Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Nov 18, 2018 4:49 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 173 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Adrese prodavnica rezervnih delova i servisa za Ladu
PostPosted: Mon Oct 21, 2013 12:25 am 

Automobil: Samara 1.3s
Da li zna neko prodavnicu auto gas opreme tipa creva i neke racve u Beogradu, ali da ne bude Zemun, Pancevo i slicno, nego sa ovih strana reka?

Profile  

PostPosted: Mon Oct 21, 2013 2:31 am 
http://www.unionkaric.rs/

PostPosted: Mon Oct 21, 2013 3:11 am 

Automobil: Samara 1.3s
Hvala. Ne videh kod njih na sajtu da imaju ono sto mi treba, ali cu okrenuti i pitati :)

Profile  

PostPosted: Wed Oct 30, 2013 7:38 pm 

Evo jedne prodavnice gde cete verovatno naci sve deleove za ladu i druge vrste ruskih vozila. Od kad imam ladu razne delove kupujem u ovoj prodavnici evo podataka:

"SARITA COMERC" d.o.o. , Zemun , Aleksandra Dubceka 9
tel: 011/2106 196; fax: 011/2109 827; mob: 063/ 86 14 788

Prodavnica se nalazi na samoj granici izmedju Novog Beograda i Zemuna, prodaju delove za sva ruska vozila a pre svih lade. Imaju bogat lager a ako nesto nemaju moguce je naruciti. Cene su ok, bar meni tako deluje, mada iskren da budem nemam sa cim ni da uporedim posto neke specificne delove tesko da mogu da nadjem na drugom mestu. Neko rece da su skupi, najbolje da nazovite i pitate pa ako imate i alternativu uporedite cene. Kad je kvalitet delova u pitanju ne mogu mnogo da sudim, posto nisam kupovao nista krucijalno do sada. Pre par godina sam tamo uzeo sajlu kvacila i rucicu migavaca (master sport) i evo jos uvek rade bez problema. Skoro sam uzeo neke delove za karburator koje je skoro nemuguce naci po ostalim prodavnicama. Tako da eto ako vam treba nesto specificno za ruska vozila da znate gde mozete da se snabadete.
Inace cini se da lada, pogotovu starijih, nema mnogo po ulicama tako da i prodavnica a samim tim i delova ima sve manje i manje.

Profile  

PostPosted: Wed Oct 30, 2013 11:34 pm 

Automobil: lada 112 16v
To je bivsa Autolada,druga radnja im je u Dimitrija Tucovica.Nisam znao da se sad tako zove.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 31, 2013 12:37 am 

altinjanin wrote:
To je bivsa Autolada,druga radnja im je u Dimitrija Tucovica.Nisam znao da se sad tako zove.

Ja godinama znam za tu prodavnicu a nikad se nisam trudio da upamtim kako se zove. Mislim da se ranije zvala "auto bane" ili tako nesto. Skoro sam kupovao tamo pa sam uzeo vizitku da prenesem i ovde i eto sad se zove "Sarita" a kako se ranije zvala ne znam ali znam da postoje dosta dugo. E sad ako neko zna jos neku prodavnicu u Beogradu koja ima delove za ruska vozila nek kaze, ja ne znam ni za jednu.
Mislim u auto kileru , miki, ap sportu i ostalim svastarama (koje prodaju delove za sve vece marke i vrste automobila) mozete naci auspuh, filtere i tako te univerzalne delove koji odgovaraju razlicitim markama ali ako vam treba nesto specifcno za konkretno ladu, pa jos uze za samaru ili nivu na pr. to se izgleda moze naci samo ovde. Ponavljam ako neko zna jos neku slicnu prodavnicu neka javi.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 31, 2013 12:43 am 
Autodisk
Vojvode Stepe 113, Beograd
tel: 0113972101
tel/fax: 0112495331
mob: 0641689822
web: http://www.autodisk.co.rs

Mobil Auto
Dimitrija Tucovica 70b, Zvezdara
0112427417

Auto Ruski
Kraljice Katarine 60, Banovo Brdo
tel: 0113556192

Inace to cudo u tvornickoj jeste ex Auto Lada, koja je izgleda pretrpela neke izmene u vlasnickoj ili kojoj drugoj strukturi. Sto se radnji svastara tice u Auto Miki za samaru mozes uzeti i glavni kocioni i cilindre dobosa razvodnu kapu i ruku zupcasti i klinasti, regler, tako da i po tim svastarama ima specificnih delova, ali ne bas i prespecificnih jer u njima gotovo sigurno neces naci npr iglicaste lezajeve za menjac itd. ...

PostPosted: Thu Oct 31, 2013 1:22 am 

Sta je sa servisima? Lade (ove malko starije) istina moze da popravlja svaki majstor. Nema tu kompujtera i ostalih cuda i sve je vrlo jednostavno. Medjutim nama koji se jos uvek prevozimo ovim vozilima se ne isplati da platimo majstoru neku ozbiljniju i skuplju intervenciju koja je bliska ceni samog auta, sobzirom da je trzisna cena tih automobila jako mala (premda je upotrebna vrednost za nas verujem i vise nego zadovoljavajuca). Majstorima se sa druge strane ne isplati da se drndaju sa nasim kolima za male pare kad isto vreme mogu da potrose radeci na nekim novijim/boljim i uzmu daleko vise.
Ja sam imao nezgodna iskustva sa majstorima. Par njih kad sam zvao za neke stvari samo sto me nije opsovalo kada su culi da je rec o ladi, jedan mi je cak ponosno rekao "ne radimo mi to djubre". Oni koji su prihvatili da se igraju sa njom naplatili su mi kao da sam dovezo ferari, a opravili su naravno po principu "to je i onako samara stara dve decenije ko ga jeb..."
Ostaje nam izgleda da se snalzimo i sami resavamo kvarove. Nije ni to lose dosta toga moze da se nauci gledajuci razne ruske tutorijale i video klpove. Rusima su to nacionalni automobili ko nama sto je bio jugisa i stvarno moze da se nadje sema i objasnjenje svakog srafica ali treba znati jezik. Aj i za to postoje razni web prevodioci pa se covek nabadajuci reci nekako i snadje ali sta vredi ako nemas kanal, dizalicu, neki veci alat i sl. Ja sam tako dva dana trazio majstora da mi promeni glupe manzetne na zglobu. Mogu i sam da ih promenim ali gde po zimi i bez dizalice/kanala da se zezam a njemu je to manje od pola sata posla. I naravno tek majstor koji nije bio u guzvi niti je bio suvise ponosan da bi prljao cenjene rucice sa samarom je prihvatio ali me je i odrao za ruke...
Poenta svega je da je ova tema prilicno zamrla, izgleda da nas ima sve manje. Eto ako neko zna za neki ok servis ili majstora nek kaze.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 31, 2013 9:17 am 

clanovi kluba koji me poznaju znaju odavno, a sad i za ostale:

od pre oko godinu danba drzim auto servis u zemunu, na altini. prvenstveno radim fiate odltajmere, ali i lade po potrebi. imam zivaca i delova, tako da lepo kad imate problem zovite i dodjite.

pedja
063/309-361

Profile  

PostPosted: Thu Oct 31, 2013 10:44 am 
Lenjin wrote:
Medjutim nama koji se jos uvek prevozimo ovim vozilima se ne isplati da platimo majstoru neku ozbiljniju i skuplju intervenciju koja je bliska ceni samog auta, sobzirom da je trzisna cena tih automobila jako mala (premda je upotrebna vrednost za nas verujem i vise nego zadovoljavajuca). Majstorima se sa druge strane ne isplati da se drndaju sa nasim kolima za male pare kad isto vreme mogu da potrose radeci na nekim novijim/boljim i uzmu daleko vise.

Tu je i kvaka. Treba postaviti pravo pitanje a ono glasi koliko mene kosta da vozim auto, ne koliko vredi auto koji vozim, jer danas od onoga sto nam je i uz natezanje priustivo ne vredi ni jedan. Kada se tako gledaju stvari nije problem platiti ni 300e za kvalitetno resavanje ozbiljnog problema, jer bi to na nesto modernijem autu bila cena npr obicne pumpe za gorivo bez ikakve intervencije.

Ozbiljnom servisu se svakako ne isplati zezanje sa kolima kojima je potreban superspecijalan tretman. Letos sam slusao coveka koji ima sasvim normalan servis na Mirijevu, koji je i Lade radio godinama a onda zabatalio kada e svaka 2 postala trulex. Jbg covek treba da digne auto, a dvostubna udje u sajtne. Da se zamlacuje sa dizanjam preko citavih delova karoserije ili delova trapa pa da juri gde ce da glavi klocne i rizikuje i sopstveni zivot je generalno van pameti. To se servisu isplati samo kroz posrednistvo, tj. nalazenje ozbiljno unesrecenog majstora sa sitnom dnevnicom, a musteriji takav obicno vredi i manje nego sto kosta :)

Rezime trulexi ipak trebaju u djubre, a sa ostalima se mora kombinovano natezati ...

PostPosted: Thu Oct 31, 2013 4:02 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Ja u Leskovcu poznajem odlicnog majstora i za mehaniku i za elektriku. Novija kola sa dijagnostikom i neradi, ostao je da popravla starija vozila tipa zastava, lada i slicno. Steta sto se je skoro razboleo (srce) pa nesme da se nahvati na generalke ali ranije je i to radio. Mom bivsem stojadinu je radio generalnu i odlicno je odradio posao.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 31, 2013 5:33 pm 

djape1977 wrote:
od pre oko godinu danba drzim auto servis u zemunu,

sjajna vest, nisam znao za ovo.
mislim da ćemo se uskoro videti.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 31, 2013 10:45 pm 

Automobil: 2108 + 21093 +2109
Lenjin wrote:
Sta je sa servisima? Lade (ove malko starije) istina moze da popravlja svaki majstor. Nema tu kompujtera i ostalih cuda i sve je vrlo jednostavno. Medjutim nama koji se jos uvek prevozimo ovim vozilima se ne isplati da platimo majstoru neku ozbiljniju i skuplju intervenciju koja je bliska ceni samog auta, sobzirom da je trzisna cena tih automobila jako mala (premda je upotrebna vrednost za nas verujem i vise nego zadovoljavajuca). Majstorima se sa druge strane ne isplati da se drndaju sa nasim kolima za male pare kad isto vreme mogu da potrose radeci na nekim novijim/boljim i uzmu daleko vise.
Ja sam imao nezgodna iskustva sa majstorima. Par njih kad sam zvao za neke stvari samo sto me nije opsovalo kada su culi da je rec o ladi, jedan mi je cak ponosno rekao "ne radimo mi to djubre". Oni koji su prihvatili da se igraju sa njom naplatili su mi kao da sam dovezo ferari, a opravili su naravno po principu "to je i onako samara stara dve decenije ko ga jeb..."
Ostaje nam izgleda da se snalzimo i sami resavamo kvarove. Nije ni to lose dosta toga moze da se nauci gledajuci razne ruske tutorijale i video klpove. Rusima su to nacionalni automobili ko nama sto je bio jugisa i stvarno moze da se nadje sema i objasnjenje svakog srafica ali treba znati jezik. Aj i za to postoje razni web prevodioci pa se covek nabadajuci reci nekako i snadje ali sta vredi ako nemas kanal, dizalicu, neki veci alat i sl. Ja sam tako dva dana trazio majstora da mi promeni glupe manzetne na zglobu. Mogu i sam da ih promenim ali gde po zimi i bez dizalice/kanala da se zezam a njemu je to manje od pola sata posla. I naravno tek majstor koji nije bio u guzvi niti je bio suvise ponosan da bi prljao cenjene rucice sa samarom je prihvatio ali me je i odrao za ruke...
Poenta svega je da je ova tema prilicno zamrla, izgleda da nas ima sve manje. Eto ako neko zna za neki ok servis ili majstora nek kaze.

Ne vidim zasto bi neki majstor radio Ladu jeftinije od Forda, Nissana ili bilo koje druge marke. Majstorski sat vredi koliko gazda propise a majstoru je svejedno dal odvrce srafove na skupljem autu ili na jeftinom krsu. razlika je sto ce na mladjem autu lako skinuti delove a na krsu ce se izlomiti srafovi pa ce za recimo zamenu "necega" na mladjem autu majstor potrositi jedan radni sat, dok ce ga na krsu sustici situacija sa pucanjem srafova pa ce morati da razbusuje i vadi ostatke srafova ili navarivanjem novih brezona, odnosno narezivanjem ili urezivanjem navoja, tj. majstor ce za slican posao za zamenu "necega" potrositi mozda i cetiri sata, pa to opravdava da za slican posao ako zamena "necega" na mladjem autu kosta X dinara, onda ce za zamenu toga "necega" trebati da naplati 4X dinara sto kupci usluga uglavnom nisu spremni jer voze jeftina vozila.
Navescu primer firme (doo), mada je slicno i za radnje. Matematika je prosta; poslovni prostor pod kirijom ima svoju cenu, komunalna taksa, koristenje gradskog gradjevinskog zemljista isto imaju svoju cenu. Grejanje prostora, struja ne samo za rasvetu nego i za rad kompresora i sl, takodje, pa koristenje telefona, ... na kraju godine dolazi porez na dobit, treba redovno placati knjigovodju, doprinose i na kraju i taj radnik treba da ima svoju platu. Postoje i meseci u godini kada posla ima manje pa u periodima dobrog poslovanja treba akumulirati malo zalihe novca da se sve moze podmiriti i kad nema dovoljno posla. Ako sve gore nabrojano saberemo dolazimo do proste racunice da majstorski sat mora da kosta toliko koliko kosta, a plus je ako ulazite u servis gde je sve u plocicama i u mermeru i u zlatu jer i to neko treba da plati, pa jos i ako vas tu docekuju ktitorove kozne fotelje u kojima cete da sedite dok cekate da se zavrsi popravka onda i tu raskos neko mora da ukalkulise u cenu radnog sata. E sad da se vratimo na pocetak price gde se neko pita zasto je skup radni sat ? Pa radni sat i nije skup, on je opravdan gore navedenim cinjenicama poslovanja pa ako neko ne veruje neka proba da otvori svoj servis i neka proba da radi sa malim cenama pa neka vidi koliko ce mu vremena trebati dok ne bankrotira.
Sad tu razlikujemo i zloupotrebu. Postoje servisi koji postuju sve sto je proizvodjac propisao a postoje i oni koji hvataju krivulju pa naplate sve po propisu a odrade samo nesto od toga pa se kao krajnji rezultat pojavljuje nezadovoljan kupac.

Da ne govorimo o eventualnoj steti pri radu. Ne moze da pogresi samo onaj koji apsolutno nista ne radi, a onaj koji radi taj i gresi. Desava se lomljenje alata, gubljenje alata - a retko koji klijent se vrati da majstoru vrati alat koji je pronasao u svojem vozilu, zatim pri demontazi se mogu desiti razna ostecenja a klijenti obicno negoduju kako je to bilo ispravno pri dolasku u servis, pa im je tesko objasniti da je njihovo vozilo krs i da se takve stvari ne desavaju na mladjim vozilima, a ako se vec i desavaju s vremena na vreme, onda se takve eventualne stete isto tako moraju ukalkulisati u cenu poslovanja pa se sve to konacno odrazava na cenu radnog sata.

E sad dragi moji prijatelji stavite se u kozu majstora pa recite zasto bi neko radio jeftino ako je na stranim vozilima radni sat u ozbiljnim servisima 2000,00 din i opravdava i ulaganje u novu opremu, dijagnosticke instrumente, obuke majstora na kursevima i sl. Naravno da majstor koji radi u supi ne placa obuke u inostranstvu, pozajmljuje specijalni alat kad mu zatreba od profesionalnog servisa (uvek ima nekog svog u vecem servisu da mu to pozajmi), nema troskove sekretarice ni cistacice, ne mora reklamama da brendira servis, ne mora da ima posebnu prostoriju i personal za prijem klijenata i cekaonicu, ... pa onda naravno majstor koji radi u supi moze da naplacuje manje od 2000,00 din radni sat, mada to umanjenje nije opravdano jeftinije u odnosu na uslugu koju pruzi u takvoj supi u odnosu na neki ovlasteni servis. Uvlasteni servis placa i sistemsku podrsku ako nastupi neki problem, zatim razne reklame koje se placaju kroz sistem tako da ne mora svaki ovlasteni servis pojedinacno i sl.

Ma mogu da vam pricam danima sta i kako i zasto mada vecinu mozete i da naslutite sami. Najbolji primer je domaci film "Majstorska radionica" gde imamo i jeftinog majstora i skupog majstora komsiju.

No da ne duzim vise o temi, ko vama brani da odete u neki kvalitetniji servis i postavite se tako da sa vrata kazete da zelite da investirate do 500 ili 600 eur da sredite neki nedostatak na svojem vozilu ? A- ha sad dolazimo do toga da na tako nesto nisu spremni vlasnici jeftinih vozila, mada kada bi ste se tako obratili serviserima najverovatnije bi ste dobili tretman slican kao sto dobijaju i mlada vozila. Znaci dolazimo do toga da vlasnici starih vozila nisu spremni investirati onoliko koliko investiraju vlasnici mladjih vozila. Pa zasto bi onda majstori spustali cenu svoga rada i obezvredjivali sebe zato sto neko nije spreman da placa normalnu vrednost odrzavanja. Nije na odmet napomenuti da fabrike pa i banke koje daju lizing kredite najcesce racunaju da vozilo u prvoj godini eksploatacije izgubi 20% svoje vrednosti a svake naredne godine po 10 % svoje vrednosti. Sad ako uzmemo da novo vozilo vredi npr. 10 000 eur, znaci da vlasnici vozila godisnje investiraju oko 1000 - 2000 eur kroz nabavnu vrednost vozila, pa se postavlja pitanje zasto onda na to nisu spremni ili to ne shvataju vlasnici krseva ? Da bi vam vozilo bilo i ostalo u najboljoj formi i stanju normalno je predvideti godisnje odrzavanje u nekom ajde ne mora bas tolikom iznosu ali za krseve bi to podrazumevalo 300-500 eur godisnje, pa cak ni na tu vrwednost nisu spremni vlasnici krseva nego pokusavaju da nadju nekoga da im odrzava vozilo za 50 eur godisnje, a to niko normalan od majstora nece pristati.
Znaci preostaje metoda uradi sam ili odi u servis i posteno plati koliko traze samo unapred tacno definisi sta zelis da se uradi i informisi se koja ce orijentaciona cena da bude pa ako ti se ne svidja ne moras da radis u tom servisu nego trazi dalje.
I nije tacno da nema dobrih majstora za krseve. Ima ih, ali najcesce majstori nisu problem nego vlasnici vozila koji nemaju dovoljno novca a imaju ogromne ambicije.
Jos da navedem primer nekog knjigovodje npr sa platom od npr 40 000, 00 din u neto iznosu. Kad se uracunaju svi doprinosi i na teret radnika i na teret poslodavca to je onda oko 64 000 din mesecno samo sto treba izdvojiti za tog knjigovodju a treba mu platiti i redovno pracenje strucnih casopisa gde su objasnjenja novih zakona, propisa, ... ni to nije jeftino. Sad ako sagledamo da prosecan kancelarijski radnik radi 8h dnevno, 5 dana nedeljno, to onda mesecno izadje oko 185 radnih sati mesecno pa sad ako podelimo njegovu bruto platu sa brojem njegovih radnih sati dobijemo da je njegova osnovna cena rada 348 din po radnom satu samo ono sto treba platiti za njega. Ako imamo servis sa tri mehanicara, knjigovodjom i cistacicom vidimo da se plata knjigovodje isto tako mora naplatiti kroz radni sat majstora, ... ma da ne duljim, sasvim je normalna cena 2000 din/efektivni radni sat majstora u prosecno normalnom servisu. Mogao bih jos satima da objasnjavam ali bespotrebno je onima koji ni ovo do sada nisu mogli da shvate.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 31, 2013 11:02 pm 

Automobil: 2108 + 21093 +2109
A da ne zaboravim a to je i sakrivanje istine. Naime postoji dobar deo vecih servisa kojima je cena radnog sata mala, odnosno skromna. ako neko kaze vidi kako onaj veliki servis radi jeftino pa morao bi i ti sto radis u supi ! To nije istina !
Veliki servisi imaju prelivanje finansija kroz prodaju delova i novih vozila. Prodajom vozila ostvaruje se solidna zarada pa se deo te zarade preliva na servis da bi se smanjila cena radnog sata servisa kako bi se kupcima novih vozila predstavila prica kako ih odrzavanje vozila ipak nece skupo kostati. Iza kulisa je da kupac novog vozila ipak placa kroz gubitak vrednosti vozila godisnje na trzistu.
Sa druge strane veliki servisi imaju velike rabate pri nabavi delova pa i na taj nacin ostvaruju veliku zaradu te se i na taj nacin deo zarade preliva nazad u servis da se pokriju troskovi servisa. Poznata je ona prica dodjite kod nas i ako menjate ulje koje ste kupili kod nas zamenu dobivate badava, slicno i za svecice ili nesto drugo.
Naravno, majstor u supi ili nekoj garazici svoje radno vreme provodi u tom velikom servisu a onda kad dodje kuci honorarise u svojoj supi ili garazi. Takav majstor je jednako kvalifikovan i dobar za vase vozilo bez brige, ali on u svojoj maloj radionici nema dotiranje od strane prodaje vozila ili prodaje delova, a jos delove za vas nabavlja po punoj ceni gde je samu zaradu na delovima odneo neko drugi u prodavnici. Znaci takav majstor u svojoj radionici prepusten je samome sebi i onome sto naplati. Jos ako se ravna prema cenama radnog sata u velikim servisima onda je stvarno podcenjen. Na kraju dodje klijent kojem je i to mnogo pa ga majstor lepo istera iz svoje radionice ... :P

Profile  

PostPosted: Fri Nov 01, 2013 3:25 am 

Elektronicar sve sto si napisao stoji i slazem se sa svime. Ali ipak mi se cini da si me pogresno razumeo. Interesi kupca i prodavca su naravno uvek suprotstavljeni sta god da je u pitanju. Ne kazem ja da neko treba da se smara sa mojim kolima za badava niti da ocekujem da od babe napravi devojku. Kazem samo nije u redu da ti neko preko telefona kaze da vozis djubre (i ako nije ni video auto) ili da ti lepo naplati a onda da segrtu da se obucava na tvojim kolima, jer je to jelte samo lada, pa posle bude problema jer je "mali zaboravio da stegne selnu". Eto video si u drugoj temi da sam imao problem sa karburatorm, otisao sam na par mesta gde su mi trazili minimum 50e samo da podignu haubu. Reko prvo da probam sam pa ako ne ide onda majstor. Raspitao sam se po forumu (havla jos jednom na pomoci), pogledao na netu, kupio 3 membrane i diznu i sredio sam za sat vremena. Znanje se placa ali ne znanje jos vise. Ako je majstor posten nece ti naplatiti posao od 15 minuta kao da je radio 3 sata i onda ti prodati pricu kako je zamenio i radio ko zna sta. Nije problem platiti uslugu ako je ok, problem je kada nesto posteno platis ali ne dobijes to sto si platio. Majstora ima svakakvih ali naravno i musterija. A pitanje isplativosti ulaganja u kola preko cene vrednosti istih je pitanje koje svako za sebe treba da odgovori. Boki je tu lepo primetio neke stvari dodao bih jos samo da kola vrede i onliko koliko ti trebaju pa makar to bio 1km godisnje ako ti taj kilometar zavrsava nesto sto ti je vazno. Naravno sve u skladu sa tim koliko mozes da se ispruzis. Ako nemas para da se vozis i jos vaznije odrzavas kola onda jbg. postoji bus, znam za ljude koji daju poslednji dinar za kola a posle nece ili nemaju ni ulje da mu promene. Nego odosmo van teme, tema je utihnula, pitao sam za ok majstora i dobio odgovor :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 173 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

All times are UTC + 2 hours