Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Jul 22, 2018 2:14 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Author Message
 Post subject: Re: Pezo 307 HDI karavan
PostPosted: Mon Dec 11, 2017 3:48 am 
Ne pipaj nista! Mozes samo da pokvaris nesto nije ti to lada. Potrazi na jutjubu kako se menja filter nemo da polomis nesto :D

Koliko vidim filter ima 4 srafa
https://youtu.be/cSq_nT3MJY0

PostPosted: Mon Dec 11, 2017 8:11 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Nije to isto kuciste, nazad nema srafove, ima samo dve kopce u koje je upao poklopac ali odatle nikako da izadje. Ma trazio sam i video i tekstualno upustvo i nigde nema bas za ovaj tip kucista, sigurno je toliko jednostavno da upustvo i ne treba ali ovde nesto nece, neznanje.
Filter je menjan i unutra je novi filter, deo filtera kad malo podignem poklopac se i vidi, skoro ga je majstor menjao ali ja ne umem.

Profile  

PostPosted: Mon Dec 11, 2017 11:49 am 

Automobil: Moskvic Aleko
Vidim ja da ćeš nešto da pokvris :-D

Profile  

PostPosted: Mon Dec 11, 2017 1:04 pm 
Čačka neda mu đavo mira dok nešto ne pokvari hahaha :D
Gledaj samo ne pipaj, nije to lada da fabrički dođe nezategnutih srafova ili da nesto fali. Tvoje je samo da pratis nivo ulja i ostalih tecnosti.

PostPosted: Mon Dec 11, 2017 1:09 pm 

Ladaška krv je to, svaka ćoška mora da se pregleda. Ma ladno vreme da je toplo sve bi se pročešljalo. :D

Profile  

PostPosted: Mon Dec 11, 2017 6:47 pm 
Pun forum jutjub majstora, takvi su im i saveti :D .... Ne znaju dal se kljuc vrti levo ili desno kad treba da se odvrne i zavrne, nego pravac googlanje ... a vise bi im prijalo doodlanje :lol: ....

Dejca, uzmi pajser i kidaj plastiku. Pa ti si kupio njega a ne on tebe. U tebi tece ladaska krv :!: ....

Svi smo mi Dejca :prvi .... samo je analan_otvor Severina :lol: ........

PostPosted: Tue Dec 12, 2017 12:00 am 

:prvi :cool

Profile  

PostPosted: Tue Dec 12, 2017 12:46 am 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
To kućište mora da ima 4 šrafa, osim ako neko nije nešto budžio, skidao sam ih, samo što sam ih više viđao na 1,6 benzincima. Oba su baš sa zadnje strane jedan odmah ispod ukrućenja kolena koje vodi ka MAFu drugo maltene ispod bužira žice sa plusa.

Kad stigneš do akumulatora nemoj ga odmah vaditi tj skidati plus. Kad dođe do toga, otvori vrata i ubaci ključ u kontakt bravu i sačekaj 10-15s (da se odradi incijalizacija sistema), kad prođe to vreme izvadi ključ i zatvori vrata (ne zaključavaj ako imaš alarm), kad zatvoriš vrata sačekaj 5 minuta da kompijuteri odu u hibernaciju i onda skidaj akumulator (svo vreme ti hauba naravno otvorena da ne bi morao ponovo da otvaraš vrata što probudi neke sisteme).

Kada vraćaš akumulator drži sva vrata zatvorena, kada ga povežeš sačekaj ~30s pa uđi u vozilo i upali pozicije, kada čuješ upozorenje za upaljena svetla tek onda upališ motor da probudiš komplet auto.

Ovakve aute, sa CANbus-om, je idelno puniti bez raskačivanja akumulatora samo i tu treba punjenje početi nakon nekih 5-10 minuta nakon potpunog mirovanja vozila, znači i bez otvaranja bilo kojih vrata vrata

Profile  

PostPosted: Tue Dec 12, 2017 8:03 am 

Hvala bruyoni na savetu, moracu da ga iskopiram.

Profile  

PostPosted: Tue Dec 12, 2017 5:25 pm 

Obično su podeseni da se sve gasi za pola sata, ako ti centralna preko daljinskog ne bude radila, uzmeš ključ i zakljucas, otkljucas par puta da primi kod, polako provalices šta i kako radi, inače na autu se mislim za pola sata sve gasi i ima 99% prekid struje svega osim radia itd.

Profile  

PostPosted: Tue Dec 12, 2017 6:26 pm 

Za oko 2 minuta se uključi ušteda energije i sve pogasi, ugasi čak i radio ali to mu je mana što ugasi i radio pa kad čekaš nekog u kola nema muzika. To sigurno može da se preveže nego za sad ga neka ovako.
Danas sam uspeo da skinem poklopac filtera i onu plastiku oko akumulatora. Morao sam da skinem cev do protokomera i zaokrenem na gore i izvuko ga. Dolio sam potrebnu vodu i naravno plastku iznad akumulatora nisam vratio.

Image

Profile  

PostPosted: Tue Dec 12, 2017 6:40 pm 

Ako je fabrički radio to onda mora na dijagnostiku da se produži, rekoh ti za pola sata gasi sve a tebi za dva minuta, ako imaš senzor za svetla i preko kompa podesis da se pale automatski

Profile  

PostPosted: Tue Dec 12, 2017 9:06 pm 

Nije fabricki radio, kupio sam kenwood, ali je instalacija fabricka i sigurno zato tako i radi, ma dobro to je naj manji problem.
Ne znam dali ima senzor za svetla.

Profile  

PostPosted: Tue Dec 12, 2017 9:24 pm 

Opet treba pogledati preko dijagnostike da se podesi to, na soferci na vrhu trebaš da imaš kao senzor, može biti i senzor za kišu.

Profile  

PostPosted: Tue Dec 12, 2017 9:46 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Nije to do radia, ECU sam ugasi relej za dodatne potrošače kada određeni period ne vidi aktivnost na canbusu. 307 je srednja klasa pa je predviđeno da tek u višim nivoima opreme ima fabričku muziku/navigaciju ail je ostavljeno da gasi kako bi zaštitio akumulator. Ako nema fabrički radio ili navigaciju šanse da ima automatska svetla su minimalne ipak je to najslabiji dizel, stoga...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

All times are UTC + 2 hours