sprechen zi doich

Moderator: lengenda

3eka

sprechen zi doich

Post by 3eka » Fri Feb 11, 2011 11:40 am

jedini razlog i opravdanje zasto 127-ica nije zavrsena prosle godine pronalazim u ovom automobilu.

osoba sam koja voli cist i uredan auto, utegnut i ispravan, pa iz tog razloga sam ga morao dovesti u red, jer je poceo zestoko da me iritira.

u pitanju je golf 2 :) kupljen u poprilicno zapustenom stanju. totalno ne ugledan, ali sa potpuno zdravim i ispravnim postrojom sto mi je bilo vrlo bitno i ispravnim siberom sto je bilo presudno za kupovinu :)

pa da pocnem:

Image
Image
Image
Image

od kupovine me je sluzio besprekorno. nikad nije stao, a palio je kad god sam okrenuo kljuc i jednino sto sam menjao je ulje, pa s obzirom da nista nije ulozeno u njegao od tad, zasluzio je da se osvezi. plasticni rubovi su mi se uvek svidjali, ali su totalno ne prakticni za zemlju gde se putevi sole u meri kao kad se stavlja kupus za zimu.

uzet je potpuno zdrav donor nekih delova kojih nema u prodaji, pa smo se bacili na kasapljenje.

Image

uradjen i prvi rub. lim spajan celo u celo i pun var. nema bolje kombinacije :)
medjutim sa leve strane je bila malo losija situacija. u levo cose je nekad bio cuknut, pa su "majtori" lose zastitili svoj rad i ispod gita se rasilila korozija. da bi se yradilo kako treba moralo je sve da leti napolje.

Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

u medjuvremenu sam se zaleteo par dana i nasao felne.

Image
Image

prvobitno je bilo u planu da se felne prosire na 2x7 i 2x8J i nabavljeni su svi obruci, medjutim gume su me totalno ukocile, jer sam prosle godine kupio 4 nove 195/50, tako da sam se trenutno zadrzao na 2x6.5 i 2x7J, pa dok ne dodju neke nize, dobor je i ovako :D

nastavilo se sa rasturanjem i pripremom za farbanje. od bele sam odustao u startu. u planu je bila crna ili crvena. nakon malo premisljanja odustao sam od crne zbog obima posla koji sam hteo da radim, jer planovi su bili da se branici, lajsne i sve spoljne plastike smirglaju, gituju i lakiraju u istu boju. to me je mrzelo pa sam ostao pri crvenoj

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

ja sam odradio pola pripreme, skunuo svu belu boju dok nisam dosao do fabricke osnovne, to zastitio i tako poslao kod farbara na doradu i sve ostalo sto treba za kvalitetno farbanje.

u medju vremenu sam zavrsavao felne.

Image

stigli rubovi i poklopci. da bi se malo ustedelo para, umesto peskiranja skudanje stare boje je bilo rucno. zatim prajmer, spric git, smirglanje, baza i lak.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

drugar se potrudio da prednji rubovi zablicaju, tako da sam mu na tome zahvalan i od mene ima svaku preporuku :)

a onda je usledio poziv sa dugo ocekivanog broja i recenica "gotov je" :)
lepsu vest odavno nisam cuo :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

u principu, auto je gotov. dosta paznje je posveceno detaljima kao sto su razne plastikice, rucice, originalna kozica menjaca itd. sve sto je bilo izlizano, ofucano, naprslo kupljeno je novo, spakovan, opran i spreman za registraciju, medjutim ostalo je uraditi jos gewinde i nabaciti nize gume. sledece godine, boze zdravlje, montirati i sire rubove za zadnje felne, a mozda ulete i neke 16" felne sa Porsche-a i eto, to bi bilo to :)

Image

Marko
Site Admin
Site Admin
Automobil: /

Re: sprechen zi doich

Post by Marko » Fri Feb 11, 2011 12:05 pm

Koji je to motor? 1.8?

3eka

Post by 3eka » Fri Feb 11, 2011 12:08 pm

1.6 obican. ubacen mehanicki karb sa rucnim sauhom, jer je fabricki dolazio iskljucivo sa automatikom, koja posle 20 godina pocne da pravi probleme i skupa je za opravku.

Marko
Site Admin
Site Admin
Automobil: /

Post by Marko » Fri Feb 11, 2011 3:14 pm

A pa 70 konjića se ne uklapa u kontekst.

3eka

Post by 3eka » Fri Feb 11, 2011 4:05 pm

bez katalizatora ih ima 5 vise :P

bilo je tu jos nekih radova, tako da se sad ocekuje oko 100-tinak :)

choksi
Automobil: 111

Post by choksi » Fri Feb 11, 2011 5:53 pm

Što bi ovi novi rekli RESPEKT. Mislim uvek mi je lepo videti kad ljudi odrede nešto normalno, znači bez neke preterane budževine a auto izgleda super. I da - nemoj ko neki da ga sad prodaš.

djape1977

Post by djape1977 » Fri Feb 11, 2011 7:21 pm

iako gajim duboko gadjenje prema golfovima moram priznati da ovaj zaista izgleda odlicno. video sam ga uzivo, idealno je ravan, svi spojevi i zazori na mestu, izgleda kao da nije vozen u srbiji nego u svajcarskoj. respekt za limara i farbara.
j***** auto bez kardana

3eka

Post by 3eka » Fri Feb 11, 2011 9:06 pm

e kad je Pedja pohvalio celu stvar to onda zaista vredi :prvi

prvi prolecni dan, auto ide na registraciju i na njegovo mesto dolazi 127-ica, pa u nove radne pohode :twisted:

nemanya
Automobil: NIVA 4x4

Post by nemanya » Fri Feb 11, 2011 9:55 pm

Odlično je urađen,stvarno :)

Moj rođak je imao dvojku 1.6,i to je jedan od retkih golfova dvojki koji mi se sviđao izgledom.

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin » Sat Feb 12, 2011 10:16 am

Sve pohvale,lepo.. :prvi :xixi
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

Zoran666

Post by Zoran666 » Sat Feb 12, 2011 12:43 pm

3eka wrote:1.6 obican. ubacen mehanicki karb sa rucnim sauhom, jer je fabricki dolazio iskljucivo sa automatikom, koja posle 20 godina pocne da pravi probleme i skupa je za opravku.
moj komsija je skoro kupio golfa 1.6 karburator sa automatskim cokom, sa ugradjenim plinom, `88 g.p. na plinu radi dobro a na benzinu nikako, gusi, trza. Prije par dana radio remont karburatora - 140 KM (oko 70e). Skupo!
Idi gledaj u sunce ili tako nesto!
[img]http://www.dodaj.rs/f/2T/WQ/2yFAIAVQ/1/2jb1wdi.gif[/img]

3eka

Post by 3eka » Sat Feb 12, 2011 1:58 pm

prosao je odlicno, jer ume biti i oko 100e,ako je vise stvari u pitanju.

Ajvanho
Automobil: Lada 111 1.5 16v

Post by Ajvanho » Sat Feb 12, 2011 8:06 pm

Super su ti i felne :prvi
Kad ništa ne pomaže - pročitaj uputstvo.

SERZAS

Post by SERZAS » Wed Feb 16, 2011 9:19 am

Limar vrh, boja super, felne bas kakve dolikuju. Treba umeti ovako nesto stvoriti.
IF YOU CANT BUY IT,
BUILD IT!
IF YOU CANT BUILD IT,
LEARN IT!
SO YOU CAN BUILD IT,
TO ROLL IT TILL THE WHEELS FALL OFF!!!
http://public.fotki.com/SerzasLive/

Milan 2107
Automobil: 2107 e39 525D

Post by Milan 2107 » Wed Feb 16, 2011 10:12 am

ja sma sebi ubacio na golfa 1.8 za 20 e karburator automatski od škode favorit 1995 mislim i radi dobro nisam osjetio gubitak snage ni startnosti i ni max. brzine saug radi odlično
ubaci se bez ikakvih prepravki samo završetak sajle treba da se mjenja
Zašo voziti nivu sa 1.7i koja troši 10L benzina kad možete voziti nivu sa 240D MB motorom koja troši 12L dizela

Post Reply