Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Nov 19, 2017 3:17 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Repariranje poluge sistema brisaca 11x
PostPosted: Sat Sep 09, 2017 8:55 pm 

Automobil: lada 110 8li
Vozim, tek, proprskori kisica. Ukljucim brisace, a oni ni da mrdnu, a motorcic brisaca zuji. Izadjem, uhvatim brisac, povucem rukom, pokrenu se oba brisaca i obrisem sofersajbnu rucno. Znaci, otkacena poluga. Danas se latim posla. Ispadne prilicno posla. Otkacim posudu antifriza. Izvadim i zastitu iza posude. Dodjem do motorcica, ali dzabe. Zato Izvadim i celu plastiku ispod sofersajbne, a zatim i desni deo zastite. Tako nekako Izvadim i motorcic sa jednom polugom, i onda vidim da je druga poluga jednostavno ispala, jer su se polomili plasticni osiguraci u vidu prstena koji drze polugu za osnovni sistem mehanizma. Buduci da nemam takve prstene, a i ne znam ima li ih u prodaji, uzmem tvrdu zicu koju koristim za vino grad. Napravim prstencice, zagrejem ih plinskim brenercicem, namestim polugu kako treba, nataknem je na one dve plasticne glavcine mehanizma, uzareni prsteni naprave svoj zleb, i onda to polijem hladnom vodom. Kada budete otvarali ovaj sistem, bice vam jasno. Dakle, sve to vratim obratnim redosledom, na kraju zavrsim sa posudom za antifriz i, brisaci brisu perfektno. Mislim da sada, sa metalnim prstenima nikada nece riknuti. Bolje od fabrickog resenja. ;)

Profile  

Post subject: Re: Repariranje poluge sistema brisaca 11x
PostPosted: Sun Oct 29, 2017 3:18 am 

Automobil: 112
Bolje od fabričkog rešenja... Što mi to zvuči poznato :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours