Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Aug 21, 2018 12:50 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: Auto limari i lakireri
PostPosted: Thu Nov 29, 2007 9:24 pm 

Vidim dosta preporuka za mehaniku i za neke cu i da poslusam, ali meni je (kao i vecini pretpostavljam) mnogo veci problem naci dobrog limara i lakirera. Koga god pitam, od majstora do raznih poznanika, prijatelja, komsija, svi znaju za ponekog, ali nikog konkretno ne preporucuju. Stalno pricaju sa nekom rezervom, tako da bih voleo da cujem i vasa iskustva sa istim. Neka se osete "prozvani" oni koji su skoro sredjivali i farbali svoje ljubimce. Naravno, mene interesuje konkretno Bgd (jos bolje Zemun i bliza okolina), ali mislim da bi bilo dobro da se izjasne ljudi iz svih gradova (kao i u temi "servisi") jer verujem da ima jos mnogo zainteresovanih za iste. Izvinjavam se ako sam malko udavio.

Pozdrav.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 10, 2007 9:56 pm 

Podrzavam Alexu Samara inace ima losu limariju tako da su nam "posteni limari" preko potrebni, javljajte ljudi ako znate!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 11, 2007 5:28 pm 

Automobil: 111
Pošten limar pa to ne postoji. Svi su dobri na rečima ali kad treba da se radi moraš da stojiš pored njega i nedaš mu da fušari inače si najebo. Otprilike svi bi oni da zamene krilo ili da ispeglaju neki besan auto i za to uzmu iste pare koje bi uzeli da kompletno zavare 2-3 lade ili keca. Ja sam čak došao u iskušenje da kupim co2 aparat da imam da se zezam oko lade nego da gubim živce i pare na limare.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 11, 2007 7:33 pm 

Pa nama se cini da dajemo mnogo, njima da uzimaju malo...

http://www.operacijatrijumf.net/operaci ... -gogov.htm

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 11, 2007 7:45 pm 

Imam ja preporuku,ali naravno sve sto valja to i kosta!Ne znam sta treba da radis i koliko love planiras da das.Ako te interesuje pogledaj,ja sam izbacio nekoliko slika dok se moj auto radio!Ove ljude sto su meni radili auto preporucio bih rodjenom bratu!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 11, 2007 7:47 pm 

Mislim da Josif ima nekog u Kamenici?
Josife, jesu oni i limari i lakireri? Oni za Mercedes?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 12, 2007 10:58 pm 

ako nije glupo hvaliti samog sebe.....onda ....ja sam dobar i posten limar i farbar. nisam jeftin ali puno dajem za uzvrat.netreba da mi se stoji nad glavom i duva za vrat...takvima i neradim kola.nikada necu ostaviti nesto trulo i premazati zastitom...uvek se sece sve sto je trulo do zdravog lima,kroji se fleka po izbacenom parcetu i vari se iskljucivo pun var.peckanje po flekama.....nema sanse.
izbegavam farbanje sa duginom bojom jer je loseg kvaliteta i niko nece da te pusti u komoru kad farbas sa njom....e sad....farbanje akrilnom bojom ili metalikom nije jeftino....ima ljudi koji nece da plate dobru boju i komoru...onda farbam u garazi ali prasina i poneka bubica su neizbezne.koliko para toliko i muzike.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 12:10 pm 

Hvala ljudi, takve odgovore sam trazio. Za dalji dogovor kad dodje vreme, verovatno na prolece. Nije bas da nije bitno koliko kosta, ali sam uvek za varijantu da platim skuplje ako znam da ce biti kako treba.

@ choksi
Ima tu istine, ali ima i dosta postenih majstora koji to posteno i naplate. A ne mozes sam bas sve da radis, nisu oni dzabe ucili taj zanat. I meni je to padalo na pamet, posto imam CO2 ali nemam vremena da se igram sa bilo cime pre nego sto se uhvatim svog auta (jedna je stvar kad nesto pecnes s' vremena na vreme, a sasvim druga kad to treba i dobro da izgleda).

@ Dacha
Tako je sa skoro svim zanatima.

Evo vec imamo dobrih preporuka za Uzice, NS (Kamenicu) i Zemun (da ne kazem Bgd). Dajte jos, da i ljudi iz drugih gradova olaksaju sebi muke.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 4:47 pm 
Site Admin
Site Admin

Ruma, auto DUKI 022/ 431-380.
Prvoklasan farbar. Kompletna limarija (pod, krila, i jos neke sitnice, pa cak i razvlacenje na panteru,...) sa PPG bojom je od 800 do 1000 eura.
Napominjem da poseduju pravu komoru, sa jonizatorima, pecenje farbe,....

Janic iz Sremske Kamenice radi savrseno limariju i farbanje, do te granice da neke neravnine u limu kalajisu, da se ne bi previse gita nanosilo,..., Takodje se farba u pravoj komori...

Postavicu slike kada budem imao vremena.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 5:45 pm 

cemu sluzi jonizator u komori? to prvi put cujem a farbam u komori vec 10 godina. svaka komora mora da ima filtere za vazduh koji ulazi i filtere za vazduh koji izlazi iz kabine za farbanje.ovi filteri na izlasku sluze za ocuvanje zivotne sredine. imaju i grejanje.....neko na struju,neko na naftu sa gorionikom.temperatura se steluje termostatom.idealna za farbanje je 20 stepeni....kad se ofarba zatvara se klapna koja izbacuje vazduh i greje se samo unutrasnji vazduh koji kruzi....u zavisnosti od boje i automobila....65-80 stepeni....posle pecenja boja nije suva....tek kada dobije hladan vazduh...tad se steze...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 5:56 pm 

zemunac72 wrote:
cemu sluzi jonizator u komori?

Да се мајстор осећа свежије.

Da se majstor oseća svežije.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 10:49 pm 
Site Admin
Site Admin

Iskreno nemam pojma, ali znam kada su Janicu stigli ti jonizatori (tako ih zovu) da su dosli majstori iz te americke firme (predstavnistvo u Nemackoj) koja pravi te jonizatore da ih ugrade. Cena je bila neka astronomska. Znam da ih koriste u radionicama za vrhunsku restauraciju.
Pretpostavljam da je fora u prijanjanju cestica boje ili nesto slicno...

Znam da posle farbanja poliraju automobil nekom vodom, koju isto kupuju u Americi,...
Sta reci, kada su za pokupili nagrade za neke restauracije na sajmovima u Nemackoj,...

Znam i da komora koju koristi DUKI u Rumi trosi 90 litara nafte na sat.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 14, 2007 1:53 am 

znas kako....potrosnja nafte je relativna stvar
kada farbas leti....malte ne netrosis naftu prilikom farbanja jer se ubacuje vec topao vazduh. zimi kada farbas a napolju je -5....bolje da neradis nista.....gorionik mora da zagreje taj hladan vazduh na 20 stepeni a vetnilatori od 10kw stalno ubacuju novi vazduh.....prosto vidis kako pada nivo nafte u buretu.kada se boja pece....tada se netrosi mnogo nafte.klapna je zatvorena i greje sa vazduh koji samo kruzi kroz kabinu.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 

All times are UTC + 2 hours