Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Oct 18, 2018 7:53 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: cene delova-Lada 11x
PostPosted: Sat Jul 19, 2014 12:59 am 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
ljudi, pogotovo vi koji vozite 11x serije, ako moze pomoc? :)

zanimaju me cene delova za Ladu 11x serije. znaci potrosni materijal. filteri, spone, plocice i ostale zezancije, da ne nabrajam sad. kao i cene nekih delova koji se, da kazem, cesto kvare. ko sta zna neka napise, cisto radi poredjenja sa Samarom. mozda ce mi ovo trebati u skorije vreme pa cisto da znam u kom pravcu da razmisljam :)

hvala unapred.

Profile  

Post subject: Re: cene delova-Lada 11x
PostPosted: Sat Jul 19, 2014 1:31 am 
Nije lose da preciziras koja 11x. Imas relativno jeftine stare 1.5 8v na koju dosta toga pasuje sa samare, recimo set za veliki servis je isti kao u samare, pa onda 1.5 16v i 1.6 16v ...

Ono sto mene odbija od 11x je to sto mi 1.5 8v izgleda bzv, ima samo 75ks i tezu karoseriju, pa ako bih taj motor onda mi se vise svidja 100kg laska samara bez komplikacija, a 11x su isplative u odrzavanju skoro koliko i koliko i skuplja vozila .

Ako bi se uzimala 1.5 16v imas osetno skuplji set za veliki servis, kais je x2 u odnosu na samarin pored spanera imas i roler a pojedinacno su skuplji od samarinog, na sve to treba dodati njihov divni modul paljenja sto je reda 7-8000 rasd a mnogo 11x ladasa kuka na njega. Ako zelis da se luksuziras voznjom praznog rezerovara to moze da iskosta i 12k dinara za novu pumpu, a na to sve imas niz sensora koji ne postoje na samari ali nisu skupi ... Kocnice ti uglavnom pasuju i cene su slicne kao i za amrote i kocnice ... Ako i ima razlika minimalne su u ceni.

1.6 ima stap bobine sto je 30-40 e po komadu a ima ih 4 i hoce da uginjavaju ...

Potencijalno zezanje sa diznama je 20e po dizni plus skidanje/namestanje ...

uglavnom u odnosu na samaru dosta skuplja igracka :)

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 9:04 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
A što 11x seriju lada gledaš, skupi si pare i prati oglase i pojavi se poneka i odlična samara. Za 600-800 e. može se kupiti solidan primerak. I ja sam nekad maštao o 111 ladi ali sve ovo gore što nabroja Boki me je odbilo pa si i dalje teram 2107. Sve prosto ko pasulj a završava poso.
Kod 11x lada mi se nikako nesvidja izgled koliko je upao zadnji točak u koš.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 9:06 am 

Automobil: lada 112 16v
I ja tu spadam :mrgreen: :mrgreen: :D :D
-disk plocice[oko 1200 din],ima i niza cena,ali skuplje imaju senzor istrosenosti.
-prednji diskovi[oko 2000] komad
-zadnje pakne[1300] ,i skuplje ,naravno
-Filter vazduha[oko 500]
-Filter ulja[oko 300]
-Filter goriva [oko 700]
-Filter kabine-polena [oko 1100]
-Kraj spone [oko 800]
-Kablovi[imas od 1500- 4500],ti najskuplji su VAZ
-svecice[oko 1500]
-Modul paljenja[od 4500-8700]
-pumpa za vodu[25-35e]
-Kais zupcasti[od 15-35e]
-spaneri[od 10-25e]
-antifriz G12 litar oko 500 din.[sipati sto kvalitetniji,nikako nasa g...sto prodaju po pumpama i radnjama,ja sam nasao neki Nemacki 760 je bio litar]
-ufff..sta te jos interesuje.. :kez

Profile  

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 9:08 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Evo jedne.
http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... da_samara/

Profile  

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 10:28 am 

Automobil: Moskvic Aleko
na ovom spisku sto je poglavica napisao najskuplja stavka je modul sigurno nece da crkava svaki mesec, svaki noviji auto sa elektronikom je skuplji od yuga, lade i golfa 2, ja od kako sam kupio fiestu davao sam za delove sve preko 50e al to ti je nov auto i njegovo odrzavalje, ako ti je lada 11x skupa kupi neku drugu marku koja mislis da je jeftinija za odrzavanje.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 11:24 am 

A je...ga,ima tu jos,benzinska pumpa je skupa ko otrov,protokomer takodje...dobro,ne crkava to,ali...modul ..hm..sta znam ,ja sam do sada 3 komada promenio,crkava leti uglavnom,na bloku se nalazi,pregreva se...ili ako su losi kablovi,svecice,pa trpi pritisak...podizaci stakla,takodje...razni senzori su po 15-25e..

Profile  

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 11:34 am 
Redovno odrzavanje je slicno samarinom uz izuzetak skupljeg velikog i malog servisa i to sto idu R14 gume ... Incidenti sa modulom/stap bobinama, pumpom goriva, protokomerom i "kompljuktorom" bole a umeju da naidju ... Lajka 11x trazi brzoodzivno kesabilnog vlasnika inace krasi parking na duze :)

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 11:42 am 

krenes od prednjeg dela svakog novijeg auta pa nailazis na isto, protokomer, klapna, senzor bregaste, senzos goriva, step motor, dizne, bobine, pumpa u rezervoaru, to su neke od osnovnih stvari a i skupljih pa da li to bila lada, clio, punto i ostala kompanija, ako vec hoces noviju ladu gledaj neku odrzavanu kao od Imre-a, jer dobro odrzavan auto vise kosta na pocetku al je posle jeftiniji, ja sam dao za fiestu preko 400e za servis i delove al sam miran dugo dugo vremena.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 11:48 am 
Za razliku od lajke kod dobro odrzavanog auta to ne riknjava svako malo :)

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 11:49 am 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
ajde da obrazlozim malo :) ne bih 8v, zanima me 1.5 16V ili 1.6 16V (konkretno, Imre me je mnogo zagolicao sa onom njegovom cenom za Ladu i sad pravim matematiku :D ) kako sam citao ovde, 1.6 ima nekih izmena ispod haube i razlikuje se od 1.5, ili mi se samo cini? bar sto se tice tih senzora, modula i slicno...

a zasto ne Samaru? iz vise razloga... vec imam jednu, 22 godine je u porodici a ja licno je aktivno vozim 7 godina, dosadila mi je vise, dosta je. ne mogu vise da visim pod haubom i da stalno nesto dotezem,uvijam i zavijam. mlad sam, hocu malo moderniji auto jer mi je muka vise od toga da razmisljam da li smem da krenem negde na dalji put a da mi se npr. ne istrosi ona polugica koja gura pumpu za gorivo (banalan primer, ali mi se desilo, doduse tad nisam imao plin :D ). hocu mladji auto jer mi je muka da vise krpim limariju, to je najveci razlog. znam da noviji auto i skuplje kosta sto se tice odrzavanja, zato me i zanimaju cene onoga sto cesce crkava, da bih video i odlucio sta mi je ciniti.

ovo je mozda poslednji voz da ozenim moju Ladu, ako sacekam jos malo ostacu joj veciti vlasnik ili ce da ode na kilo. trece nema... a pisao sam vec negde sta sve moram da uradim na njoj, ne isplati mi se...

Profile  

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 11:54 am 

BokeYGTi wrote:
ovo je mozda poslednji voz da ozenim moju Ladu

:) :twisted:

Profile  

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 11:54 am 

16v svakako,..elem..da,ima izmena,1.6.motor ima stapne bombine[module],znaci na svaku svecicu se kaci po jedna,dok kod 1.5 motora ima jedan modul,stoji na bloku motora,i na njega se kace kablovi.Kod 1.6 motora ako dodje do pucanja zupcastog kaisa ne krivi ventile,dok kod 1.5hm..znas i sam :roll:

Profile  

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 12:00 pm 

popricaj sam sa sobom ili sa porodicom, tj ko odlucuje o kupovini pa onda baci na papir da li ti je potrebna lada ili neki drugi auto koji ima klimu, abs, podizace itd, ako ti treba novije izdanje lade onda je lada cika imrea za tebe, po prici sa foruma i njenog izgleda za te pare bolje nema a i uskoro sto kaze imre lajka je u srbiji.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 19, 2014 12:03 pm 
BokeYGTi wrote:
ajde da obrazlozim malo :) ne bih 8v, zanima me 1.5 16V ili 1.6 16V (konkretno, Imre me je mnogo zagolicao sa onom njegovom cenom za Ladu i sad pravim matematiku :D )

bolje pravi pare, nece da ti je proda za matematiku :mrgreen:

Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours