Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Sep 21, 2018 6:33 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 95 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Author Message
 Post subject: Re: Zastava Koral IN 1,1 2007.g 10k km
PostPosted: Sun Aug 28, 2016 12:35 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ja sam tražio Bosch ali ponuda nikakva. Uglavnom Cobest ili Fritech i kinezarije neke ali sve sa pogrešnim priključkom. Ovo su mi ponudili u jednoj radnji. Nisam ni ja znao da ima Valeo za Yuga. Na kutiji se spominju neki Fiati, tačno. Jedino mi se ne sviđa što su Made in India ali šta da se radi. Ako ne valjaju menjam ih opet ;) Pakovanje je vrlo ozbiljno urađeno, kvalitetna i dizajnirana kutija. Unutra uputstvo za montažu na nekoliko listova i četiri šrafa kvaliteta 10.9 čiji su krajevi namazani nečim crvenim. Oni inače drže klešta ali ostavio sam stare jer zapravo su kao novi, a uz to su i ispitani i još se sija cink na njima. Nije mi bilo do eksperimenta :) Tako da ako je ovo kopija Valea, onda se neko dobro potrudio da se približi originalu. E da, i kablovi su opleteni onom vatrostalnom izolacijom.

Što se tiče sile kočenja, prešao sam petnaestak km i u početku je kočenje bilo lošije nego sa starima. Ovo možda i nebi primetio niko sem mene ali ipak ima razlike. Posle spusta niz jednu nizbrdicu i serije namernih oštrih kočenja, stvar se popravlja i sad već deluje da je bolje nego pre. Treba ipak vremena da legnu jer za razliku od fabričkih, ove pločice hvataju i sami obod diska širine oko 1-2mm, gde se sad nalazi površinska korozija. Prethidne pločice nisu hvatale daj deo ali srećom diskovi su gotovo potpuno ravni.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sun Aug 28, 2016 1:34 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Trebas preći 100km da bi sve leglo, ja sam uzeo TRW za Aleka i to direktno iz Nemačke ili odakle već, sad opet sam naručio za ova klešta, rok isporuke mesec dana, original, :-)

Profile  

PostPosted: Sun Aug 28, 2016 6:00 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Taj kablic sa kontaktom uzmeš i samo skineš priključak sa starih pločica i prespojiš na kontakt novih. Sam sistem nije nikakva mudrost, bukvalno radi po sistemu kratkog spoja. I nije neka preka potreba imati ga, kod mene sam ga izbacio jer kad se prođe kroz neku dublju baru voda napravi kontakt i odmah zapišti ona centrala. A i kočnice gledam bar dva puta godišnje pri menjanju točkova.

@Aleko- ne znam što naručuješ iz Nemačke ovde kad uzmeš kod uvoznika ili čestite radnje je sigurno original. Galfer, Pagid, Lucas, TRW, Ferodo, ATE, Remsa... čak i Valeo sve probano na gomili vozila i sve kupovano ovde i nula problema. Čuo sam reči hvale za Delphi pa me svrbi da ih probam sa Brembo diskovima iako su mi Ferodo na autu samo dve godine :D

Profile  

PostPosted: Sun Aug 28, 2016 6:43 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Znam da je prost sistem u pitanju ali nisam imao volju da krpim ako baš ne mora. Nije mi voda nikad pravila problem do sada. Razumem i da sistem nije neophodan i da pločice ne crkavaju u trenutku ali ipak volim kada sve radi ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sun Aug 28, 2016 8:33 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Za Aleka niko nije imao pa su narucivali kao i za ova Volvo klešta, svi imali neke Italianske za 1500din, stižu mi ovih dana TRW.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 95 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

All times are UTC + 2 hours