovao ladinu getribu ili ste ubacili i fiatov mjenjač?

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2012 6:13 pm 

djape1977 wrote:
prvih pola sata je duvao plav dim na sve strane, dok su legle karike na stubline

zar stvarno mislis da su karike nakon pola sata rada "legle"?...ae molim te za nas obicne smrtnike, objasni to malo detaljnije..
po mom misljenju a i skromnom znanju, motor nakon full generalne, prilikom prvog paljenja, duva malo plavicasti dim, ali ne zbog toga sto karike nisu legle i sto legnu nakon pola sata, vec zbog toga sto se prilikom sklapanja motora obilato podmazuje uljem (kako cilindri tj stubline kako ih ti zoves, tako i klipovi, karike) pa se nakon startovanja motora posle generalne, javlja plavi dim bas zbog tog ulja(poremecene smese, kao kad motor trosi ulje pa dimi) koje je korisceno za podmazivanje. ako gresim, ti ispravi. pozzzzz

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2012 7:34 pm 

Automobil: 2107 e39 525D
to ulje moj gedora izgori za po minute

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2012 7:42 pm 

uf, da si video kako izgledaju stubline posle hilznovanja, koliko su grube, znao bi o cemu pricam. vidi fotku, bezveznom kamerom od mobilnog pod vestackim svetlom u garazi.
Image

naravno da sam obilato podmazivao sve pri sklapanju, i jeste zato plav dim na sve strane u pocetku, ali po meni nema teorije i da posle pola sata rada i dalje sagoreva to sto sam mazao u toku montaze. to bi valjda sagoreo u prvih nekoliko sekundi? pre mislim da se u tim najgrubljim tragovima masinske obrade zadrzava ulje dok se malo ne poravnaju od trenja sa karikama. ne kazem da sam posisao svu pamet ovog sveta ali deluje mi logicno.

dejo wrote:
Naravno da ne ide ladin mjenjač na fiatov motor al dosta ih je u zabludi u vezi toga. Često je uzaludno ljudima tupiti neke stvari, najbolje ih je pustiti da rade onako kako misle pa kad dođu do toga vide da to i nije bas tako. Malo ih u biti se uopće upuštaju u nešto već samo blebeću.
Jesi u ovom slučaju prepakovao ladinu getribu ili ste ubacili i fiatov mjenjač?

ladin menjac, ladin zamajac i ladin set kvacila. nije vlasnik auta hteo da kasapimo tunel menjaca jer bi za fiatov menjac moralo dosta da se sece. moja prognoza je da ce mu menjac trajati 10.000km, koliko i lamela. iskreno, mislim da dva tri potezanja od semafora do semafora ima da ga ubiju kao zeca. videcemo. zasad sam mu promenio garnituru dihtunga i semeringa menjaca i ulje jer je vec procurio na sve strane.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 26, 2012 4:45 pm 

Milan 2107 wrote:
to ulje moj gedora izgori za po minute

a onda... karike za pola sata rada "sastruzu-uglacaju" cilindre i sve to bude ok? nemoj takve odgovore druze. lepo si rekao- to ulje izgori za po minute, e sad bi kao pravi trebao i da objasnis zasto motor izbacuje plavi dim jos pola sata? pozzz

Profile  

PostPosted: Thu Apr 26, 2012 5:00 pm 

djape1977 wrote:
uf, da si video kako izgledaju stubline posle hilznovanja, koliko su grube, znao bi o cemu pricam. vidi fotku, bezveznom kamerom od mobilnog pod vestackim svetlom u garazi.
naravno da sam obilato podmazivao sve pri sklapanju, i jeste zato plav dim na sve strane u pocetku, ali po meni nema teorije i da posle pola sata rada i dalje sagoreva to sto sam mazao u toku montaze. to bi valjda sagoreo u prvih nekoliko sekundi? pre mislim da se u tim najgrubljim tragovima masinske obrade zadrzava ulje dok se malo ne poravnaju od trenja sa karikama. ne kazem da sam posisao svu pamet ovog sveta ali deluje?

druze znam o cemu pricas ti ali vrlo dobro znam o cemu pricam i ja. ne zelim da ulazim u raspravu, iznosim svoje misljenje i potkrepljujem ga primerima. ove slike ne znace nista. neznam gde i kako su ti radili hilznovanje. ti znas da i kad se nabiju hilzne, opet se vrsi obrada istih cak i kad se ugradjuju std klipovi. zadnja faza u toj obradi je i obrada uz koriscenje vodene smirgle. merenje se vrsi komparatorom, i vrlo dobro znas do koje preciznosti, tako da nema tj ne sme biti nikakvog poravnavanja tragova masinske obrade sa karikama i jos da se to zavrsi ta pola sata. pozzz

Profile  

PostPosted: Thu Apr 26, 2012 5:15 pm 

ajde tebe da cujem, zasto ga ne izbacuje posle sat a ni posle 200km koliko je dosad presao? potpuno cist izduv, nista na iberu, nista na sipki za ulje.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 98 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC + 2 hours