limarija

Moderators: dejca, dejo

Post Reply
Filip990
Automobil: 2103

limarija

Post by Filip990 » Thu Jul 07, 2011 8:01 pm

kako srediti ( zakrpiti ) ovu rupu ... ???

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 11797.jpg/

svaka pomoc je dobrodosla...

vojvoda

Re: limarija

Post by vojvoda » Thu Jul 07, 2011 11:01 pm

uzmes malo starih novina naguras u rupu, i onda to lepo namazes sa gitom,kupis sprej u beloj boji i ofarbas. salim se naravno odneses kod limara da ti udari jednu fleku privremeno resenje godinu dve dana, ili kupis komplet krilo i zamenis i resio si problem.

dejo

Post by dejo » Thu Jul 07, 2011 11:11 pm

Odes kod limara i sredi ti to.
Po meni bi trebalo prominiti taj cijeli donji dio krila. Mozes naci i polovni pa otpilati taj donji dio koji ti treba.
100 % ti je trula i ispod te rupe posto bas u tom dijelu hrđa krene iznutra. U tom dijelu se nakupi dosta blata koje tu stoji godinama. Znam ti iz vlastitig iskustva. Moja lada zaista nije bila nigdje na oko vidljivo trula osim sto je pokazala malo na jednom pragu i pod suvozaca gdje je vjerovatno ulazila voda. Al kad skines krila i pragove onda tek vidis pravo stanje stvari. Jos moja snijeg i sol skoro nije ni vidila.
E sad je sve do tebe.
Ukolko je zelis imati duze u vlasnistu onda bi trebao to srediti kako treba, a ukoliko suprotno onda samo ubaci fleku i zavari. Dosta ljudi radi to samo tako povrsinski da mogu proci tehnicki.

dejo

Post by dejo » Thu Jul 07, 2011 11:17 pm

vojvoda wrote:uzmes malo starih novina naguras u rupu, i onda to lepo namazes sa gitom,kupis sprej u beloj boji i ofarbas. salim se naravno odneses kod limara da ti udari jednu fleku privremeno resenje godinu dve dana, ili kupis komplet krilo i zamenis i resio si problem.
:D :D
Pricao mi jedan limar. Doveo mu talijan da mu radi staru alfu. Skinu on prag kad tamo puno novina. :lol:
Definitivno najbolja opcija kako vojvoda rece. Novo krilo.
Moje nije nidje pokazalo, a opet sam ga zamijenio. Naravno opet je do tebe sta zelis...

Filip990
Automobil: 2103

Post by Filip990 » Fri Jul 08, 2011 1:07 am

koja bi bila cena celog krila ??? otprilike

stefanm
Automobil: ford, lada

Post by stefanm » Fri Jul 08, 2011 6:31 am

vojvoda wrote:uzmes malo starih novina naguras u rupu, i onda to lepo namazes sa gitom,kupis sprej u beloj boji i ofarbas. salim se naravno odneses kod limara da ti udari jednu fleku privremeno resenje godinu dve dana, ili kupis komplet krilo i zamenis i resio si problem.
:lol: :lol: :lol: ne vredi git....
iseci sve sto je trulo i postavi novi lim...ili zameni komplet :xixi
budalama uvek treba ustupiti "prvenstvo prolaza"

goldeneye

Post by goldeneye » Fri Jul 08, 2011 7:45 am

Nije kao kod tebe ali slicno.Ja se ne razumem puno ali ako nisi u mogucnosti da placas novo krilo i limara i farbara onda ti je ovo najeftija varijanta a estetski moze da prodje.O kvalitetu je suludo pricati ali kao prva pomoc (poliester+cement+vodeni+beli sprej)
http://www.youtube.com/watch?v=HyyRibUx ... re=related

vojvoda

Post by vojvoda » Fri Jul 08, 2011 10:52 pm

2000 dinara ako imas srece.

goldeneye

Post by goldeneye » Fri Jul 08, 2011 10:55 pm

Sta -krilo

Post Reply