Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Aug 18, 2018 4:22 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 2:57 pm 

Automobil: 2105
Napokon, normalna diskusija o ovoj temi. Zamolio bih samo sve ucesnike da se suzdrze od medjusobnih prepucavanja i pljuvanja (ne kazem da ga je do sad bilo ali imam predosecaj da ce ih biti - pa cisto da predupredimo stvari).

U pravu ste svi - manje/vise. Jeste velika stvar to sto LKS ima ljude sa iskustvom i kao sto Marko rece "koji su spasili placanja kvazi majstora mnoge clanove". To i jeste poenta jednog auto kluba. Sa druge strane, ok ti kao i svi mi imas privatne obaveze koje iziskuju vreme i ja to razumem. Zasto onda ne dopustis da se jos neko bavi klubom? Konkretno sto se unapredjivanja foruma i pravljenja portala tice - znas i sam koliko se puta ovde pokrenula ta prica i ostalo je mrtvo slovo na papiru...

Sto se ljudi iz LFC-a tice, oni hoce da rade deo posla koji ovde niko nece da radi - i mislim da bi zbog toga trebalo da imaju nasu podrsku. Super je sto neko zeli da se bakce sa stampanjem majica, flajera, organizacijom mini skupova etc. Verovatno jeste problem sto su LFC pokrenuli ljudi koji na LKSu nemaju dugogodisnje clanstvo i ne poznaju ljude i to je verovatno jedan od razloga zasto nemaju podrsku LKS-a (po starom sistemu "Dosao si ovde juce i poceo da uvodis neke promene"). Ali mislim da bi trebalo te razlike da prevazidjemo.

Imao bih sto sta da kazem i za LFC ali ovo nije mesto za to - vecinu toga rekao sam Magicmaster-u na MSNu. Jedna je bitna - bas briga ljude ovde ko je upisao udruzenje u drzavni registar. To nije i nece biti problem u radu ovog kluba, ali moze biti prednost LFC-a ako uspete to da pretvorite u realnu pogodnost clanovima, za sada je to prazna prica - iskreno.

Jos da se vratim na skupove - nije problem organizovati skupljanje na 2-3 sata u BGu. To mozemo uvek i docice 5-6-7 clanova da odemo na pice i da se ispricamo i zezamo. Problem je organizacija velikog skupa, cak i bez drugih klubova iz inostranstva, recimo na Fruskoj gori. Za to je potrebno daleko vise truda i rada organizacije LKS kao takve - to mislim da ne moze pojedinac.

Dakle ajde da se usredsredimo na resavanje tog problema koji smo ocigledno svi ovde ustanovili i oko njega se slozili. Predlozi su uvek dobrodosli i garantujem vam da zbog vaseg predloga niko ovde nece biti kaznjen ni popreko pogledan.

Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 3:56 pm 

[/quote]

Preterao sam i to priznajem ali sam se ovih dana razocarao u formu i pojedine clanove.SVAKO TEZI DA IMA BOLJI AUTO, JA SE MOG NE STIDIM I ODRZAVAM GA. A SVAKAKO IMAM NAMERU I ZELJU, KAO I SVI DA VOZIM BOLJI.[/quote]

konacno neko ko deli moje mishljenje ovde

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 4:03 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
MAGICMASTER wrote:
@Goxxy, nije LFS nego LFC. Nije mi jasno kako mislis sve je zbudzeno? Mislim da je skripta koju koriti LFC daleko laksa za upotrebu od ove, a i da je po istrazivanjima .............

To sam ti i ja rekao jos kad.
Previse sljastecih reklama i nepotrebnog znanja je ono sto mene licno odvraca od posecivanja LFC-a.

@Samara1500 , Pon Maj 10, 2010 11:26 am:
Bravo.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 4:28 pm 

@Goxxy radi se o SMFu nikakvom typou 3...Typo3 nisam koristio ima godinu dana ako ne i vise..

A sto se tice flajera i ostalog reklamnog materjala, nisi bio skoro na LFCu i ne znas sta se desava, bez uvrede, ali mi smo vec uveliko dogovorili to, i nacin na koji ce se distribuirati.

@Shone89 price mozda jesu prazne sada, problem je to sto je Impex postao generalni uvoznik za Srbiju, i oni jos nisu zavrsili svoju organizaciju, da bi mogli sa nama da konkertno nesto dogovore. Oni jos nisu prodali ni jednu ladu, kao generalni uvoznici, jos se prodaju lade koje su narucene ranije od Lazarevica ili Manika. Kada se cela prica, sa svim njihovim dilerima i serviserima zavrsi, onda cemo i mi moci da potpisemo konkretan ugovor, i sta i gde. Ja ocekujem da ce to biti u narednih mesec dana.

Inace, LFC je osnovan kako je osnovan, sa jednim ciljem. Ako neko ne zeli da se prikljuci LFCu niko ga ne moze naterati. Mi smo uvek bili za razgovor i uvek cemo podrzati sve vlasnike lada bili oni clanovi LFCa, LKSa, Lada kluba Slovenija, ili dosli iz nekog drugog kluba. Cinjenica je da je LFC za godinu dana ostvario kontakte kakve smo ostvarili. Da cemo da pokusavamo da promovisemo i udruzenje i ladu na razne nacine, majice, kacketi (za koje trenutno traje akcija), a bice tu jos razne stvari, privesci, solje, kalendari... To je onaj nacin na koji LFC zeli da radi i privuce ljude. Voleli bismo da nam se i drugi vlasnici lada prikljuce, ali mi nikoga necemo moci da nateramo ukoliko on to zeli. LKS je bolje indexiran forum od LFCa, i ima ljude koji su godinama tu. To je ono sto nedostaje LFCu, ali nadamo se da cemo i mi uspeti da nadjemo ljude koji su voljni da pomognu, i da budu clanovi. Naravno, onavljam, to samo od njih zavisi.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 4:31 pm 

zlatko83vr wrote:
Preterao sam i to priznajem ali sam se ovih dana razocarao u formu i pojedine clanove.

Prvo, čini mi se da ti imaš preterana očekivanja od ljudi koje (ipak) ne poznaješ, a drugo - možda je čovek bio objektivno sprečen iako je hteo da ti pomogne. Lično sam poslednjih godina razočaran i u mnoge svoje dugogodišnje "prijatelje" pa me ne bi uopšte čudilo ni da me i neko odavde razočara, ako se o tome uopšte i može govoriti...
:roll:
Još jedna stvar, ja nemam ništa protiv stremljenja ka kupovini boljeg auta, ali kada vidim šta neki rade sa svojim Ladama koje i nisu prešle nešto mnogo kilometara, jasno mi je da takvi članovi nisu u stanju da iznesu ideju kluba u bilo kakvoj ozbiljnijoj formi osim foruma za 1001 pitanje. Mada, nije ni to loše, samo što će vremenom, kako mi se čini, i ta forma osiromašiti, ne toliko ni krivicom admina koliko opštim stanjem u našem društvu...
:sad:
Dare wrote:

Previse sljastecih reklama i nepotrebnog znanja je ono sto mene licno odvraca od posecivanja LFC-a.

manje-više i moj utisak je takav, mada mislim da bi oni to mogli lako da dorade... :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 7:04 pm 

@magicmaster: aman čoveče TYPO kao greška u kucanju... platforma na kojoj se vrti sajt je najmanje bitna. :)

Over and out.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 7:31 pm 

Automobil: Dacia Sandero
Evo, ja sam vam klasican primer "izdajnika".

Vozili smo sta smo imali, skupljali smo pare, kad smo skupili dovoljno, kupili smo novo. Rumun iz avatara i potpisa. Nov. Meni je prst u uvo i kapce nakrivo. Ruskinja prodata majstoru koji ju je i odrzavao.

Neko bi ucinio tako, neko bi kupio polovno, neko bi unapredjivao Ruskinju. Svakom na volju.

Praksa govori da ljudi dosta cesce cine prva dva od ovog treceg, i zbog toga broj aktivnih clanova i opada.

Lada na nasem trzistu sa ovim cenama novih vozila nema dobru perspektivu, a dobru reklamu nikad nije ni imala. Osim Nive-mrtvo, a i ona najvise kroz flotnu prodaju. Dok se ne poveca broj kupaca NOVIH Lada, ovi stari ce polako izumirati, sto zbog dotrajalosti, sto zbog tehnickih pregleda, a neki klub ljubitelja Lade prosto nece imati o cemu novom da prica.

Za ove postojece teme, LKS je sasvim dovoljan ovakav kakav je i svoje postojanje na tome i zasniva. Tu je Marko potpuno u pravu.

LFC je jako dobro zamisljena stvar, ali stvari idu malo obrnuto. Prvo uvoznik treba da pokaze sta zna, pa onda da se zadovoljni kupci udruze i povezu. Do tad ce se ovde pisati o mehanici i majstorima, a na LFC o vremenskoj prognozi i Ladinim prototipima.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 8:56 pm 

ajde i ja da zinem:

LFC bi me mozda i privukao da imam 17 godina.

MRZIM banere, reklame i sl...

populisticki pristup stvarima me stvarno ne interesuje inace u zivotu pa ni kad su klubovi, forumi i slicno u pitanju. IQ mi ne dozvoljava takav pristup stvarima.

solje, majice, kalendari, okviri za tablice??? koj ce mi to? pa ja tablice pop nitnama kacim na auto otkad su mi ih jednom ukrali. imam i pametnije nacine da potrosim lovu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 9:12 pm 

Automobil: Lada Samara 1.3S
djape1977 wrote:
ajde i ja da zinem:

LFC bi me mozda i privukao da imam 17 godina.

MRZIM banere, reklame i sl...

populisticki pristup stvarima me stvarno ne interesuje inace u zivotu pa ni kad su klubovi, forumi i slicno u pitanju. IQ mi ne dozvoljava takav pristup stvarima.

solje, majice, kalendari, okviri za tablice??? koj ce mi to? pa ja tablice pop nitnama kacim na auto otkad su mi ih jednom ukrali. imam i pametnije nacine da potrosim lovu.

ha ha ha To PEdja reci im u potpunosti se slazem sa tobom takodje i meni IQ ne dozvoljava !!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 10, 2010 10:34 pm 

Ako moje misljenje nekoga zanima?Meni je LKS super i bolje je kada ima dva kluba.Zato sto su jedan drugom konkurencija i kao takvi ce se truditi da uvek uvedu nesto novo.Toliko o tome.Nego imam jednu zamerku,na forumu ima dosta likova koj nikada nisu ni vozili (ni nevole) ladu vec ovaj forum koriste za prodaju delova koj cak ni nisu za ladu.....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 11, 2010 12:12 am 

samara1500 wrote:
zlatko83vr wrote:
Preterao sam i to priznajem ali sam se ovih dana razocarao u formu i pojedine clanove.

Prvo, čini mi se da ti imaš preterana očekivanja od ljudi koje (ipak) ne poznaješ, a drugo - možda je čovek bio objektivno sprečen iako je hteo da ti pomogne. Lično sam poslednjih godina razočaran i u mnoge svoje dugogodišnje "prijatelje" pa me ne bi uopšte čudilo ni da me i neko odavde razočara, ako se o tome uopšte i može govoriti...
:roll:

Slazem se, ipak se ne poznajemo... ALI SVAKA CAST RALE-tu, covek mi se javio i pomogao iako mu samo znam korisnicko ime. Takodje sam zahvalan i drugim clanovima koje necu pojedinacno navoditi....
JBG malo sam se zaneo i preterao-priznajem. SHVATIO SAM da sam pogresio i to je valjda OK? POZZ

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 11, 2010 12:35 am 

Automobil: 2105
Gile_NBGD wrote:
Ako moje misljenje nekoga zanima?Meni je LKS super i bolje je kada ima dva kluba.Zato sto su jedan drugom konkurencija i kao takvi ce se truditi da uvek uvedu nesto novo.Toliko o tome.Nego imam jednu zamerku,na forumu ima dosta likova koj nikada nisu ni vozili (ni nevole) ladu vec ovaj forum koriste za prodaju delova koj cak ni nisu za ladu.....

Istina - ali ako to sasecemo ostajemo i bez onih koji bi mozda prodali neki deo koji odgovara... Berza jeste deo gde moramo malo da olabavimo jer se medju gomilom nepotrebnih uvek probere i nesto potrebno i retko ;)

Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 11, 2010 12:55 am 

Haj!

Evo i mene posle par godina ponovo ovde, zato sto osecam potrebu da napisem koju...

LKS je jedan od starijih klubova. Medju prvima sam dao predlog pre nekoliko godina da uzmemo svoj forum i odemo sa tadasnjeg cannonballforums.se Samim tim, ovo je bilo jedino mesto gde su se ljudi koji vole ruske vozila registrovali i pisali. To je bila ona stara ekipa LKS-a, ukljucujuci i mene koja vise ne dolazi, jer su zbog atmosfere kluba shvatili da to nije mesto na kome bi oni voleli da provode slobodno vreme. Skupovi nisu zaziveli jer je preceno batinama od samih admina i sl. Dosta teskih reci je bilo ovde. Pamtim da sam i ja trpeo razne stvari dok sam organizovao stampanje majci i okvira tablica potpuno sam. Pomogli su neki clanovi i hvala im na tome, ali niko iz uprave. Jednostavno, niko nece da dodje da bi vreme provodio sa nekim ko ga ne podnosi. Tako je otisao Goksi, pa Hura, Milan iz Uzica, Kamaz... Hocu da kazem, drustvo u klubu je trulo i nema tog entuzijazma i osecaja pripadnosti. Sve ovo sto je ovde su ti ljudi napravili, pa nas je nasledila neka nova generacija i to je fantasticno i drago mi je da nas ima, ali bi mi bilo jos vise drago da smo i mi ''matori'' ostali. Klub bi bio jedan od najjacih u Srbiji.
-------
Meni se licno nije dopalo (atmosfera i odnosi), i pomisao da se nalazim negde gde niko nista ne radi, gde su neke svadje, gde ne smem da kazem sta mislim... LFC je pokrenut upravo zbog toga, jer zelimo da se kod nas clanovi druze i osecaju lepo i pre svega zelimo da im mi kao uprava maksimalno pomognemo u necemu sto rade. Tako smo za par clanova sredili par problema sa novim Ladama a bili su vezani za dilera. Mislimo da mi mozemo mnogo bolje da vodimo klub, cak postoji ovde tema pre nego sto sam otisao gde sam pitao da li mogu da preuzmem veliku vecinu posla ne sebe i vodim to, ali to na to je odgovoreno represivno. Da me ne shvatite pogresno, mi ne osecamo LKS kao nepozeljan klub, jer klub cinimo mi kao clanovi ali nam se ne svidja i mislimo da nije uredu kako se klub vodi i kako okuplja i kako se odnosi prema svojim clanovima.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 11, 2010 3:34 pm 

djape1977 wrote:

Po tvojoj logici stvari, a sa kojim se slazu ovi drugi, clanovi LFCa su oni sa malim IQuom tj. oni koji nemaju dovoljan IQ da bi bili u vasem drustvu, sto bi narodski bilo receno glupaci?

Pa sebe. a ni ostale clanove LFCa ne vidim kao glupake, niti kao osobe sa malim IQuom, cak sta vise sa visokim, jer su otvoreni za nova razmisljanja i nisu ucaureni u svojim misljenjima misleci da je njihovo najbolje.

Malo je glupo ovako etiketirati clanove udruzenja.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 11, 2010 4:51 pm 
Site Admin
Site Admin

Automobil: /
Po zelji osnivaca teme, istu zakljucavam.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours