Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Jun 18, 2018 1:55 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Author Message
 Post subject: Pezo 307 HDI karavan
PostPosted: Sat Nov 25, 2017 9:02 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Eto stacemo kako cemo, hocemo ono ovo i pade izbor na pezo. Odosmo juce sa bratom i jednim drugom kod coveka sto je doterao senika, pored senika doterao jos i pezo 307 HDI karavan i megana karavan DCI. Prvo probasmo senika, puno izgreban, enerijer na pojedinim mestima sumnjivo los, hvale pojedine stvari na enterijeru, probasmo ga u voznji vuce u levo i nekako nestabilan. Brat ode u garazu da gleda pezoa i megana ja ostah napolje da gledam senika. Kasnije udjoh u garazu i ja da vidim pezo. Pezo je dizel HDI 2.0 66kw, nema plivajuci i neki fap filter. Probasmo ga mnogo bolji na putu, i ostalo mnogo bolje od senika, za klasu dve bolji auto od senika a cena ista 2000e. Kilometraza 350.000 kod pezoa kod senika 170.000 km.
Slike su iz holandije.
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ostao je sinoc kod majstora da promeni ulje, filtere, antifriz, kaiseve i sredi jos neke sitnice.
Gume na njemu su zimske, ima jos jedan set sa felnama i letnjim gumama ali nisu bas dobre.

To je to, danas bi trebao da stigne u dvoriste. Bog neka mi je upomoc, pojima nemam oko onoga ispod haube. :angel

Profile  

Post subject: Re: Pezo 307 HDI karavan
PostPosted: Sat Nov 25, 2017 9:30 am 
Nek ti je sa srecom i dobro da te sluzi :)

PostPosted: Sat Nov 25, 2017 10:35 am 

Automobil: Moskvic Aleko
Srećno, taj motor je neunistiv, dobro znam jednog sa 451000 km, radi ko i prvog dana, mislim da sipa elf ulje.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 25, 2017 12:55 pm 

Da elf je i kupljeno, hvala na čestitkama i da kupite još bolja kola.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 25, 2017 2:12 pm 

Hvala, dok ne bude 508 neću se smirim :-D

Profile  

PostPosted: Sat Nov 25, 2017 4:41 pm 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
da si uzeo Pezo sa bilo kojim drugim motorom od 2000 ccm, pogresio bi. ovaj od 66 kw se nekako najbolje pokazao. komsija ima ovaj motor u 206ici SW i extra je ali za 307 mislim da je malko slab. u svakom slucaju vreme ce pokazati a tebi neka je sa srecom pa nam javljaj utiske. ;)

Profile  

PostPosted: Sat Nov 25, 2017 8:37 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Dejčo puno sreće sa kolima!
Sad polako ključ u ruke, pa Lada da se renovira ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sat Nov 25, 2017 10:03 pm 
Upravo tako, kljuc u ruke i sto pre osposobi ladu.

Srecna ti kupovina junace ...

PostPosted: Sun Nov 26, 2017 12:29 am 

Hvala lepo, jos bolja kola da kupite. Ma da imam mesto u dvoristu mozda bi lada i ostala, ovako danas sam je oprao i ide u oglase ili je mozda kupe jedni zenini zemljaci, jedan od njih je mehanicar i on bi je sredio i dao joj novi zivot, uz nju ide i puno delova novih i polovnih, filteri za ulje vazduh, gume mozda desetak komada uglavnom 14-tice i neke felne tu ima. Bas mi je zao, ona ostade napolje :cry: :cry: :cry: i morao sam sve da povadim od lopova. Skoro su hajku u naselju napravili.
Sad se pezo siri u garazu, stigao danas popodne. Zamenjeno ulje i filteri, antifriz, kocione plocice i jedna jabucica.

Image

Image

Profile  

PostPosted: Sun Nov 26, 2017 12:39 am 

Registruj to i gas

Profile  

PostPosted: Sun Nov 26, 2017 3:16 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Uf 307 prve generacije, ćudljiva vozila. Neka znaju preći gomile km bez muke neka kao da imaju podsetnik kada da se kvari nešto od elektrike.
Što se motora tiče, jes da nisam ljubitelj dizela ali pouzdana raga, doduše slab za tu karoseriju. Zna ponekad da se pojavi koji 2,0 benzinac na oglasima, e to je mašina za karavan!

Ajd sa srećom da služi i sluša!

Profile  

PostPosted: Sun Nov 26, 2017 7:21 pm 

Hvala bruyoni, da čitao sam i ja da hoće elektronika iz gluposti da pravi neke greske. Spustis prozor upali se klima ili nesto drugo. Da restailing verzije su bolje odradjene ali i skuplje. Snaga motora mi je nejmanje bitna, ja sam uvek za umetenu vožnju. Zasad svako dugme radi kako treba. Da se srede papiri i registrujem i idemo u probnu vožnju, veća su kola od ladu i hauba se ne vidi pa dok se naviknem.
Zdrav je ali moraće ipak kod limara, desni prag na jednom mestu ubijen i pokazao koroziju.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 26, 2017 7:37 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Što jedan moj brat kaže, gas radi u oba pravca. 307 ima 1300 kg praznan, treba to pokrenuti a iako zvuči neverovatno jači motor zna manje da troši kad su u pitanju tolike težine pride povećava komfor vožnje.

Proveri i mehanizam za spuštanje rezervnog točka, da te ne proda ako zatreba jer se često raspadne od nekorišćenja.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 26, 2017 7:42 pm 

Slozio bih se sa kolegom bruyoni u potpunosti!Cestitam auto,lepa je boja,nek bog da da te lepo sluzi lavic.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 26, 2017 7:53 pm 
Pa to karavance ti za ovih par dana istera vise para iz dzepa nego ladurina za sve ove godine. A jos ga nisi ni registrovao :sad: ...

Mislim da si upao u vrzino kolo i da si kupio pezoa samo da bi tu brigu skinuo sa vrata jer je pocela da te gusi.

307ica karavan ... za moj ukus jedan od retko ruznih auta, onaj obican i moze da prodje ali karavance jok. Cenim tvoju iskrenost i volju da sve probleme podelis sa nama, retko se nadje neko ko bi sve te mane priznao. Obicno su hvalospevi, kola iz uvoza su idila.

Kazes senik vuce u stranu, enterijer los, spolja izgreban. Za pezoa si vec rekao falinke. Jedino me zanima koje su mane bile na meganu.
Koliko vidim, sve mehanicki problemi. Ludilo brate, igranka u najavi.

Naravno da ti zelim svu srecu ovoga sveta :angel ...
Sto rece Aleko, registruj to i pun gas. Prelazis malu godisnju kilometrazu pa ce biti vremena za igranke oko mehanike. Kako si krenuo, vec si spucao ladinu vrednost u pezoa a nisi ga ni probao.

LImarija :evil: ... jesi nas brat ali sto si kupovao auto kome je momentalno potrebna pomoc prijatelja limara.

Jos jedan + u dnevnik za iskrenost. Do sada sam se naslusao svakakvih hvalospevki od novopecenih vlasnika vozila iz uvoza. Neku manu niko ni da spomene.

E zato te postujem cenim i volim. Zato sto si covek, zato sto si ljudina :prvi ...

Post new topic Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 2 hours