Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Nov 13, 2018 7:26 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Vauxhall Vectra
PostPosted: Sun Nov 26, 2017 7:31 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Pa evoga i pezo sto sam uzeo predhodni gazda ulubio na jednom mestu prag, sigurno i zaštitu ogulio i eno mora da se okrpi. Što kažeš stara kola.

Profile  

PostPosted: Fri Dec 01, 2017 2:59 pm 
To drljanje sajtni je prisutno otkad su po pumpama stavili one visoke trotoare pa ljudi ako ne gledaju i smotaju očas upropaste sajtnu.

PostPosted: Wed Oct 31, 2018 1:43 am 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
na satu oko 185.000, kod limara jos nisam bio, limarija se, za divno cudo, jos uvek drzi. ove godine sam izmenjao bas dosta stvari na njoj jer sada u tom autu vozim i bebu pa ne zelim da razmisljam o nekim glupostima kad krenem negde. ulozio sam negde oko 500e ukupno sa redovnim servisom, izmenjao neke stavke oko trapova, diskove i plocice, mehanizam rucne, klima sredjena (ali hladnjak nije menjan, ipak su problem bile cevi), zamenjeno ulje u menjacu, i ne znam sta jos, ne pamtim, svi racuni i servisna knjizica su mi u kolima. :)
mada, za jednog opela je relativno skup za odrzavanje imajuci u vidu da je maltene punoletan auto. da pregrmimo zimu i verovatno s proleca odlazi u penziju. odavno je u planu da se menja ali eto, sve se nesto ispreci i pare odu na drugu stranu. medjutim svako ulaganje u vektru vec polako gubi smisao jer i posle svih ulozenih para u nju i dalje joj nesto fali, ili joj zafali vrlo brzo. da ne bude zabune oko odlaska u penziju, nece ici na prodaju vec je vracamo prvobitnom vlasniku na koriscenje-mom tastu. da ne pomislite da sam lud da sam ulozio toliko para u kola a da ih na kraju prodam za neku mizernu cenu. sluzice za voznju po lokalu, to je neki plan za sad.
koji auto ce je zameniti? ne znam... bio sam zagrejan jedno vreme za alfu 159 ali sam odustao. verovatno neki karavan jer volim prostran i praktican auto ali sigurno je da cu za novce koje planiram da potrosim gledati da kupim sto mladji auto.

Profile  

PostPosted: Wed Oct 31, 2018 8:28 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Znači lada ide u penziju :(
Što mladji auto je auto sa više hardvera i više razbijanja glave. Za karavan te podržavam, imaćeš auto za svaku priliku.

Profile  

PostPosted: Wed Oct 31, 2018 10:09 am 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
naviko sam ja dejco da razbijam glavu, vektra me je poslednjih godinu dana pojela i zivcano i novcano. tako da nije problem u tome, mogu i hocu da ulazem u kola ali ne u punoletna. Ako me razumes... a lajka nece u penziju jos uvek, ima ona jos da radi. Predlagao sam caletu par puta da je proda medjutim nece ni da cuje. Kaze sluzi ga, odlican auto. Meni je i onako svejedno, ja je odavno ne vozim...

Profile  

PostPosted: Wed Nov 07, 2018 3:15 pm 

Automobil: Lada 112 1.5GLI
aleko-2141 wrote:
Opel nastao od Moskvica :-D

Moskvic je nastao od opela, tacnije moskvic400-420, kada su rusi oslobadjali nemacku, kao deo ratnog plena zauzeli su fabriku opel i izmestili je u Moskvu. Prvi moskvic neodoljivo podseca na opel kadeta :D. Kada su Rusi hteli u 21. veku da kupe opel, nemci su se usprotivili, msm da je i tada frau merkel bila na celu drzave, jedan od izgovora je bio da ce rusi opet preseliti proizvodnju u rusiju. U principu nisu hteli da dopuste transfer tehnologije iako su rusi nudili ogromne pare za opel tada. Eto malo istorije.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours