Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Sep 26, 2018 9:30 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 30 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Mislim da je vreme za ovu temu...
PostPosted: Sat May 08, 2010 2:56 am 

Automobil: 2105
Pisem kao clan koji ima nekoliko godina iza sebe u LKSu, mada na ovom forumu postoje ljudi koji su duze od mene prisutni na istom. LKS je stao (manje/vise mrtav). Nema nikakvih desavanja, nema akcija - i ono osnovno nema organizacije. Forum nam se sveo na Info pult "Kako da popravim...." sto jeste jedna od svrha kluba ali ne i jedina!

Ja vidim jedno resenje a to je - uprava LFC-a uz znanje LKS-a.

Uz svo duzno postovanje prema Marku kao administratoru - ne mozes biti na celu kluba na cije skupove u poslednje 3 godine nisi dosao ni jednom! Ti mozes da drzis domen, forum, bazu ali ne i ljude. Stariji clanovi znaju koliko je onih koji vrede otislo sa ovog foruma zbog nesporazuma. Takodje, ako ti ne zelis da unosis novine u klub - ostani admin ali prepusti te stvari ljudima koji to zele i umeju! Imamo ljude koji su fenomenalni poznavaoci Lada - al sta to vredi bez organizacije? Imaju znanje, imaju volju da to podele - ali zele da vide da je ovo KLUB LJUBITELJA a ne sekcija "Pitajte 100001 pitanje".... Imamo clanove koji trenutno uopste ne zele da dodju na skup (gde god se on odrzavao podsecam od Vrsca ni jedan veliki skup nije organizovan). Dakle - prvo resenje je da dodje do ozbiljnih promena u upravi. Prikljucenje LKS-a LFC-u. Ponovo, pre nego sto pocnete da me napadate, razmislite 5 minuta o onome sto cu napisati. LFC jeste zvanicno registrovano udruzenje. Sta to znaci? To znaci da ih uvoznici prepoznaju i hoce sa njima da razgovaraju. Takodje ljudi koji se tamo bave organizacijom mislim da to rade na dobar nacin. Sta je njihov problem? Ono sto je ovde prednost. LKS, kao sto rekoh ima ljude koji zaista poznaju Lade - LFC ih nema. Ukoliko bi se stariji clanovi prikljucili LFC-u i preneli svoje znanje tamo, LFC-ova trenutna organizacija + LKS-ova prakticna znanja = uspesan klub! To sto je LFC zvanicno registrovano udruzenje je LKS-ov propust koji ukazuje na srz problema - ovde se o organizaciji niko nije brinuo duze vreme. Jednostavno ostavljeno je tako kako jeste pa sta bude - bice... i vidimo i sami sta ce biti...

Dakle da rezimiram i ne filozofiram vise:
Uprava LFC-a uz znanje LKS-a je Lada Klub. Sve ostalo su zamlacivanja bez poente! Trazim misljenje prvenstveno ljudi koji su ovde dugo i koji imaju prakticno znanje, bez njih moze i LKS i LFC samo da se slika... Nadam se da ce se prepoznati i ostaviti misljenje. Takodje molim Marka da ne sklanja temu jer ova prica mora da se zavrsi jednom i da ljubitelji lade dobiju klub koji ce im pruziti vise nego sto im trenutno pruzaju ova dva (realno gledano) polukluba (jedan zvanican bez prakse drugi nezvanican sa praksom - u konacnici clanovi su na gubitku).

Eto toliko od mene - u nedelju (09.05.) cu biti u 12h kod Sava Centra, svi koji dodju - mozemo o ovome da popricamo i kad se vidimo nikakav problem nije.

Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 09, 2010 4:18 pm 

Čudi me da ova tema nema nijedan odgovor. Mada, kada malo bolje razmislim lako se da utvrditi zašto - ljudi ne čitaju šta se dešava niti ih izgleda interesuje nešto više od toga kako da poprave nešto na svom automobilu - gde je Šone potpuno u pravu.

Što se mene tiče, do pre par meseci bio sam vlasnik Lade Sputnik 1.3 ali do pre više od godinu dana sam bio i ponosni član LKS-a. Kažem "bio" zato što se moja aktivnost počela sve više i više smanjivati kada sam video da se stvari nikada neće mrdnuti sa mrtve tačke. Konačno, promenom automobila i kluba shvatio sam koliko su velike razlike između LKS-a i RFS-a. Poređenja radi samo - admini na RFS-u vuku uvek u smeru da se forum populariše (majice, flajeri, nalepnice, uskoro i okviri za tablice), dozvoljavaju tuđu pomoć i traže je ako treba (lično sam dao dizajnersku pomoć reda veličine par stotina eura za dž što mi nije nikako žao), a konačno - trude se da naprave okupljanja i da omoguće članovima da saznaju što više o svojim automobilima, o forumu i da se snađu ukoliko imaju problema sa kolima. Prelaskom sam shvatio da je RFS (iako isto traje koliko i LKS) i pored odvajanja od RKS-a (Renault Klub Srbije) neverovatno živo mesto, odlično uređeno (moderatori odmah rade svoj posao ukoliko recimo dođe do offtopica), pristojno i fino za razgovor. Onako kako je LKS nekada bilo prijatno mesto.

Slažem se i sa Šonetom da ukoliko administratori (ne jednina - već množina) nemaju vremena da se aktiviraju, ko će drugi??? Poštujem šta su uradili i šta su napravili, pogotovo poštujem to što su to ljudi koji imaju dosta obaveza pored ovog foruma, ali imamo ih i mi ostali. Ukoliko želite da vodite nešto, ukoliko želite da budete respektovani zbog toga što ste osnovali LKS i prvi započeli to, treba da budete aktivni, trebate negovati odnos sa svim članovima i morate delovati u smeru da se ljudi okupljaju, da klub zaista postoji i da aktivnosti ima često. Okupljanja makar jednom godišnje, nalik onom u Vršcu - jedinom većem i jedinom iole valjano organizovanom u istoriji LKS-a.

LFS nažalost ne posećujem zato što je isuviše komplikovano i preterano zbudženo. Uvek sam bio za to da se osnuje forum i da se napravi sajt za LKS. LFS je sve to zbudžio u jedan forum (takva je platforma, jbg) možda malo nepotrebno. Predlog koji je Šone izneo vidim kao neko rešenje - međutim sa aspekta platforme, pogrešno rešenje. Ujedinjene LKS-a i LFS-a je dobro, ali sa ostavljanjem OVOG foruma i postavljanjem druge uprave koja će pored Marka i Josifa (kojeg vidimo jednom u 100 godina) preuzeti odgovornost za održavanje foruma i za troškove koje idu uz to (hosting, domen, itd). I naravno - pravljenje sajta, ali pravog sajta kluba sa informacijama o okupljanjima, vestima iz Avtovaza, članovima, registraciji, članskim kartama - dakle jedna kompletna celina. Pošto jedni imaju znanje, podršku uvoznika (finansijsku i moralnu, ali i pravnu) i energiju a drugi imaju odlično posećenu platformu ali su bez energije za prave akcije - moralo bi doći do ujedinjenja na Šonetov predlog, ukoliko želite da i jedni i drugi opstanu u simbioznom obliku, jedinom valjanom i pravom.

Da napomenem - uvek postoji mogućnost da ljudi odu ili da im se kaže "ukoliko vam se ne dopada ovde, imate druga mesta gde možete otići i družiti se", sa čim se načelno slažem - svako treba da ima mogućnost izbora. Međutim, ukoliko svi odu šta će se desiti sa mestom koje je prvo počelo sa okupljanjem ljubitelja Lada? Ostaće prazan forum koji niko neće posećivati. Opet - napomenjujem - forum, zato što LKS nije bio nikada ništa više od foruma, a mogao je i što je najgore trebao je. Morao je!

Nažalost, iskreno sumnjam u to da će se nešto bitno promeniti, pošto su te stvari uvek i ostajale na statusu quo. Nit' tamo, nit' 'vamo... lično sam mnogo vremena i energije proćerdao pokušavajući da objasnim zašto treba ovako, zašto onako i kako da napravimo bolji klub. Konačno, mnogo je korisnih i entuzijastičkih ljudi otišlo zbog uprave ili zbog intertnosti kluba kao rezultat uprave i inertnih članova. Ja znam da sam pokušao više puta, ali da nikakvog rezultata nije bilo. Ukoliko uspete da napravite merger ili neki drugi valjani dogovor - svaka vam čast (i LKS-u i LFS-u), ispašćete pravi ljudi koji ume da vode klub i vode brigu o svojim ČLANOVIMA, ono što je najbitnije u svakom klubu.

Pozdrav.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 09, 2010 4:38 pm 

Automobil: Samara
Evo ovako ja sam nov na ovom forumu i moje misljenje o ovom forumu je odlicno,ljudi stvarno hoce da pomognu onima kojima je to potrebno pa cak i da nacrtaju :D ! Sto se tice tih skupova to neznam ali imam jednu primedbu sto se tice admina:

Kada sam dosao na ovaj forum i registrovao sam se cekao sam vise od 2 nedelje da se nalog aktivira od strane admina sto je jasan znak da na ovom forumu nedostaju admini!

Sto se tice izgleda foruma neznam dali je oduvek bio ovakav ali uvek valja raditi na izgledu i sadrzaju foruma kao i na funkcijama koje su dostupne korisniku!

Shone89 slazem se sa tobom u potpunosti sto da ne spojimo DOBRO I KORISNO :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 09, 2010 4:53 pm 

Automobil: 2105
Ovom forumu fali upravo ono sto smo i rekli gore - admini ili ti organizacija :) Neko ko hoce da se cima svakodnevno oko kluba i bude tu za clanove. To trazi dosta vremena slazem se - ali ocigledno ljudi koji su osnovali LFC to zele i mogu i ja za to skidam kapu. Sa druge strane dzaba ti organizacija i sve kad nemas ljude koji ce da se druze medjusobno. Poenta kluba sa druge strane i jesto to sto postoji ovde na LKS -u, da upoznas ljude kojima sutra kad ti negde stane auto mozes da se javis i trazis savet kako i sta da uradis na licu mesta da se dokotrljas - i to je klub. Klub je i ovo danas - dosli smo u 12 kod SC-a i otisli na pice i caskali.

P.S. Sto se foruma tice - sam forum mora da ostane jednostavan - ovo je forum na kome ljudi razmenjuju misljenja - nikakve velike funkcije ti nisu potrebne jer nece niko da se maltretira ovde po 5 sati - vecina dodje ujutru dok pije kafu da procita sta ima novo, ostavi misljenje ili pomogne nekome. Zato sam poceo da radim na portalu koji ce imati ulogu web strane gde ce pisati novosti (bas ono sto je Goxi rekao), a ostace forum potpuno odvojen od tog portala i imace istu namenu kao i ovaj.

Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 09, 2010 4:57 pm 

Ja mogu samo da kazem da je u postovima iznad sve receno.
Ideja o ujedinjenju dva kluba mislim da je dobra,ali cisto sumnjam da ce administratori oba kluba postici bilo kakav dogovor,tako da verujem da od toga nema nista.
Stvarno se sve svelo na pitanja kako da popravim ovo,gde ima da se kupi ono,i tako to...
Svaka cast Shonetu na pokusaju da ozivi ovo mrtvilo :)
Mislim da su takvi mini skupovi dobra osnova za pocetak neceg veceg,i nadam se da cu moci da se pridruzim sledeci put ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 09, 2010 11:48 pm 

@Goxxy, nije LFS nego LFC. Nije mi jasno kako mislis sve je zbudzeno? Mislim da je skripta koju koriti LFC daleko laksa za upotrebu od ove, a i da je po istrazivanjima strucnjaka koji se bave ergonomijom jedna od najlaksih za koriscenje. Mada je sve stvar navike i na sta si navikao. To je platforma koju koristi i RFS, samo malo vise unapredjena. Jer kada smo krenuli sa LFCom dallape i ja, nismo hteli da to bude samo forum, nego kompletan sajt, koji ce ljudima sve da pruzi, i mislim da smo u tome uspeli. Jedino je stvar na sta je ko navikao. Znam da si ti ovde navikao, i koristio ovaj forum pet godina, i onda je tesko promeniti navike. Ali LFC nece da lici na druge on je zamisljen sa drugom idejom.

Elem da se vratim na pricu. Vec sam pricam sa Shonetom o tome. LADA FAN CLUB je zvanicno udruzenje za prostor bivse Jugoslavije. I kao takvo jedino ima pravo da koristi ime LADA i sve brendove koji se vezuju za LADU, na ovim prostorima, u svrhu okupljanja ljudi i pravljenja udruzenja, dozvola je dobijena od strane LADA International, uvoznika vozila i rezervnih delova za LADA vozila, za podrucje Evrope. LFC je za nepunih godinu dana svog postojanja, uspostavio kontakte sa svim uvoznicima u regionu. I samim tim se spremaju brojne akcije, kako bismo uspeli da zainteresujemo ljude za vozila LADA. Naravno to ce doneti pogodnosti za clanove, u vidu jeftinijih delova itd itd.

Udruzenje cine clanovi, ali udruzenje postoji da bi pomoglo clanovima, ne samo kako da poprave nesto na ladi. Vec i na drugi nacin. Sto je LFC uspeo da ucini u proteklom periodu. Mozete naci ljude kojima je LFC svojim angazovanjem pomogao da rese problem sa uvoznikom ili serviserom. Ovaj forum je previse okrenut ljudima sa starijim ladama, dok su novije zapostavljenje. LFC ce u narednom periodu uz saradnju sa uvoznicima da se okrene i toj grupi ljudi koji voze ladu. Jako mali broj ljudi je i obavesten da postoji jedno od ova dva udruzenja.

Rekao sam shonetu, da smo mi za ujedinjenje ova dva foruma, jer LKS postoji godinama i ima iskusne ljude, dok LFC ima svoje ciljeve, i LFC nece odustati od njih. Moguce je ujedinjenje, ali LFC ne moze da zanemari ono sto je postigao u proteklom periodu, i podrsku koju ima. Mi smo tu za dogovor, kao sto smo uvek i bili, na clanovima LKSa je samo da se jave i razgovaraju, ako zele naravno. Mislim da obe grupe imaju isti cilj, a to je prvenstveno druzenje ljudi koji voze vozila fabrike AvtoVAZ.

Pozdrav svim clanovima LKSa,
Dragan
Predsednik Udruzenja Ljubitelja LADA - LADA FAN CLUB

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 12:49 am 

forum je 0.
ispravljanje q..a.............................

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 7:25 am 

[quote="zlatko83vr"]forum je 0.
ispravljanje q..a.............................[/quote]

Da ga ne pretera malo?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 9:12 am 

Magic - typo je u pitanju, nemoj se hvatati za sitnicu. Što se tiče mojih navika i svega što si napisao, stojim iza toga da je LFC i dalje nepregledan (na stranu platforma, iskustva stručnjaka itd.) - konačno rešenje je meni nepregledno. Što ne znači da nekom drugom nije.

Uz dužno poštovanje prema tome šta ste na LFC-u uradili i ono što je godinama ovde stvarano na LKS-u, treba naći kompromis i ne zakucavati se na jednoj poziciji. Sa početnom pozicijom koju si izneo Dragane, čisto sumnjam da će doći do ujedinjenja foruma. Svakako da imate podršku uvoznika, jeste da ste zvanično osnovan klub, i sve što ste naveli je prednost LFC-a u odnosu na LKS. Ali opet - džaba sve to ukoliko nema članova - iskusnih, raspoloženih za razgovor i deljenje iskustava. To je ono što se gradi godinama. I to je ono što se neguje - što vi treba zajedno da radite, a što se na LKS-u redovno škartiralo (sistemom - ovaj mi kontrira, leti iz "kluba").

Primera radi - google search za "lada klub" daje LKS na prvom mestu prve strane, LFC na pretposlednjem (na poslednjem je verovali ili ne moja galerija na Flickr-u). Za "lada saveti" je LKS prvi, LFC-a nema na prvoj strani. Ima tu šta da se radi da se traffic ljudi preusmeri na LFC umesto na LKS što biste mogli da uradite ukoliko želite više ljudi i više članova. O guerilla promociji da ni ne pričam (flyeri, i te gluposti).

Ukoliko se ne dogovorite (a uslov za to je da ste svi iz obe uprave popustljivi i da gledate prednosti ujedinjenja kako za vas, ali SVAKAKO za članove) - možete računati da će LKS da propadne za neko vreme, a da će LFC ostati bez odličnih tekstova, članova i iskustava - što je šteta. Dakle, VAMA treba nešto što LKS ima i to treba da bude pravac kojim se treba kretati. Marku je najlakše da kaže da ga ovo ne interesuje i završi priču očas posla. A i što bi se mlatarao ukoliko nema neke koristi od ujedinjenja - ne finansijske, već primera radi da bude pored vas jedan od vodećih ljudi u novom klubu, što je po meni i normalno.

Ps. Izostanak komentara od strane admina vam valjda dovoljno govori o aktivnosti na forumu... :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 12:26 pm 

Ajde da i ja dodam po neku... Nedostatak komentara admina mene i ne čudi, s obzirom da isti odavno više ne voze Lade, pa verovatno najviše iz tog razloga retko i posećuju ovaj forum. Moj je utisak (možda grešim) da je Lada u njihovom životu bila nešto kao nužno zlo, a ne auto na koji su navikli i koji su zavoleli. I ne samo admini, i masa drugih (starih) članova LKS izgleda da je u istom fazonu, čast izuzecima kao što je Goxxy. Jeste da više ne vozi svoj legendarni Sputnik, ali nema negativno mišljenje o posedovanju Lade starije generacije i ulaganja u održavanje i doterivanje iste. Ovaj forum, koliko ja shvatam stvari, bi trebalo da služi prvenstveno za razmenu informacija i iskustava, a toga ne može biti ako su članovi nezainteresovani i svoje Lade tretiraju kao kante koje treba razvaliti do kraja, a zatim utopiti i kupiti nešto "bolje"...
:roll:
E, sad, sa druge strane ova naša državica je u poslednje vreme totalno prsla, sve aktivnosti lagano zamiru, svako ko nešto radi oko starog automobila ili je predmet čuđenja ili ismejavanja. Ovde se uglavnom živi od dedovine, privilegija ili krađe, dok za neke konstruktivane stvari (osim izgradnje stanova) ne postoji gotovo nikakvo interesovanje. Član sam i jednog foruma koji tretira malo drugačiju problematiku, i tamo vidim da poslednjih meseci zamire aktivnost. Ljudi se danas prepucavaju i pljuju po fejsu i sl. društvenim mrežama, a za nekakav konkretan rad i razmišljanje jednostavno su sve manje zainteresovani. Dakle, nije toliko problem ni u ovakvoj ili onakvoj organizaciji LKS ili LFC, koliko u nezainteresovanosti (većine) ljudi za kvalitetno održavanje svojih Lada, a za klubska okupljanja i slične stvari još manje. Kako Peđa juče reče, voziti Ladu (naročito stariji model) u Srbiji je jednostavno blam za većinu ljudi. Mene lično boli stojko za tuđa mišljenja, ja se vozim godinama i voziću se i dalje u solidnom autu za smešne pare, ali takvo mišljenje sa mnom deli tek mali broj ljudi ovde. Ostalima je ovo prolazna stanica dok ne reše neki problem, ili dok se ne otarase svoje kante. Sa takvom ekipom, ne može se ošekivati Bog zna šta ni od LKS ni od LFC. Prelistajte samo postove u poslednjih nekoliko meseci u odeljku Samara (ostalo slabo pratim) i biće vam jasno o čemu pričam... Mislim, govori se o nekom "kapacitetu" članstva LKS, a radi se o tek 15ak (možda max 20) ozbiljnih članova koji su uopšte u stanju da razmenjuju korisne informacije, dok se ostali preletači ili pojavljuju retko ili se konstantno izmotavaju i lupetaju kojekakve gluposti.
:sad:

Last edited by samara1500 on Mon May 10, 2010 12:40 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 12:37 pm 

[quote="samara1500"]Ajde da i ja dodam po neku... Nedostatak komentara admina mene i ne čudi, s obzirom da isti odavno više ne voze Lade, pa verovatno najviše iz tog razloga retko i posećuju ovaj forum. Moj je utisak (možda grešim) da je Lada u njihovom životu bila nešto kao nužno zlo, a ne auto na koji su navikli i koji su zavoleli. I ne samo admini, i masa drugih (starih) članova LKS izgleda da je u istom fazonu, čast izuzecima kao što je Goxxy. Jeste da više ne vozi svoj legendarni Sputnik, ali nema negativno mišljenje o posedovanju Lade starije generacije i ulaganja u održavanje i doterivanje iste. Ovaj forum, koliko ja shvatam stvari, bi trebalo da služi prvenstveno za razmenu informacija i iskustava, a toga ne može biti ako su članovi nezainteresovani i svoje Lade tretiraju kao kante koje treba razvaliti do kraja, a zatim utopiti i kupiti nešto "bolje"...
:roll:
E, sad, sa druge strane ova naša državica je u poslednje vreme totalno prsla, sve aktivnosti lagano zamiru, svako ko nešto radi oko starog automobila ili je predmet čuđenja ili ismejavanja. Ovde se uglavnom živi od dedovine, privilegija ili krađe, dok za neke konstruktivane stvari (osim izgradnje stanova) ne postoji gotovo nikakvo interesovanje. Član sam i jednog foruma koji tretira malo drugačiju problematiku, i tamo vidim da poslednjih meseci zamire aktivnost. Ljudi se danas prepucavaju i pljuju po fejsu i sl. društvenim mrežama, a za nekakav konkretan rad i razmišljanje jednostavno su sve manje zainteresovani. Dakle, nije toliko problem ni u ovakvoj ili onakvoj organizaciji LKS ili LFC, koliko u nezainteresovanosti (većine) ljudi za kvalitetno održavanje svojih Lada, a za klubska okupljanja i slične stvari još manje. Kako Peđa juče reče, voziti Ladu (naročito stariji model) u Srbiji je jednostavno blam za većinu ljudi. Mene lično boli stojko za tuđa mišljenja, ja se vozim godinama i voziću se i dalje u solidnom autu za smešne pare, ali takvo mišljenje sa mnom deli tek mali broj ljudi ovde. Ostalima je ovo prolazna stanica dok ne reše neki problem, ili dok se ne otarase svoje kante. Sa takvom ekipom, ne može se ošekivati Bog zna šta ni od LKS ni od LFC. Prelistajte samo postove u poslednjih nekoliko meseci u odeljku Samara (ostalo slabo pratim) i biće vam jasno o čemu pričam...
:sad:[/quote]

Respect za post,a pogotovo drugi pasus.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 1:37 pm 

- ako je to sto ozbiljno zelite, nadjite se negde (ovo se sigurno ne moze dogovoriti preko forum postova) i porazgovarajte ozbiljno na tu temu. Ovde mislim na odgovorne iz oba kluba.

- Ljudi UVEK bolje reaguju na pozitivnu motivaciju nego na pljuvanje, vredjanje, iznosenje nekih negativnih cinjenica koje su ionako vidljive iz aviona itd itd.

- Mislim da niko ne bi imao ista protiv da se dva kluba objedine, ujedine ,merdzuju (uzmite koji god hocete termin), da svi budemo "pod jednim krovom"
Vise clanova = vise aktivnih clanova = vise korisnih informacija da ne duzim dalje i sami vidite poentu.
Misilm da za ovo govorim u ime sve do jednog clana oba kluba, a ako je to sto clanovi zele onda je na odgovornim da to sprovedu u delo zar ne?

- Svoje Lade se ne stidim, a i sto bi se stideo, e sad to ne znaci da i oni sto se stide, sto koriste ladu kao tovarnu mazgu,
sto je voze u ocajnom stanju nisu dobrodosli ovde. Mozda ih bas ovaj forum/klub "preobrati" da pogledaju svoju lajku na drugi nacin.

Potrebno je samo malo volje i pozitivne motivacije.
@Shone89 :prvi za temu
Nadam se da ce ispasti nesto od svega ovoga.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 1:51 pm 

Ljudi, da stvar bude još smešnija - mi ovde možemo da pričamo koliko god hoćemo, ali džabe ukoliko admin ordinira na pogrešnoj (možda lično njemu bitnijoj) temi: http://www.lada-klub.com/viewtopic.php?p=62794#62794

Za takve stvari nema pozitivne motivacije - nema nikakve motivacije za odgovor uopšte.

Od mene toliko, ja se više neću "zamarati" ovom temom. Prosto, izneo sam svoje mišljenje, a na drugima koji upravljaju forumima i klubovima je da vide šta dalje žele da rade.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 2:24 pm 
Site Admin
Site Admin

Automobil: /
Čisto da rezimiram stvari...

Nemam loše mišljenje o ikome trenutno prisutnom na LKS forumu, kao ni o celom LFC klubu. Čak šta više, želim im veliki uspeh u svom planu.
Lepo je praviti skupove, majice, flajere, časopise, itd, ali je to ništa u poređenju sa 1000 slučajeva gde su ljudi uspeli da ekspresno reše svoj problem, i izbegnu plaćanje kvazi majstora, koji u velikom broju slučajeva nemaju ni 10% znanja, koje poseduju neki članovi foruma.
Vrlo mi je drago da se ovde napravila svojevrsna "enciklopedija" materije o Ladama. To je suština stvari, a ne gde će biti sledeći roštilj.

Šta bih želeo da kažem za LFC, u nadi da njihovi članovi to neće shvatiti kao uvredu, već dobronamernu kritiku.
Grupa ljudi koja je tamo, je izuzetno mlada, i ponašaju se kao da je to jedno offtopic mesto, gde treba diskutovati o dešavanjima u svetu, vremenskoj prognozi, i dogovorima za roštilj. To me ne začuđuje, jer neće neko od 17 godina pričati o iskustvima sa Ruen lamelom, kada može da plati majstora, i time "reši stvar".

Na temu organizacije vašeg skupa.
Neozbiljnost. Na rečima je sve lako, ali organizacija skupa traži neverovatne pripreme, među koje ne spada sastavljanje cirkularnog pisma, i slanja istog svim klubovima koji vam padnu na pamet.
I ja sam vrlo lako mogao da kažem "Ništa od skupa u Vršcu", nakon nekog problema koji je iskočio (A bilo ih je 1000), ali nisam. Zašto? Zato što su mi svi pozvani bili prijatelji. Lični prijatelji. I ljudi iz inostranstva. A ne samo neko je na mojoj mailing listi.

Apsolutno se slažem, da bilo lepa modernizacija u izvesnom smislu LKS portala, ali mi to nije trenutno neophodno. Nije mi neophodno 1000 bannera, i podaci koliko je koja Lada teška.

Od projekta nisam odustao, ali zaista pored više poslova, nemam ni malo slobodnog vremena. To ne znači da u nekoj budućnosti neću ponovo pogurati stvari, animirati ljude, napraviti neki skup, itd.

Jesmo li se kao grupa pomogli medjusobno? Jesmo. Drago mi je, i to je bila poenta cele price.
Toliko od mene.

Iskreno, želim vedru budućnost LFC postavi.

Marko

@Shone
Na temu skupova... To sto ja nisam u tom fazonu, ne znaci da clanovi koji zele i mogu ne treba da se okupljaju kad hoce, i gde hoce, i pod cijim god okriljem hoce. Ako neko voli pecanje, ne moraju svi da vole pecanje, pa ne gledaj moj izostanak na istim kao na neki bojkot.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 2:54 pm 

Pera wrote:
zlatko83vr wrote:
forum je 0.
ispravljanje q..a.............................

Da ga ne pretera malo?

Preterao sam i to priznajem ali sam se ovih dana razocarao u formu i pojedine clanove.

Inace kad bi se formum malo bolje sredio, u smislu da se ne chetuje na forumu, vec na odgovarajucem mestu bilo bi OK.

SVAKO TEZI DA IMA BOLJI AUTO, JA SE MOG NE STIDIM I ODRZAVAM GA. A SVAKAKO IMAM NAMERU I ZELJU, KAO I SVI DA VOZIM BOLJI.

Last edited by zlatko83vr on Mon May 10, 2010 3:05 pm, edited 2 times in total.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 30 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours