Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Jul 22, 2018 5:21 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Tue May 20, 2008 7:51 pm 
Site Admin
Site Admin

Automobil: /
Vigi wrote:
ajd neko od pametnih da mi odgovori zbog cega oni sad njih cuvaju 50+ ili 100 godina nebitno.... sta ce im tad lada sa 350km kada tad bwe ni goriva nece biti :?:

Eh.. Zasto...
Zasto kolekcionar kupi sliku od 5 miliona $, i stavi je u sef? I onda, jednom u godinu dana, izvadi je, divi se malo, i vrati je u sef...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 2:12 am 
Site Admin
Site Admin

Zato sto je bolestan.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 9:08 am 

Automobil: 2105
josif visarionovic wrote:
Zato sto je bolestan.

Amin brate :D

Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 9:27 am 

Marko wrote:
Vigi wrote:
ajd neko od pametnih da mi odgovori zbog cega oni sad njih cuvaju 50+ ili 100 godina nebitno.... sta ce im tad lada sa 350km kada tad bwe ni goriva nece biti :?:

Eh.. Zasto...
Zasto kolekcionar kupi sliku od 5 miliona $, i stavi je u sef? I onda, jednom u godinu dana, izvadi je, divi se malo, i vrati je u sef...

evo bas pre neki dan gledam (valjda je discovery bio) neki lik je dao preko 50.000$ na restauracije obicne bube... znaci kad je rekao da je poklopac za volan (od sirene sta li je) dao za njega 1000$ ja sam samo "pa ovaj nije nooormalan"

tako da ima ih raznih bolesnih... za tih 50.000$ ja bi kupio korvetu da sam na njegovom mestu ... i ako mi je bas dosadno onda bi je celu rasturio i sklopio...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 10:33 am 

"Beetle Crisis" si gledao ;) Super emisija, gledaš ljude koji imaju i viška vremena ali i previše entuzijazma za takve stvari. U takvom slučaju se pare ne štede. Mnogo više cenim kada neko uzme i od krša restauracijom dođe do fabričkog stanja - to je rad, ljubav i požrtvovanje. I onda kada ga konačno sredi, sedne u njega i provoza se sa užitkom.... Ova 2101 i ona 2103 iako su u perfektnom stanju - samo se čuvaju. To je muzej. Ja tu ne vidim uopšte ljubav...

Josife - skidam kapu za komentar ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 10:55 am 

moracu pod hitno da kupim digitalni fotoaparat da vidite kako se to radi "po srpski". sad mi je u radionici buba poslednji put vozena pre 12 godina, a i tad je akana do raspadanja. limarija 90% zavrsena, ostalo sledi. i sve zajedno ce biti do 2000e.

drzati muzej je ok ali i dalje tvrdim da je prava stvar voziti i cuvati istovremeno. slazem se da od oldtajmera ne treba ocekivati da pravi 20.000km godisnje, ali bar za vikend...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 26, 2008 8:36 am 

Quote:
drzati muzej je ok ali i dalje tvrdim da je prava stvar voziti i cuvati istovremeno. slazem se da od oldtajmera ne treba ocekivati da pravi 20.000km godisnje, ali bar za vikend...

Upravo tako! Potpuno se slazem!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 06, 2009 10:23 pm 

djape1977 wrote:
moracu pod hitno da kupim digitalni fotoaparat da vidite kako se to radi "po srpski". sad mi je u radionici buba poslednji put vozena pre 12 godina, a i tad je akana do raspadanja. limarija 90% zavrsena, ostalo sledi. i sve zajedno ce biti do 2000e.

pametno. treba se provest da svijet vidi. kad zaparkiraš to sjajilo pored danas većine s plastičnim detaljima.....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 19, 2009 7:22 pm 

Lada nije orginalan auto vec je kopija Fiata i kao takva nikad nece imati neku relikvijsku vrednost medju malo ozbiljnijim kolekcionarima.STo znaci da je njeno cuvaje za buduca pokoljenja besmisleno.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 19, 2009 9:11 pm 

cak ni originalni fiat 124 nema bas neku vrednost na trziistu oldtajmera u evropi jer je u pitanju sasvim obican velikoserijski auto. nije ostao zapamcen ni po dizajnu ni po tehnickim resenjima. jedino "nabrijane" verzije kao special T imaju kakvu takvu vrednost.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 19, 2009 9:24 pm 
Site Admin
Site Admin

Automobil: /
Pa sad... Ipak je Fiat 124 bio auto godine, i nije bash zaboravljen...
Seat je po meni zasluzeno nosio titulu kopije Fiat-a, ali je ruku na srce Lada jedino licila na izvornu licencu, a sem toga nishta, u smislu svih mogucih tehnickih resenja.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 2 hours