V. wagen transporter

Moderator: lengenda

Post Reply
chabi
Automobil: 2101, vw transporter

V. wagen transporter

Post by chabi » Sat Jun 07, 2014 11:16 am

kupio sam ga prije par godina. svi koje sam nalazio su bili truli i uništeni a ja sam htio plug & play vozilo da ga odmah vozim na tehnički. kako je bio čovjek mlad i konstantno bez novaca a nisam htio provesti godine restaurirajući, farbajući već to vrijeme potrošiti prirodom, putovanjima i izletima .....

ovako je izgledao tada
Image
Image
Image
Image

ovo je uspomena na prošli, truli popravljen poliesterom i ubijenim motorom.
Image

inače, kombi je godište 1980, motor je 2000ccm zrakom hlađeni VW boxer na kojem je automatska getriba. ima dva solex karburatora i potrošnju od 15 litara 8) ali u ovih 4 godine on samo ide i ide i ide ....
iznutra sam ga svega preuredio. ima krevet, ormariće, muziku, dodatni aku, sjedala na rotiranje, frižider 12v, zavjesice i sto malih čudesa predviđenih za što ugodniji boravak u prirodi.

sad je došla lada pa nemam baš vremena a ni novaca za njega tako da mislim da će preskočiti ovu registraciju :(

skora

Re: V. wagen transporter

Post by skora » Sat Jun 07, 2014 11:21 am

8)

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Sat Jun 07, 2014 11:03 pm

Da ja to zovem pravi odmor i prava avantura doziveti ga sopstvenim vozilom, jos bolje je imati takav kombi kao tvoj. Godinama sam kao mali putovao kolima na more i kampovli smo satorima . To su bila vremena kad osetis odlazak na more naravno Grcka je bila lokacija. Autom obidjes i druga mesta sto usput sto u mestu letovanja.
Ovo danas ja neracunam ni na odmor ni na avanturu. Ode se do agencije uplati letovanje, unapred znas gde ces ici i sta ces doziveti, prevoz busom jedamput dosadan itd...
chabi, samo napred i lep provod sa tim vozilom.

chabi
Automobil: 2101, vw transporter

Post by chabi » Mon Jun 09, 2014 4:59 pm

kasnije je kombi dobio nešto unikatno,
Image
brkati kombi

model 2010. vw polo prvi put nov kupljen auto u životu.
Image
1.4 motor
poslije sam ga poklonio mami i sestri da se voze pa ga rađe ja posudim od njih kad mi treba.

travelman

Post by travelman » Thu Jun 12, 2014 11:17 pm

Takav jedan vw sa vestfalia opremom je godinama bio moj san. I ostao je ne dosanjan pa mi i dan danas zatreperi srce kada vidim neki ocuvan primerak.

Post Reply