Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Sep 24, 2018 8:26 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 29, 2009 1:42 pm 

Eh pa nemac je auto.Koja je kombinacija ispala,ko je kome doplatio.
Mada ja da sam na tvom mestu ja bih i na taj auto okacio nalepnicu na prodaju.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 29, 2009 3:55 pm 

on je doplatio meni 1.000e. naravno, sve je na prodaju. ipak, verujem da ce se ovaj zadrzati bar godinu dana u mom vlasnistvu. nije to ono sto sam zeleo, ali kad nemas kes ne mozes mnogo da biras, nece svako da se menja. ovo je 1.9tdi sa 100ks i 5 brzina. a hteo sam 1.9tdi sa 136ks sport sa 6 brzina i tempomatom... tako da, moguce je da ce me izjedati to i ode on...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 29, 2009 4:33 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
1)Na koliko je procenjen passat?
2)Zasto samo englezi ? :-x

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 29, 2009 4:46 pm 

Zato što su basnoslovno jeftini u odnosu na automobile sa volanom na levoj strani. Recimo da se ta razlika kreće oko 1500 pa naviše, zavisno od proizvođača i modela, mada se najviše uvoze Passati, 407, Lagune, A6, A8, itd...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 29, 2009 6:34 pm 

upravo tako samo je razlika mnogo veca. oko 4.000 za pasata, a za pezoa je bila oko 5.500

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 29, 2009 8:22 pm 

Hocete li ih moci voziti po novom zakonu o saobracaju?Negde sam cuo da se nece vise moci registrovati automobili sa desnim volanom.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 29, 2009 8:35 pm 

mnogo je takvih prica, ali nista konkretno. iskreno sada manje brinem oko toga jer je prebacivanje mnogo jeftinije za pasata.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 29, 2009 9:35 pm 

Necesh moci po novom zakonu da vozish auto kome je volan na desnoj stami.A to za prebacivanje ce biti malo komplikovano nece to moci svako da radi kako danas,trebace atest,i josh 100000 zezalica,da bi mogao da registrujesh auto.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 29, 2009 10:17 pm 

Automobil: '81 Ford Taunus TC3
Nadji konkretan red u zakonu koji se odnosi na to...
Dosta ljudi to prica napamet iako koliko ja znam u zakonu nema nista po tom pitanju... :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 30, 2009 11:13 am 

Moći ćeš da voziš auto sa volanom sa desne strane po novom zakonu, zašto ne bi mogao da voziš? U UK se legalno voze automobili sa volanom na levoj i desnoj strani, sasvim normalno.

Jedino što će ta vozila biti posebnim oznakama... pa, označena. Da li nalepnicom ili čime već.

Što se prebacivanja tiče, nigde u saobraćajnoj ne piše da je volan sa desne strane. Tako da prebacivanje opet - neće biti problem.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 30, 2009 11:24 am 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Upravo tako, Goxxy, mislim potpuno isto. Kupis auto, prepravis, odes na tehnicki , registrujes.... Odakle ce znati gde je bio volan ako se lepo prepravi ?

Ili mozda je jeftinije ubaciti neku kameru u levi retovizor i displej unutra i teraaaaaaj 8)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 30, 2009 2:53 pm 

prebacivanje volana u nasoj drzavi jos uvek nije legalno. ti ga prebacis i odes na tehnicki i registrujes, ili ga registrujes pre toga pa prebacujes, ali nigde nisi dobio atest da je prepravljeni auto ispravan pa kad krenes u inostranstvo budes odstranjen iz saobracaja ili ti automobil cak bude privremeno oduzet... u saobracajnoj nigde ne pise i ako te ne provere neces imati neprijatnosti, ali kad se unese broj sasije jasno se vidi da je vozilo za englesko trziste i da je volan na desnoj strani... moj stav je... vozim ga ovakvog kakav je i niko me nista ne pita...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 30, 2009 3:53 pm 

Goxxy wrote:
Moæi æeš da voziš auto sa volanom sa desne strane po novom zakonu, zašto ne bi mogao da voziš? U UK se legalno voze automobili sa volanom na levoj i desnoj strani, sasvim normalno.

Jedino što æe ta vozila biti posebnim oznakama... pa, oznaèena. Da li nalepnicom ili èime veæ.

Što se prebacivanja tièe, nigde u saobraæajnoj ne piše da je volan sa desne strane. Tako da prebacivanje opet - neæe biti problem.

Оvo potrvrđujem. Bio sam dosta puta u engleskoj, i video puno vozila iz evrope, pogotovo kamiona i autobusa sa volanom na levoj strani. Čak sam pričao sa pojedinim vozačima u engleskoj koji baš kupuju šlepere sa volanom na levoj strani, pošto često putuju po evropi, i njie problem da se registruju u engleskoj. Nigde u saobraćajnim propisima ne piše na kojoj strani mora biti volan u vozilu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 09, 2010 6:07 pm 

kao sto sam govorio u ranijim postovima, vozim engleza i ne planiram da prebacujem volan na levu stranu. ali evo naisao sam na jedno jeftino resenje pa da ga podelim s vama.

Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 10, 2010 7:01 pm 

LOL :lol: :lol: :mrgreen:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 2 hours