Nemojte da se smejete! :-/

Moderators: dejca, drakal, dejo

Post Reply
komplikovan

Nemojte da se smejete! :-/

Post by komplikovan » Fri Nov 21, 2008 11:57 pm

Nisam dugo vozio svoju ladu, i resih da joj malo protegnem tockove, ali ispostavilo se da imam problem. Tacnije - 2 problema:

1. Kad predjem 70km/h auto pocne da mi podrhtava i da mi vibriraju sedista (nisu labava) i te vibracije mi se prenose na ledja do te mere da postane neprijatno. Zasto mi se to desava?! (druk lager mi je propao; cuje se na leru, a pri polasku podrhtava - da li on moze da izaziva vibracije?) A mozda je uslovljeno drugim problemom:

2. U toku voznje, bez obzira na to da li je auto u brzini ili na leru, iz predela zadnjeg mosta mi se cuje neki cudan zvuk. Kada usporavam, cuje se tak-tak-tak, ali ne ono 'zvec' kao kada je propao krst kardana, vec tup zvuk ciji intenzitet pada sa smanjenjem brzine. Cuje se uglavnom pri maloj brzini, i iskljucivo u toku voznje - ne tokom polazenja.
Krst je ispravan, hardijev zglob je ispravan, srednji most je ispravan.
Kutija menjaca je sva masna od menjackog ulja; na svakoj matici ima po jedna kap ulja (nisu labave), ali mi nista ne kaplje i ne znam odakle dolazi. Diferencijal je mastan, ali na semeringu ne curi. Ima dovoljno ulja i u menjacu i u dif.
U cemu je problem?

U prodavnicama su mi rekli da su mi propale neke caure i lezajevi u difu, pa me zanima da li je to to, jer prodavci bi da prodaju, a mehanicari da naplate. A ja bih prvo sa vama da se konsultujem. Pretpostavljam da, ako je to propalo, nije mali zahvat i ne kosta bezazleno...

Jbt, pitam se samo gde i kad je propalo, kad stoji u garazi :!: Bas me je iznervirala :evil:

Hvala unapred!!!

djape1977

Post by djape1977 » Sat Nov 22, 2008 12:16 am

digni zadnji deo auta, izbaci iz brzine i pokusaj da zavrtis tockove rukom pa da cujes odakle dopire zvuk.
da se nije otkacio auspuh???
j***** auto bez kardana

komplikovan

Post by komplikovan » Sat Nov 22, 2008 12:24 am

Prvo sto primecujem kad to uradim je da (cini mi se) ima veliki luft dok 'uhvati' diferencijal. Ako idem na cim levo - desno sa tockom, cuje se onaj metalni zvuk u diferencijalu (cang) i imam utisak kao da je nesto krenulo da se drobi ili kao da su se zupcanici izlizali, a ne mogu da ga tako brzo rucno zavrtim da bi pocelo to da se cuje (cuje se pri brzini 20-30km/h), a ako upalim auto i ubacim u brzinu - ne cuje se nista od buke motora...
Nije otkacen auspuh - letos sam menjao ceo i nisam presao 200 km od tada...

djape1977

Post by djape1977 » Sat Nov 22, 2008 1:01 am

digni auto, DOBRO ga obezbedi, nek neko sedne unutra i dobro ga zavrti (4. do jedno 100km/h) pa da stisne kvacilo a ti stani negde nazad i gledaj/slusaj sta se zbiva. tako sam ja nalazio kvarove zadnjeg trapa i osovine
j***** auto bez kardana

komplikovan

Post by komplikovan » Sat Nov 22, 2008 1:09 am

Thnx, Djape! Kad odem u Pozarevac (posto mi je taj auto kod mojih, u garazi) isprobacu i tu varijantu, pa javljam sta sam ustanovio.
A reci mi, kolika je verovatnoca da su otisle te caure koje su mi spominjali? I pretpotavljam da mora da se skida ceo zadnji most i rastura dif?
A zasto mi je menjac mastan (a pritom mi nista ne kaplje u smislu da ostavlja tragove)?

Marko
Site Admin
Site Admin
Automobil: /

Post by Marko » Sat Nov 22, 2008 4:05 am

Vibracije su najverovatnije od kardana. Fabricka provera u VAZ-u, za kardan, je da ubacis u trecu, i vozis tacno 60 km/h, i proveris trese li se slika u retrovizoru unutrasnjem. Ako ima vibraciju, 100% je kardan.

choksi
Automobil: 111

Post by choksi » Sat Nov 22, 2008 7:11 pm

Podrhtavanje pri kretanju moguće i zbog korpe, a može i da trese u vožnji.Moja 2101 je prešla preko 300000km i nije crko dif tako da ne verujem da je do njega.

Post Reply