Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Aug 16, 2018 6:08 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Preporuke za majstore
PostPosted: Sat Feb 02, 2008 9:26 pm 

Cao svima, interesuje me da li neko moze da mi predlozi dobrog elektricara za ladu samaru, mehanicara

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 04, 2008 9:51 am 

Može, ali u kom gradu? :roll:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 11, 2008 10:19 pm 

Ne mogu da verujem kakav sam "pocetnik", izvinjavam se u Beogradu bi mi trebao neki majstor, pa eto ako neko ima neku preporuku....

hvala

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 12, 2008 10:41 am 

autoelektricar Mica 063/8921333, zemun
radi struju na mojim automobilima vec godinama, moja preporuka, ja za te pare necu ruke da prljam, zna znanje

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 13, 2008 9:27 pm 

Hvala na preporuci, trazi se jos dobar mehanicar

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 27, 2008 11:58 pm 

Dobrog mehanicara u BGD-u imate, ako treba pomoc javite se. Nebih da dajem podatke od coveka dok ne pitam. Inace odrzava moju ladu od kada je kupljena, posto sam ja drugi vlasnik.
Pozdrav, burga2001@yahoo.com

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Apr 08, 2009 12:50 am 

Automobil: Lada niva / Lada 110
Ljudi, ima li neko iskustva sa servisom "Ruski" kod hipodroma? Cuo sam da su dobri ali i malo skupi... :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 10, 2009 8:26 pm 

Automobil: vaz21214-20
naprotiv, skupi a neefikasni i glavni alat im je čekić od pola kile.... kad to vidim bežim bez obzira :D
osnivač radionice verovatno ima znanja(to ne vredi jer on čak ni ne naplaćuje nego jedna gospodja za pultom) ali su mu majstori šou bar je tako bilo kad sam ja bio pre otprilike godinu dana.... a skuplji je od 50 do 100 % u odnosu na konkurenciju....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 10, 2009 11:51 pm 

jeronimo wrote:
naprotiv, skupi a neefikasni i glavni alat im je čekić od pola kile.... kad to vidim bežim bez obzira :D
osnivač radionice verovatno ima znanja(to ne vredi jer on čak ni ne naplaćuje nego jedna gospodja za pultom) ali su mu majstori šou bar je tako bilo kad sam ja bio pre otprilike godinu dana.... a skuplji je od 50 do 100 % u odnosu na konkurenciju....
E hvala ti jeronimo ;) . Trebalo bi da putujem za BG za koji dan pa sam mislio da u ovom servisu obavim servis na 40 000 km na 110-ki jer sam cuo od nekih da su dobri. Medjutim ako je tako :? ne znam, videcu. Za ostalo mi nije problem, dosta toga sam radim oko odrzavanja ali na ovom servisu treba menjati zupcasti kais i ne znam sta vec uz to ide pa bih hteo da mi to neko odradi kako treba jer je do sada, osim podizaca i motorcica za cb, sve funkcionisalo perfektno

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 11, 2009 2:02 am 

Automobil: vaz21214-20
preporučio bih ti tim-v u rakovici ili beoladu u zemunu (ove druge drugi hvale ja nisam imao ličnog iskustva) ...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 11, 2009 9:09 pm 

Prolazio sam ranije pored tim-v, video sam gde su a za beoladu sam (takodje ovde na forumu) i ja citao da ih hvale. Kontaktiracu i jedne i druge pa cu videti. Pozz ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Aug 18, 2009 9:29 am 

Za koga si se odlučio?
Kako si zadovoljan?

Profile  

Post subject: Re
PostPosted: Tue Aug 25, 2009 12:21 am 

p0peye wrote:
Za koga si se odlučio?
Kako si zadovoljan?

Dobro da si pitao, iako sam obavio servis jos u maju zbog brojnih obaveza sam zaboravio da napisem.
Ipak sam resio da rizikujem i otisao u Ruski kod hipodroma (imao sam preporuke jednog poznanika koji je ranije vozio svoj auto tamo). Sta da kazem, pitali su imam li nekih posebnih primedbi ili da obave samo radove predvidjene za servis na 40 000 km. Posto je sve bilo u najboljem redu nisam imao posebne prohteve. Otvaraju radni nalog i sve se radi profesionalno (bar tako izgleda).
Znaci, zamenili su zupcasti kais, ako se dobro secam dva rolera koja se menjaju uz zupcasti, klinasti kais, filtere ulja, vazduha, goriva i polena, ulje u motoru (sipali esso ultra 10w-40), svecice (stavili bosch), skidali sve tockove da provere kocnice i lezajeve, proverili krajeve spona, podmazali brave na vratima, malo postelovali kvacilo jer je hvatalo visoko, otvarali cepove na akumulatoru da provere u kakvom je stanju (iako sam rekao da nema potrebe jer je kupljen tri meseca ranije), pitali da li sam menjao antifriz jer ga treba zameniti na 3-4 god. i tako to, mozda jos po neku sitnicu i proveru, ne mogu sve da se setim. Sve ovo su radili samoinicijativno.Delovi su, kako oni kazu, originalni jer je u pitanju ovlasceni servis (ostaje da im verujem). Cak su mi stavili i one ukrasne kapice na srafovima brisaca koje su mi jos davno ukrali na parkingu. Radili su od oko 8:30 pa, ako se dobro secam, skoro do 13h. Za to vreme je doslo najmanje bar jos 10-ak lada zbog raznoraznih problema, sitnije stvari resavaju odmah a za krupnije zakazuju za drugi dan.
E na kraju uvek ima ono "ali"! To je cena. Preko telefona su mi rekli da ce rad kostati oko 5 000 din plus delovi, otprilike jos toliko. MEDJUTIM, na kraju je sve skupa(rad + materijal + porez) ispalo oko 16 000!!! Dobio sam racun i kopiju radnog naloga. U "Beoladi" nisu uopste hteli da mi kazu orijentacionu cenu a "Tim V" nisam nikako uspeo da dobijem (ovde sam procitao da su promenili broj i lokaciju). Na kraju sam ipak otisao u "Ruski". Pretpostavljam da su me malo odrali ali sto se auta tice radi kao sat, apsolutno bez zamerke. Rad je postao nekako tisi i bolje vuce. Od tad do sada sam presao 3 800 km i stvarno sam prezadovoljan. Ako sve bude u redu, a nadam se da hoce, do 80 000 km i sledeceg "velikog servisa" cu se, kao i do sada, sam starati o odrzavanju tako da ovaj veci izdatak u proseku na 4-5 god i nije tako strasan. Misljenja sam da nije preskup svaki posao ako je odradjen valjano a ovaj je, bar za sada tako izgleda, bas tako odradjen.
Posto nisam uspeo da dobijem informaciju o ceni iz drugih servisa, na zalost, ne mogu da ih uporedim s drugima. Dodao bih da je istovremeno bio, takodje na servisu, neki covek iz Cacka sa 111-icom, koju su mu od pocetka oni odrzavali i koji je do tada, verovali ili ne, presao 210 000 km!
Malo sam se zaneo i oduzio pricu sa zeljom da sto detaljnije ljudima docaram moje iskustvo.
P.S. Jugoladu nisam ni zvao jer su se 2004. jedva smilovali da mi prime nivu na reklamacije u garantnom roku iako je auto kupljen kod njih. Mozda je sada drugacija situacija ali nisam hteo da rizikujem. To je otprilike ta prica oko servisa moje lade 110 1.5 16v na 40 000 km

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 19, 2010 12:16 am 

Automobil: l 110 8v
He, he, Ruski je ok, ali su i meni rekli jednu cenu preko telefona, ali se "nakupilo" raynih "pregleda" ovoga i onoga pa je na kraj ispalo sve mnogo skuplje. No, ne bunim se. Ono [to je uradjeno ,uradjeno je ok.
Jedino me nervirao neki mladji pomocnik, koji stekao sam utisak ima yadatak da "filuje" kvarove. Tj. po njegovoj pri;i trebam da menjam pola auta :D

Profile  

Post subject: Re:
PostPosted: Tue Apr 05, 2011 9:52 pm 

Gile wrote:
Ljudi, ima li neko iskustva sa servisom "Ruski" kod hipodroma? Cuo sam da su dobri ali i malo skupi... :)

ja sam se opekao kod ruskog menjao sam sva cetri lezajeva,ulje u motoru filtere sve dolio mi je ulje u menjacu posto mi je poluosovina ispala bivsi vlasnik je nije dobro uglavio,zadnje paknove i obrada dobosa kostalo me je 25000din.da nepricam da sam ga slepao od karaburme do hipodroma i to zadovoljstvo me kostalo jos 3000din.znaci pukao sam ko zvecka jos mi usi zvone :evil:
dobri jesu al su skupi treba da menjam lamelu i korpu kod njega je set 8300din+ruke 6000din ako treba da obradi i zamajac jos pride 1000d
eto toliko

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours