Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Jun 18, 2018 7:32 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ford Focus 1.6
PostPosted: Thu Jan 03, 2013 4:43 pm 

Pozdrav prijatelji,
posle moje Samare i nekih kombinacija, dodjoh u posed Fokusa iz 2003. auto sam sam uvezao i obecao sebi da nikada vise necu to da radim... :evil: nema veze, Presao je 215000 km, motor je 1.6 Zetec 16V, 74 kw... Mogu reci da sam generalno zadovoljan, osim nekih sitnica naravno... :D

Attachments:
IMAG0283.jpg
IMAG0283.jpg [ 90.67 KiB | Viewed 2547 times ]
IMAG0280.jpg
IMAG0280.jpg [ 67.48 KiB | Viewed 2547 times ]

ВАЗ Майка
 Profile  

Post subject: Re: Ford Focus 1.6
PostPosted: Thu Jan 03, 2013 5:45 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Da ga nisi ti uvezao imao bi 115 000 km :)
Nek je sa srećom

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Jan 03, 2013 7:30 pm 

Automobil: 2108 + 21093 +2109
zbunjen wrote:
...auto sam sam uvezao i obecao sebi da nikada vise necu to da radim... :evil: ... :D

ae prenesi nam tvoja iskustva i kakve si sve situacije susretao ...

Profile  

PostPosted: Sat Jan 05, 2013 4:17 pm 

Hahaha bilo bi ispod 100 000 da ga nisam ja uvezao... :D

Uh, iskustvo... Vec duze vreme visim po svim mogucim sajtovima sa polovnim automobilima... Posto cale ima neku prijateljicu u Sloveniji, prelomili smo da idemo u tamo, jer, eto kao imamo pomoc. Posle poprilicno detaljne pretrage, nadjem Mazdu 6 koja mi se svidela u svakom pogledu, a poprilicna sam cepidlaka za auto... :) Dok sam uspeo da organizujem karte, osiguranje i pare naravno, Mazda se prodala i nadjem Mondea iz 2003. 2.0 Tdci sa Ghia opremom, okrenem njega i rezervisem auto. Sedam u autobus u petak u 1 ujutru i krecem na put. Dolazim ujutru i pravo idem da vidim auto. Ispostavi se da ga prodaje neki bosanac, koji gle cuda valja automobile preko 20 godina u Sloveniji... Nebitno, sednem u njega, provozam ga i razocaram se kako auto (ne) ide.. Malo sam mozgao i pricao sa drugarom koji je krenuo samnom i odustanemo od njega jer je izgleda turbina ili nesto vezano za nju u debelom problemu, a na kraju krajeva taj lik nije hteo da spusti cenu skoro pa nista... Sedam u kafic neki, hvatam laptop i trazim sledecu mogucnost, nadjem drugu Mazdu i krenem u mesto koje se zove Vrhnika valjda, usput je bio jedan plac skinutih automobila sa lizinga, pa je bio plan i tamo da odemo. Na tom placu nadjem Stila sa staklenim krovom koji mi se mnogo svideo, ali je imao previse stvari koje nisu radile, medjutim pored njega je stajao Fokus. Pregledali smo ga i sve sto smo nasli kao zamerku, obarali cenu malo po malo (Srbi... sta da radim... :lol: )... Dodjemo do neke cene koja nam se svidi i krenemo do obliznjeg gde su prostorije banke u kojoj je bio lizing, zavrsimo sve u banci, prvi papir gde se pominje moje ime kao vlasnika... ;) :xixi krecemo do placa po auto, pregledali sve sto nam treba zxa put, stavismo neke tablice i idemo da mu se uradi tehnicki da bi dobio zoll tablice. Ispostavlja se da ima tehnicki, samo je bio odjavljen iz saobracaja. U medjuvremenu sam stao na neku pumpu da kupim brisace jer su skripali mnogo i kakve li ironije poceo je da pada sneg onog trenutka kada je potpisan kupoprodajni ugovor... :D Odlazimo u nesto nalik na opstinu, i na moje veliko iznanadjenje, nema guzve i da stvar bude jos gora, sedeo sam na salteru dok sam cekao izvozne tablice... :D Posto je to bilo vec 7 uvece, nisam vise imao snage da hodam i da se vozim, pa smo ostavili odlazak kod speditera za jutro. Nadjemo neki hostel sa zatvorenim parkingom, prespavamo i krenemo ujutru do speditera da uzmemo Eur 1 obrazac, sa kojim mogu auto da carinim na 2.5 % umesto na 12.5 jer je on garant da je auto napravljen na teritoriji EU. Napravim kopije licne karte prodavca, stare saobracajne, nove saobracajne i skupim sve papire osim tog EU obrazca, niko ne radi subotom u 11 ujutru... :shock: Ostaje kao poslednja solucija da odem, kod speditera na granici. Odlazim u Fordov ovlasceni servis da se dekodira radio i ako moze da se uradi neki pregled auta. Radio dekodiran covek uradio pregled auta iako nije niko radio osim njega, kaze dobar je auto, treba da se zameni ceo za antifriz i zadnji desni lezaj bi trebao uskoro da se promeni. 25 eur dekodiranje i ja mu gurnem jedva jos 20 za to sto je uradio, nece covek da uzme pare pa ne znam sta da je... Kazem mu da sam tek kupio auto i da uzme da me ne bije maler, uzme nekako 20icu i izlazim srecan iz servisa. Idem u Lidl da kupim nesto da usput i kupim jos jedne brisace, posto one koje sam kupio na pumpi i platio 35 eur ne odgovaraju :hit :angry Stajem na pumpu, sipam pun rezervoar bezolovnog i kupujem vinjetu za puteve... Krecemo na put i krece ozbiljna zezancija sa snegom... Vozili smo se iza cistaca snega 90 % auto puta do granice sa Hrvatskom, dolazim na granicu oko 4 popodne, nema NIJEDNOG speditera da radi.... Nemam izbora i krenem kod lika na carini da prijavim auto da napusta zemlju... dobijem i poslednji izvozni papir osim EUR1 naravno i krenem dalje... Razmilsljam, nije strasna razlika, za 100 eur, prezivecu... Dolazim do Zagreba, gde me iskljucuju sa auto puta jer je zavejan... Nista, imali smo izlet kroiz Zagreb ni krivi ni duzni... Stanemo u okolini na neku pumpu da dospemo gorivo, potrosio je malo manje od cetvrtine rezervoara, ali ko zna, hladno je i ne znam gdcu da stanem pa ce mi trebati grejanje... Nekako namolimo da platimo evrima, uzmu nam nekih 5 eur na kursnoj razlici, ali sta je tu je... Vozimo se nekom magistralom kojom se islo za Beograd dok nije bio auto put... Odnosno put za Slavonski brod. posle 7 ukljucenja zatvorenog za auto put, poludim, povezem telefon i laptop da skinem neku auto kartu da vidim gde da idemo (pokusao sam da kupim na nekoliko pumpi, ali ne primaju evre)... Napravim gresku naravno, stigne racun 2 dana kasnije 12000 samo zbog tog interneta li sta da se radi... :evil: ukljucimo se nekako na auto put, ociscena samo leva polovina samo leve trake. Posto sam poceo da gubim zivce posle videtih vise ni sam ne znam koliko sletelih autobusa, kamiona, automobila. Krenem da obilazim zavejanom trakom kolonu automobila, zavrsim sa tim i dam drugu da vozi, posto mi se spavalo. Oko 2 ujutru smo bili na nasoj granici, izadjem i krenem prema salteru za kamione da prijavim uvoz automobila. Ulazim sav srecan, predajem hrpu od nekih 40ak papira i kaze covek, nemas pecat opstine na zadnjoj strani kupoprodajnog ugovora... Kaze : ,, Moras da se vratis u Ljubljanu da ti to overe, ja cu da te pustim do speditera, ali ne znam da li ce moci bez toga'' meni pada mrak na oci i vracam se u auto. Ima sa desne strane nekih 30ak baraka gde su spediteri, dodje neki lik i kaze da ce da mi pomogne.. Kaze ako ga castim nesto sredice on sve... Ja se setim onog slovenca u servisu i pocnem da se smejem... Zavrsi on sve to stoji pecat, sve kako treba, carinik izadje da vidi auto, pita da li mi je speditrer rekao da treba i njega da castim, ja izvadim crevenu i dam njemu... Castio sam ih sve, maler zbog toga nece da me bije sigurno... :lol: zavrseni papiri svi, sedamo u auto i ulazimo zvanicno u majku Srbiju... Stajemo na pumpu neku, kupili po pivo i CD Tome Zdravkovica. :) Put ocajan, zavejan da se ne vidi ni gde je bankina. Ali ipak otvoren, a ne kao u Hrvatskoj zatvoren... :D u 6 ujutru stizem u Beograd, ostavljam auto u garazi. Sutradan tj u ponedeljak, ostavljam ga na carini u Luci Beograd, podnosim zahtev Agenciji za bezbednost saobracaja za potvrdu o Euro normi i cekam. Ostavljen je 10.12. vracen je sa carine 25.12. naravno, odmah sam otisao da uradim tehnicki u prvom auto centru, da ne reklamiram, ali su korektni ljudi skroz, pravac policija po tablice, naravno morala je da pocne pauza bas tog trenutka kada sam ja dosao... Prezivim i to, predajem Zoll tablice i cekam moje prve tablice u zivotu... Srecan kao malo dete, molio sam malo da mi ne zapadne kombinacija XĆ i dobijem neormalna slova... stavljam tablice i vozim se kao da sam oslobodio Beograd... neverovatan osecaj zaista... :) To je moje iskustvo, nazalost prosao sam tako kako jesam, ako ponovo resim da uvezem auto, uradicu to samo po lepom vremenu... :)

ВАЗ Майка

Profile  

PostPosted: Sat Jan 05, 2013 9:51 pm 

Radio si mogao i sam da odkodiraš. Iščupaš radio i pročitaš S/N sa stražnje strane. Na jednom engleskom Ford forumu samo sam napisao S/N sa radia i lik mi odmah poslao kod. Ukucao i gotovo.
To sam radio na jednom Mondeu iz 2002. Ima par vrsta radia i svi se tako mogu odkodirati.
Kasnije smo u pretincu pored papira nasli i karticu od radia na kojoj je kod. :D

Profile  

PostPosted: Sat Jan 05, 2013 11:25 pm 

Saznao sam i ja da postoji program za kodove, ali sreca u svemu tome je sto nisam imao servisnu knjizicu da garantuje kilometrazu, a na papiru iz servisa kada je radjeno dekodiranje napisali kilometrazu koja je posle upotrebljena kao da je iz servisne knjizice... :)

ВАЗ Майка

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours