Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Oct 20, 2018 10:11 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Megane II 1.5 78kw i 1.9 88kw
PostPosted: Tue Sep 25, 2018 9:52 am 

Automobil: Lada 112 1.5GLI
Dva francuza i rus u istom dvoristu, trostruka nevolja :D Megan 2007 1.5 dci sa simensovim ubrizgavanjem i nisanovim 6brzinskim menjacem i drugi stariji 2004 1.9 dci isto sa menjacem od 6 brzina samo dosta losijim. Od vrlina za oba auta bih naveo malu potrosnju za 1.5 do 6-7 litara a na 1.9 do 8-9litara, odrzavanje nije skupo ali nije ni najeftinije kao kod lade, jako dobra antikorozivna zastita, nigde nema ni tackice od rdje, auspusi na oba auta mislim da su fabricki ili je neko pre mene menjao originalne, udobnost i sigurnos u voznji je na visokom nivou, jako tihi za dizele. Od mana bih naveo da su auta izuzetno osetljiva na neodrzavanje, na prljave egr ventile, na trapu nisu najizdrzliviji, kod 1.5 malo skuplji filter goriva sa senzorom koji kosta oko 3.000, po pravilu se menja na svakom drugom servisu, ali je preporuka da se zameni na svakom. Kod auta ovog godista obavezno smanjiti interval zamene svega, tipa mali servis na 7-8k km. Kod 1.5 su farovi losiji posto su sa socivima, pa bi ih trebalo obnoviti. Moj savet je da se preventivno odradi ciscenje rezervoara i izduva vozila.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours