2103 pomoc oko paljenja posle 5 godina stajanja

Moderators: dejca, dejo

Post Reply
Milos_bg
Automobil: Lada 2103

2103 pomoc oko paljenja posle 5 godina stajanja

Post by Milos_bg » Fri Dec 16, 2011 9:41 pm

Imam staru Ladu 2103 iz 1976 godine, odrzavana maksimalno, isla odlicno. Ja vise razumem u Juga jer nikada nisam imao priliku da malo "cackam" oko Lade pa mi sad treba vase misljenje. Ovako stoje stvari: pomenuta Lada stajala je u garazi oko 5 godina, nije paljena niti vadjen akumulator. Sada bih voleo da je sredim malo za voznju, pa mi treba pomoc oko paljenja. Sta da radim konkretno?
Ja sam negde procitao da kad auto stoji duze vreme treba skinuti svecice i pogurati ga u brzini da bi se cilindri malo pokrenuli. Nisam nista hteo da pokusavam dok necujem misljenje od ljudi koji se bas razumeju u Lade.
Toliko od mene i zahvaljujem se unapred na odgovorima!!! :)

dejo

Re: 2103 pomoc oko paljenja posle 5 godina stajanja

Post by dejo » Fri Dec 16, 2011 10:09 pm

djape1977

Post by djape1977 » Sat Dec 17, 2011 12:29 am

zavisi sta hoces od nje.

kao sto rekoh, stavi akumulator, sipaj gorivo i upali je. posmatraj pritisak ulja. cak bi bilo dobro da prvo malo verglas sa skinutim kablom sto vodi od razvodnika na bobinu. trebalo bi vec u toku verglanja da ugasi lampicu za ulje. ako gasi lampicu za ulje, vrati kabl na bobinu i pali. kad malo odradi, 10tak minuta, zameni ulje i filter.

gde si konkreno i gde je ta lada?
j***** auto bez kardana

SERZAS

Post by SERZAS » Sat Dec 17, 2011 11:21 am

5 godina nije puno, ali ipak.

1. Izvadi svecice
2. U svaki cilindar spricom ubrizgaj kerozin i tako ostavi na dan za svaki slucaj da nisu zapekli prstenovi, jer u suprotnom ako su zapekli i pri palenju mozes ih polomiti.
3. Ocisti stare svecice, posle kupi nove kad proradi motor.
4. Proveri kako radi pumpa za gorivo.
5. Za svaki slucaj skini poklopac karburatora i proveri da nema prljavstine toliko u komori za gorivo i u samom filteru karburatora. Ako je ugradjen filter za gorivo odam ga promeni, da novo gorivo nenanese talog u karb.
6. Pripremi akumulator.
7. Proveri kocnice dok si u mestu dal propada pedala ili ne. I kako deistvuje kvacilo. Pre svega proveri kakvo je stanje u casicama za ulje. I dal ima taloga prljavstine. Ako vidis talog, posle paljenja rasturi kocione cilindre i ocisti ih, takodje i casice. Casice i crevo mozes slobodno oprati hemijom za pranje motora i vodom, obrati paznju i na cep! posle pranja ostavi sve da se susi.
8. Ako je bila podignuta rucna pazi da nije zapekla.
9. Kada sve to obavis onda slobodno pumpum napumpaj gorivo povuci sauh i vozi...
IF YOU CANT BUY IT,
BUILD IT!
IF YOU CANT BUILD IT,
LEARN IT!
SO YOU CAN BUILD IT,
TO ROLL IT TILL THE WHEELS FALL OFF!!!
http://public.fotki.com/SerzasLive/

polval

Post by polval » Mon Dec 19, 2011 12:59 pm

Milos-BG, jeli proradila Lada?

Milos_bg
Automobil: Lada 2103

Post by Milos_bg » Tue Dec 20, 2011 5:29 pm

Bio sam na putu poslednjih par dana pa nisam mogao da bacim pogled na forum. Nisam jos pokusavao da je upalim, verovatno cu posle Nove godine jer imam drugih obaveza. Hvala na pomoci, i cim proradi (ako proradi) javljam vam.
Ja sam sa Novog Beograda, a Lada je na Vracaru u garazi. Jos jednom se zahvaljujem na odgovorima. :)

Post Reply