Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Jul 17, 2018 1:29 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: PROFESIONALNI MEHANIČAR
PostPosted: Sat Jul 28, 2007 3:31 pm 

Forum je super, ali bi bilo još bolje da se angažuje profesionalni mehaničar koji je, recimo specijalista za najnovije Lade. Drugim rečima, kada zna da radi najnovije onda razbija ove starije modele. Sada će neko reći treba neko da ga plaća. Međutim, ako on ima servis može se postići dogovor da uz svaki odgovor ide njegova reklamna poruka ili pak da je logo njegove firme uvek na forumu. Mislim da ideja nije loša sobzirom da smo svi manje više amateri. Pozdrav svima!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jul 28, 2007 4:35 pm 

Ко је рек'о: m.deki? :D

Ko je rek'o: m.deki? :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jul 28, 2007 8:16 pm 

Pazi... realno gledano mehanichar za starije modele lada je beskoristan... a i vecina mehanichara koji sebe nazivaju mehanicarima kazu, lada... ma to je isto sto i zastava... i onda ti zeznu auto... :)

Auto je previshe prost da bi ti trebao mehanicar... svaku zvukic ili nedaj boze lupanje znas tacno odakle je.. veci problem je naci ok delove... koji traju 10% fabrickih... npr. pumpa za ulje na ladama starim traje dobrih 250k km... bez frke... kad kupis sada neku... 10-15k najvishe.. i pojede se... krsh... razvodne kape isto, ma... cilindri, sta god da dohvatis u prodavnici ili buvljaku je gore 100* od onoga sto si imao u kolima, ja imam srecu da imam 2 automobila i da imam jos jednu ladu rasklopljenu u podrumu koja je isto bila presla <90k km tako da svi njeni delovi su jos odlicni... tako da nisam skoro nista sem gumica morao da kupim a i njih je bolje praviti na strugu od polya...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jul 28, 2007 9:35 pm 

Jimmy wrote:
Pazi... realno gledano mehanichar za starije modele lada je beskoristan... a i vecina mehanichara koji sebe nazivaju mehanicarima kazu, lada... ma to je isto sto i zastava... i onda ti zeznu auto... :)

Auto je previshe prost da bi ti trebao mehanicar... svaku zvukic ili nedaj boze lupanje znas tacno odakle je.. veci problem je naci ok delove... koji traju 10% fabrickih... npr. pumpa za ulje na ladama starim traje dobrih 250k km... bez frke... kad kupis sada neku... 10-15k najvishe.. i pojede se... krsh... razvodne kape isto, ma... cilindri, sta god da dohvatis u prodavnici ili buvljaku je gore 100* od onoga sto si imao u kolima, ja imam srecu da imam 2 automobila i da imam jos jednu ladu rasklopljenu u podrumu koja je isto bila presla <90k km tako da svi njeni delovi su jos odlicni... tako da nisam skoro nista sem gumica morao da kupim a i njih je bolje praviti na strugu od polya...

Slažem se delimično sa tobom, ali... Uvek neko ali :roll: Pogledaj na forumu koja su pitanja postavljena i koja su odgovori ponuđeni. Na Ladi Specijal, Wartburgu cvajtagu i ja sam ''ispekao'' zanat jer sam tada mogao da ekspermentišem u svakom smislu i da uvek imam jedan dodatni krš sa koga bih čerupao delove. Međutim, sobzirom da imam Ladu 112 16 V staru 2 godine ne mogu na njoj vežbati na osnovu repair manual a i skupo bi mi bilo da kupim neku havarisanu za delove a ništa joj ne fali osim čorbe. Međutim, korisno je uvek čuti ili potvrditi nešto već poznato. Pozdrav svima!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours