Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Sep 21, 2018 6:29 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 129 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Author Message
 Post subject: Yugo EFI Power
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 1:35 pm 

Ne znam da li je ok da predstavim Yuga tu medju Ladama, ako nije krivite OPELa, on mi je rekao :lol:

Usustini, vozim Yuga 1.1 EFI sa nekim malim modifikacijama sa burnom prosloscu... Pre svega kod bivsegl vlasnika je bio tjuniran, prvo je bilo stalvnjanja +30ks N2O, posle je dosao i na red 1.6 16v sa 125ks ali na kraju je ipak dosao kod mene sa 1.1 motorm... Kod mene je opet imao problem pre svega sa poljnim izgledom, imao sam par malera pa trenutno vizuelno nije u top stanju spolja, prevenstveno branici i lajsne na krovu...

Pre svega, po fabrickim podacima 63ks/5600, moment 85Nm/3800, menjac 5 brzina sa odnosom 17/64, ubrzanje do 100 za 15s i max brzina 150km/h...

Karoserija i menjac presli oko 60000km, 1.1 motor oko 50000km...
Evo par slika

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Malo relija po kisi

Image
Image

Ovako sam zeleo prvo da izgleda

Image

Ali ce biti ovako

Image

I jedan klip za pocetak, nemojte bas zdravo za gotvo da ga uzmete jer je ovde jos stara lamela sa kojom sma imao dosta problema oko proklizavanja... Inace se radi o trci na 400m protiv 1.3 motora sa izmenjenim izduvom i glavom od 1.1 motora (veca kompresija)...

http://www.youtube.com/watch?v=mhlg3-Z8k18

Zbog preglednosti cu napisati predstavljanje autica u par postova ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 1:43 pm 

E to sam cekao komso!
Quote:
Ne znam da li je ok da predstavim Yuga tu medju Ladama, ako nije krivite OPELa, on mi je rekao

Ne znam ja nista :D
Vidim da ti treba jedno farbanje (hauba,prednji spojler),a ovo ostalo izgleda ok,a kakve su ti ovo felne na poslednjoj slici?
A neka slika enterijera? Bas me zanima kako izgleda

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 1:58 pm 
Site Admin
Site Admin

Automobil: /
Iskreno, za moja merila "Parada pijanstva i kiča" :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 2:03 pm 

Na Yugu je izmenjeno...

Kod buvseg vlasnika montirani napred ventilirajuci diskovi 257mm (fabricki puni 240mm) sa pripadajucim klestima, napred stavljeni Zastava Sport amortizeri (koji su kvalitetniji od ovih sto se sad prave, inace kraci i tvrdji od fabrickih), pozadi spusten na zalost 3cm sa caurama i gibanj sa 4 platne... Stavljeni distanceri od 20mm napred i 25mm nazad (nisam siguran da li je tezina 1.5 ili 2.5kg komad), felne od alfe 15", 6j ET 39 sa gumama 175/55. Sto se tice izgleda, odradjen set branika i pragova, zamenjen volan (ne bas privlacnog izgleda ali vrlo dobrog oblika i dimenzija) i palica menajca... Alarm i CB, gpepk na dugme

Kod mene je odradjeno:

Zamenjene sve 4 gume za nove Miselinke u istoj dimenziji...

Stvaljena pecurka sa pregradom koju sam pravio namenski, ima tu par slika ali je naknadno jos ulepsana tj bolje odradjena zavrsna obrada... I sad imam drugu pecurku, duplo vecu od te, dobijena na zajam od druga... Usustini, motor dobija uvek cist i hladan vazduh u odvoljnim kolicinama jer ga redovno odrzavam (filter)...

Stavljena duza 2-1 grana tj od Z101, po nekim testiranjima daje oko 4.5% povecanja snage... Sto mu dodje oko 3ks, izbacen ktalizator...

Image
Image
Image

Onda sam imao jedan veliki peh da mi eksplodira korpa kvaila, na svu srecu iako je doslo do proboja zvona nije bilo posledica po dif...
Neke neobicne rupe sa leve strane zvona, a jos cudnija izbocina blizu rupa (zabijen pipak korpe )
Image
Korpa i njen ostatak :lol:
Image

Pa je kupljena ojacana plitka korpa za 1.6 motor, sinter trokraka lamela i nov zamajac, nesto malo olaksan po trkackoj specifikaciji (6120grama) i balansiran... Naravno sve novo...
Image
Image
Image

Onda je sracen hod palice kako bi se dobilo brze saltanje...

Image
Image.
Image
Image

I vecinom je to to...

Trenutno nabavljam teflonske nosace B. stagle i caure za ramena...

U planu je dosta modifikacija, ali vise u novom postu... ;)

Last edited by YUgisa on Mon Jul 27, 2009 2:27 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 2:14 pm 

Meni se svidja, jedino sto mi zadnji branik bode oci. Deluje mi previse visoko nekako. Telefonke mu jako lepo stoje, crne pogotovo. Samo cepaj, radi ga. Po meni felne da ofarbas i taj zadnji branik da razmotris. Sve ostalo na mehaniku.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 2:19 pm 

kao sto rekoh, u planiu je jos dosta modifikacija...

Pre svega za poboljsanje performansi...

Sto se tice motora:

Bilo je u planu da ugradim vecu klapnu letira koju sam i napravio, 51mm (fabricki 45mm) ali je nisam ugradio, verovatno ce ostati za druga da je jednom ugradi...

Image

ali sam nabavio cetri mikuni karburatora od 38mm

Image

Na nesrecu ljubitelja kaburatora, bice samo prepravljeni i iskorisceni kao leptiri, tj svaki cilindar ce imati svoj leptir.... U planu je pravlenje nove usisne grane, kupovina regulatora pritiska goriva, pravljenje plenuma, kupovina air boxa i naravno dovodjenje svega toga u rad... Za ovu investiciju mi jos fali jos 300e da bi je sproveo... Iako sam imao zelju jos da modifikujem motor, najverovatnije kad ovo uradim cu stati na jedan period, eventualno cu pokusati nabaviti bregastu od Z101 Specijal...

Menjac ce biti prepravljen, tj ubacice se 13/53 dif...

Prednje kocnice su ok, ali imam kupljena i klesta za pozadi, tako da ce je u planu postavljanja diskova i pozadi...

Trap je isto u planu... Dodatno spustanje napred za 3cm i nazad za 7... U zavisnosti od mogucnosti, bice ili stelujuci amorti napred ili samo namensko skraceni amorti za moj Yugic sa ficinim oprugama koje su jace i deblje... Floridina ramena koja su za 8mm duza od fabrickih Yugovih... Vec pomenuti tefloni... Pozadi peglanje gibnja i skracivanje amortizera... Ako budem u mogucnosti i stavljanje viljuska od Polya kao i prepravke prednje b. stagle (ili mozda sa nekog drugogo vozila) i montiranje iste pozadi.

Kompletno varenje karoserije i ojacavanje sa roll barom i farbanje kompletne karosrije... Pravljenje koske, ugradnja 4tog nosaca motora, spajanje sanki...

Skica roll bara
Image

Kad se modifikuje motor i dodje vreme zamene guma, prelazak na 195/45 gume...

Sto se tice unutrasnjosti, ugradnja na prednja sedista 2 pojasa (uski, crni) sa 4 tacke kacenja, nov volan ( u zavisnosti od mogucnosti) od momo ili omp (njihovi mi se svidjaju po obliku i dimenzijama), presvlacenje tapacirunga na vratima i pozadi u crni skaj, farbanje table u tako zvanu kozu u spreju...
Spolja jedino felne (15", 7j ET 11), skidanje prednjeg distancera, pozadi samo 20mm, izvlacenje rubova i osiguraci haube...

I jedna slika za kraj...
Image

Last edited by YUgisa on Mon Jul 27, 2009 2:38 pm, edited 2 times in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 2:23 pm 

Au komso svidja mi se! 8)
Moracu da ga vidim u nedelju,dodji ti kod mene pre podne pa ce mo na skup oko 3 (valjda si tako rekao ne?)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 2:33 pm 

Opel: Dodacu jos koju sliku, unutrasnjosti kao i onog 1.6 motora sto je bio unutra... A koje su felne tacno, ne znam ni sam, trazio sam ali ne bas uspesno, valjda RH 15", 7j, 4x100, ET11... ;) Ne mogu pre podne, posto imam porodican rucak, a pogotovo ove nedelje ne mogu da izostanem jer mi dolazi sestra iz Nemacke... Ali moces gledati posle 15h koliko god zelis... Pogotovo sto nas verovatno i nece biti mnogo na okupljanju.... Inace hvala na pohvali ;)

Marko: Ukusi su razliciti ;)

Alekre: Nisam bas siguran sta podrzaumevas ovo pod zadnjim branikom, ali predpostavljam da je visina tj odstojanje od zemlje... To ce biti sredjeno kad se spusti 7cm pozadi (izdize ga jako gibanj koji je tvrd pa je i pored caura i dalje jednake visine ko fabricki Yugo)...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 2:47 pm 

Visina samog branika, ne klirens.

Felne su sa 146 Junior 8)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 2:57 pm 

I jos sam zaboravio da sam imao plin koji je izbacen, da je ubacena od tabla od GSIja (na koju uvek zaboravim, vec sam se navikao totalno na nju ko da je fabricka :D ) kao i to da su mi obili Yugica i odneli TFT TV sto sam imao :(

I jos par slicica, i stvarno vise necu... Slika 1.6 16v motora, slika unutrasnjosti kod bivseg vlasnika, kod mene i slika table... Inace je unutrasnjost malo tamnija, nije tako svetla i nekako suplja kao na slikama....

Image
Image
Image
Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 3:01 pm 

Alekre wrote:
Visina samog branika, ne klirens.

Felne su sa 146 Junior 8)

Jo, pa sta ja znam... Jeste malo duzi iz razloga sto je sve pravljeno u pravcu da bude jedanako udaljen od zemlje i napred i nazad a ako je prednjica malo pobodena vise na dole iz razloga sto je tamo otvor za tocak veci tj rub je vise postavljen... Nebih ga skracivao jer bi onda pragovi opet ispali preniski, ali bolje ce izgledati kad bude spusten autic i kad ga Yuga celog malo vizuelno rasire nove felne...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 3:13 pm 

Automobil: Lada 2107
Pa moja fabricka lada 1300 na plin ubrzava bolje :) bez ljutnje kazem kako jeste :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 3:15 pm 

Jel ono NOS ili protiv pozarna boca?

Quote:
ubacena od tabla od GSIja

:shock: Zaljubio sam se :mrgreen:
Stvarno mi se svidja Yugo IN iznutra,deluje nekako luxuzno

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 3:17 pm 

Quote:
Pa moja fabricka lada 1300 na plin ubrzava bolje bez ljutnje kazem kako jeste

Sta za manje od 15 sec 100kph? Ne verujem :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 3:23 pm 

Automobil: Lada 2107
Ovo nije 15 sec :mrgreen:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 129 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 2 hours