Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Nov 22, 2017 12:59 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: PROBLEM I
PostPosted: Sun Mar 08, 2009 4:56 pm 

Pozdrav, ljudi!!!

Pre svega - slike su vam SUPER!!! Nadam se da cu vam se na sledecem okupljanju i ja prikljuciti.

Imam jedan problem sa mojom ladom: na filteru za vazduh (na iber-laufu) mi izbacuje neku belu, sluzavu smesu. Ulje i antifriz su u pitanju. Izbacuje u toj meri da curi kroz otvor filtera!
Kad skinem cep ulja, na njemu se nalazi takodje bela skrama, koja je vidljiva i u unutrasnjosti deklija ventila.
Normalan nivo ulja, normalan nivo antifriza. Ulje nije vodeno, antifriz u posudi i hladnjaku je cist.

Mehanicar kaze da su moguce 2 stvari: Izgoreo dihtung glave, ili da je nesto sto on zove kondenzat. Na moje pitanje - zasto mi ne nestaje antifriz, on je odgovorio da je to neznatna kolicina i da je moguce da je dihtung malo nagoreo i da propusta...

Sta kazete vi? I kako je moguce da izgori dihtung glave kada taj motor nikada nije pregrejan? Ranije nisam imao nikakvih simptoma, a nisam je vozio jedno mesec dana pre nego se ovo dogodilo...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Mar 08, 2009 8:13 pm 
Site Admin
Site Admin

Automobil: /
Vozis na plin?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Mar 08, 2009 8:53 pm 

to se desava kada vozis na plin

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Mar 08, 2009 10:04 pm 

Ne, ne vozim na plin.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Mar 08, 2009 10:40 pm 
Site Admin
Site Admin

Automobil: /
Pazi, taj beli majonez na cepu za ulje, nastaje zbog prisustva vode unutar motora. Eh sad, imas dve varijante. Ili je geknuo dihtung glave, pa mesa ulje i vodu, ali se onda to manifestuje i tako sto ulje postane belo, a i primetio bi da ti trosi jedno i drugo. Druga mogucnost, jeste da se javlja izvesna kolicina kondenzata zato sto motor radi podhladjen! Vozis je na kratkim relacijama, i motor ne stigne da se ugreje. Ni jedna karika ne dihtuje 100%, pa hladan vazduh iz usisa, prodre u karter, i pravi kondenzat. Naravno tada to nije u velikoj meri, i primeti se eto tako na chepu za ulje, i nigde vishe. Ulje naravno ostaje normalno...

Sve u svemu, ako kazes da je ulje 100% ok, onda ce biti da nema mesta za paniku.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Mar 08, 2009 11:00 pm 

Ma iako je dihtung glave, to se lako da zameniti. A vozim je kad odem u rodni grad, i to su uglavnom kratke relacije. To nije automobil za Beograd; to trosi kao sumanuto 8) , a i ovde bi se vrlo brzo uakala...

Majstor mi je i predlozio da skine sva creva oduske, ocisti ih pa da vidimo o cemu je rec. Ulje mi je bukvalno zeleno, jer nikoliko nisam presao od poslednje zamene. A bojim se da nije zapekla ili pukla i neka karika, jer je ta smesa u filteru mesavina ulja i necega... E menjanje karika mi vec ne bi trebalo :(

Nego, Marko, imas li ti neko resenje za moj drugi problem? :) Pretpostavljam da i tvoja lada ima isto napravljen sistem.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours