Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Sep 22, 2018 3:40 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Previse dima na iberlaufu
PostPosted: Thu Sep 19, 2013 8:07 pm 

Automobil: Lada 2106
Ne farbam je,da je farbam islo bi celo krilo,ovako samo one trule tj rdjave delove koje sam morao da zaustavim tj taj donji deo,a sve ostalo drzim sto vise na fabriku,...Nije to uslov nikakav,to je garaza stara i nikakva prepuna prasine,mucio sam se i cistio je 20 dana pre toga xD

Profile  

PostPosted: Thu Sep 19, 2013 9:45 pm 

Automobil: Lada Vaz 21063
Barem je imas,a ja ti nemam ni to imam samo dvoriste u kome stoji Lajka i to je to, mora garaza da se napravi ali vise ni sam nzm sta cu prvo,ali da ne menjamo temu vise od ovog nek se javi neko ako zna jos sta bi moglo coveku da bude problem da ga posavetuje,Lada mu je stvarno malo presla...

Profile  

PostPosted: Thu Sep 19, 2013 9:47 pm 

Automobil: Lada 2107
Samo ti uradi tako kako sam ti ja rekao i ima da bude Lada ko nova. Ipak je mnogo rano za karike i otvaranje masine. Tako su i mene savetovali i sad nemam problema.

Profile  

PostPosted: Thu Sep 19, 2013 10:02 pm 

KardanPower slazem se sa tobom da treba da nasteluje karb,ali auto ne bi trebao uopste da mu dimi...

Profile  

PostPosted: Thu Sep 19, 2013 10:31 pm 

Ja sam rekao da prvo ocisti karburator (najbolje ultrazvucno u servisu) i onda da se nasteluje fino, a potom uraditi i stelovanje paljenja stroboskopom i stelovanje ventila kod nekog dobrog majstora. I onda ce biti vidno poboljsanje. Sto se dima tice, to mora da bude. I meni moja Lada dimi, ali malo, vrlo malo i to je normalno. Ali zato nije normalno da dimi ko luda pola ulice. Ako hoces da svedes nivo dima na minimum, pored svega gore sto pise uradi zamenu ulja i filtera ulja i vazduha. Znaci to bi bila pocetna faza, a ako ima sredstava moze da stavi neke kvalitetnije svecice ako nije menjao dugo, da ugradi filter goriva, da promeni platine ako su pri kraju, nema tu sta da bude od golemog posla. Auto nije presao ni 100 000km tako da otvaranje masine ne dolazi u obzir. Ja sam mislio isto da radim neku polugeneralnu, da menjam karike, gumice ventila, itd. ne znam ti ni ja sta sve... i na kraju sam odustao od te avanture i uradio ovo sto sad tebi pricam i veruj mi da sad nemam nikakvih problema. Moja 2107-ica je presla 112 000km i ako joj je to pomoglo, pomocice i tvojoj sa 98 000km na satu. Pozdrav i javi sta si radio! :)

Profile  

PostPosted: Thu Sep 19, 2013 10:41 pm 

Moja je presla malo manje od 98000,tj 97500km :mrgreen: i ne duva na iberlaufu tj duva ali ne dim nego samo vazduh,i nzm koliko je normalno da duva sa samo tolikom kilometrazom,slazem se sa tobom Kardan da treba sve to da se odradi,to trebam i ja na mojoj da odradim sva ta stelovanja,sve te sitnice,jer je potpuno rastelovana,ali cak i tako rastelovana ne dimi...

Profile  

PostPosted: Thu Sep 19, 2013 10:47 pm 

Nece ni njegova dimiti, nego ce duvati ko tvoja banjski svez vazduh :mrgreen: . Ne, ozbiljno kazem jer kad sve to bude uradio sagorevanje ce biti bolje i kompletnije tako da nema nesagorelog benzina i prebogate smese, itd. bice i benzin cistiji i svecica bolje ce da pali smesu i to u pravom trenutku kad nasteluje paljenje, itd... Jer ona mora bar malo da duva, ali vazno je sta duva da to ne bude dimna zavesa. Jer kako duva na auspuh tako ce i na iberlauf.

P.S. Ocisti zvono iberlaufa i crevo namesti da dole duva par cm ispod kartera

Profile  

PostPosted: Thu Sep 19, 2013 11:56 pm 

Automobil: 2103 special
Evo ovako da javim kolegama, danas sam se malo vise posvetio problemu, posmatro sam pola sata desavanja, duva ona na iberlaufu ali ne mnogo (nema belog dima), znaci duva u normalnim granicama, ono sto me zbunjuje je "ostar" miris benzina koji se oseca iz iberlaufa (oseca se u kabini) , bila je kod majstora proverio je paljenje kaze da je nastelovano i da dobro pali, svecice su nove promenjene, ostaje mi samo predlog sto ste rekli ciscenje karburatora i polse toga fino stelovanje, motor je slusao majstor i kaze da je u dobrom stanju, znaci ostaje samo ciscenje karburatora pa da vidimo sta posle ;), stay tuned :twisted:

Profile  

PostPosted: Fri Sep 20, 2013 10:43 am 

izvuci sipku za ulje pa pomirisi da li se oseca ulje na benzin

Profile  

PostPosted: Sat Sep 21, 2013 6:41 pm 

Automobil: 2103 special
u ovoj fazi ne mogu da prepoznam da li se to benzin odatle oseca ili iz iberlaufa, sad sam kupio aditiv da probam malo sa tim da ocistim karburator koliko toliko za prvo vreme.
ps: djape imas privatnu poruku ;)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours