Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Nov 15, 2018 8:43 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Author Message
 Post subject: Re: Pezo 307 HDI karavan
PostPosted: Fri Dec 01, 2017 8:05 pm 
masan_motor wrote:
Kada vidim neku ladu ko tvoju da prolazi, usporim i držim rastojanje ako sa lade slučajno otpadne neki deo poda ili auspuh, da me ne pogodi neki git jer je lada stajala ispod drveta pa je morala da se farba i osvežava motor :D

Kada vidis neku ladu ko moju obicno haluciniras, sto buljuprimasima uglavnom i nije problem :mrgreen:

PostPosted: Fri Dec 01, 2017 8:15 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Ono što kaže Travi potvrdjujem :-D
I kad je pokvarena ona ide :-D
Za ovih 200 000 km koliko sam napravio nikad sajila nije zakacena, uvek se vrati kući, pre dve godine mi pukne crevo od vode, iscuri sva voda, dodjem do firme al na benzinu pošto je plin zaledio, odem po drugo crevo namestim i opet gas :-D

Profile  

PostPosted: Fri Dec 01, 2017 8:22 pm 
Ti voziš moskviča a ne ladu, moskva je mercedes za ladu
Jes da ne znam nijedan aleko koji je daleko al jbg :D

PostPosted: Fri Dec 01, 2017 8:26 pm 
travelman wrote:
Boze boze :mrgreen: ... pojedincima treba neki mandov da prodzara ljubicu i odagna losu karmu koju imaju ....

Lada se uvek vozi, cak i onda kada je u kvaru .... :-x nastavak znas :mrgreen: :lol: ... i ne obitava kod majstora 10 dana ko sva plasticna gomanca ;) ...

Quote:
U svakom slučaju sa svakim autom možeš i ne moraš imati glavobolju. Ja sam vijao taj motor ali sa CNG-om od 150KS i da sam našao dobar u tom trenutku, uzeo bih ga... ovako, slaba ponuda je dovela do toga da uzmem 2.0 TDI CR koji je tada bio ok. Posle 6 meseci dođem do toga da ne pali. Kod majstora već 10 dana, ne može da utvrdi šta koci. Naizgled sve valja a neće da pali

Pa kad pokušavate i dalje da popravljate automobile kod lada "majstora" ja iskreno nisam vido bezumnije majstore od tih. Čim uđe auto oni odma rasturaju motor i rade generalku iako je čovek došao da popravi žmigavac :lol:

PostPosted: Fri Dec 01, 2017 8:43 pm 
Opet si rendo pecurke u hasis? :mrgreen:

PostPosted: Fri Dec 01, 2017 9:21 pm 
Ja zanemeo. ostavio me bez teksta svojim komentarima :mrgreen: ....

Dijagnozu mu je vrlo lako postaviti, ocigledno mu je nevinost oduzeo neki masni ladaros. Iskoristio ga i sutnuo ali avaj .... ovaj se zaljubio u njega i ocigledno je da svo ovo vreme vuce traume iz detinjstva.

Ko o cemu,masni samo o ladi ... a ona se nigde ne spominje :D :D :D ...

PostPosted: Fri Dec 01, 2017 9:28 pm 
Ladaši buljaši :D

PostPosted: Fri Dec 01, 2017 10:18 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Neko mu je definitvo ubacio drogu u heroin.

Dok je bio beba.

Profile  

PostPosted: Sat Dec 02, 2017 8:03 am 
De si buljoni jesi živ? Šta si kupio pošto si "prodao" ladu? Kiu ili vw? :D

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 8:43 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Pezo u petak registrovan i dobio tablice, u isti dan prodata i moja ljubav lada :cry: ceo dan po kisi sam jurio da registrujem pezo i opravim coveka za prenos lade itd.
Pezo je juci i prvi puta vozen, isli smo u zenino selo na svinjokolj. Pezo se pokazao odlicno, lako se vozi iako je veci od lade. Samo da se ja ipak na sve ovo naviknem i sve upoznam trebace mi jos kilometara. Snagu u motoru ima, lepo je startan, tamo gde se je lada mucila u drugu da me izvuce pezo u trecu izleti i ima jos mesta u gasu. Ali pezo ima i manu, u gradskoj voznji nece kao lada da ide u trecu i pod malim brojem obrtaja nego trazi drugu.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 9:06 am 

E to nije do pezoa nego do svih novih, često salatanje, sa fiestom ne mogu da predjem ležeći drugom nego moram u prvu, što ti kažeš po gradu, ubacim u drugu ili vozim tako ili i ne ubacim u prvu i opušteno ide, s tim se pomiri, što se tiče kako ide to nikako ne možeš da poredis sa ladom jer su prenosi skroz drugačiji em je dizel i turbo, opet ja i fiesta, ona je teza od Aleka, 1.4 dizel 68 ks i nema trika da je stigneš, samo kroz krivine mi ne može pobeći :-)

Profile  

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 7:03 pm 
To ti je normalno dejčo razvučen menjač i veće krajnja brzina i niža potrošnja. Koliko mi se čini taj pug sa punim rezervoarom dovaća 1000 km? Samo fino menjaj brzine da ne razdrndaš zamajac i lamelu, ne sme nikad da ti trese tj da se muči u vožnji.

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 8:04 pm 

Pa sa 406 110ks smo prebacili 1000 al bilo otvorenog puta dosta, nema on plivajući, klasika je taj motor.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 9:19 pm 
Banja koviljača ako nema plivajući! Svejedno treba da šalta brzine kako nebi razvalio srce lamele. Mislio sam da svi jači imaju sem onog 1.4 hdi koji je po meni best baj od tih francuza. 1.6 ford a i mnogo troši itd

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 9:27 pm 

Samo onaj od 110 kod pezoa ima, ne znam kako je kod forda, negde stoji da meni fiesta ima plivajući, ljudi su izmislili taj motor i kraj, može da priča ko sta hoće, biju kilometraze samo tako, otvorili smo 2.0 benzinca koji je bio na taxiju, presao 400 000 km po Novom Sadu, samo smo ga zatvorili, kao da je juče spakovan, puko karter po smo rasklopili da možda nema oštećenja i nista

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

All times are UTC + 2 hours