Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Nov 13, 2018 10:42 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Volga GAZ 2402
PostPosted: Fri May 23, 2008 10:27 am 

Drugari,
u prilici sam da kupim Volgu 2402 (karavan), 1978. godište, prešla 32.000 km, crna boja, bila garažirana dok vlasnik nije pre par godina otputovao kod sv. Petra. Nisam je još video, ali cena me jako privlači (300 €!). Trebalo bi, po rečima naslednika, da se, osim akumulatora (88 Ah) odradi farbanje (kaže da je limarija OK, nije trula) da bi lepše :shock: izgledao. Ne bih se dvoumio da je limuzina 8) , ali karavan mi nekako ne daje baš ideje o nekom sređivanju (asocira me na jednu pogrebnu koju viđam s vremena na vreme po gradu). Alu felne i zatamnjivanje stakala ne računam u nešto specijalno.
Molim vas da mi pomognete svojim mišljenjem i idejama o sređivanju ove legende.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 10:53 am 

Kolko ta trosi? To je za mene glavno pitanje? Da ti ne presedne tih 300 kad posle budes tocio na pumpi....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 10:54 am 

Crna pa jos karavnaka pa jos ako budu zatamljena stakla... = Pokopovam brzo i efikasno d.o.o.
:mrgreen:
Nego kako tako mala kilometraza 32k?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 11:09 am 

možda je za to služila

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 11:40 am 

Ma gde su 300, tu su i 2.300 €! Toliko ima da izađe (ako ne i više :shock: ) na kraju. Sama registracija je oko 30.000 dinara! Pa plin+atest još 300, onda farbanje 300, felne i neke (šugave) polovne gume takođe 300, malo ulaganja u enterijer (opet 300), servis i zamena svih ulja itd. još 300...sigurno ima još koji put po 300 € neplaniranih troškova...
Potrošnja joj se kreće od 9-10 l benzina na otvorenom (brzina 90-100 km/h), a po gradu - to niko ne zna?! Ide i do 15...
Kilometraža joj je tako mala jer je čiča, prvi vlasnik, vozio samo po gradu, bio neki zanatlija (nije bio od familije Topalović - neki Mirkov unuk...), pa da ga vide ljudi 8) kako tera luxory car! A naslednik je ne vozi jer nije registrovana...
Ideja o Dugom konačištu nije loša, i onako od tako dugog automobila crne boje i zatamnjenih stakala svi zaziru :twisted: ...i beže...

p.s. Sećam se da mi je jedan burazer, koji je 90-tih švercovao sve i svašta iz bratske nam Bugarske pričao da je na Volgi 24 (limuzini), da Na Volgi (krovu) vozio pocinkovane limove i sl. u neto težini 3.3 t :shock: ! Dobro ste pročitali...samo je imao neke gume sa ne znam koliko platna (tako su se "stručno" izražavali; inače su bile za neke kamione) i ojačao je vešanje. A kad je majstoru doneo naručene klipove, karike itd. delove za remont motora za nekog "pacijenta", isti se krstio :o jer nije video (u skorije vreme) da neko pakuje delove u masnu hartiju! To je konzerviranje na ruski način! Ružno, ali sigurno...baš kao i auto iz naslova...
Image
[/img]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 12:12 pm 

cuo sam tj. to je vec bez malo urbana legenda da su u volgu mogli neki mercedesovi motori da stanu.... mozda to stavis i resis muke ?
p.s. jer pali ovaj motor, odnosno da li je u voznom stanju ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 4:23 pm 

Pali, tj. palio ga prošle godine, a onda prodao akumulator (video čovek da radi auto).
A što se tiče mercedesovih motora, to je tek tema za razmišljanje. Ne bih dirao u rusku tehniku, sve dok šljaka kako su je napravili. Inače, ima tamo dovoljno mesta za bilo koji motor, može i neki V6, ili linijski, ali registracija je onda još skuplja...ne zaboravite da je ugrađivan i V8 motor...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat May 24, 2008 12:29 am 

Automobil: Lada 2107
Bas sam ovde na forumu video neki oglas da covek prodaje volgu sa meckinim motorom ako se ne varam bio je iz 220 ili 240D. :lol:
Dizelas da malo trosi.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat May 24, 2008 12:36 am 

Evo ti taj oglas
http://www.polovniautomobili.com/auto_o ... p?id=40443

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat May 24, 2008 3:51 pm 

Sale, hvala na trudu :D !
Nije loša Volga, a i cena je verovatno još niža 8) jer je od vremena davanja oglasa do sada registracija (koja je jedan od najvećih bauka :twisted: na ovim prostorima) istekla. Viđao sam i ja taj oglas, ali su me odbijale stvari tipa: motor je od mercedesa (sa samo 60 KS ili 50 % manje snage), pa smo i njega uništili od vožnje, kao i onaj originalni, ruski; (a i jedan i drugi su napravljeni da traju po najmanje pola miliona kilometara), ali sada smo prešli samo 30.000 km...a onaj prethodni milion :shock: ? Nema ga?
A ova, "moja", prešla ukupno 32.000 km :roll: ...Jedino što je karavan, ne hvata mi ga oko...Zato tražim vašu pomoć, kako i da li može da se od žabe napravi princ, a da sve to nije u nekoj bajci...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat May 24, 2008 4:03 pm 

Srecko>> klasa. retki su to vec modeli. a da je jos 21 to bi bilo zlato.

LEARN IT!
SO YOU CAN BUILD IT,
TO ROLL IT TILL THE WHEELS FALL OFF!!!
http://public.fotki.com/SerzasLive/

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat May 24, 2008 9:56 pm 

lep auto ako imas love i zelje da je drzis kao oldtajmera u originalnom stanju.

tesko mi je da je zamislim u nekom nabudzenom izdanju, ali nikako crna stakla. mozda siroki tockovi, malo spustena, fordov v6?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 25, 2008 12:51 am 

Ja bi tu volgu uzeo u svakom slucaju.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 25, 2008 8:30 am 

I ja sam sve bliži donošenju odluke. Nije problem cena, sve je manji problem to što je karavan, ali najveći problem je što moram da se uputim na put nekih 500 ako ne i više km da bi je video :shock: , odnosno dopremio na jug Srbijice...
Znam da je redak model, znam da ću biti poslednji vlasnik, ali i dalje ne znam da li da je šminkam ili ostavim takvu kakva je? Mislim da ću tu jako tešku odluku doneti tek kad vidim auto...U svakom slučaji, ne bih je baš čuvao u garaži, nego bih je pustio u svakodnevnu eksploataciju (tu se ona najbolje oseća! :mrgreen: ).
Za delove se ne brinem; Bugarska je jako blizu, a na niški buvljak svakog vikenda dolazi nekolicina Ukrajinaca; jedan čak vozi i 2410. Kad sam ranije pričao s njim, kaže da su kod nas Volge jako jeftine, dok to kod njih nije slučaj :P ...Malo sam posetio sajt iz njihovog komšiluka, iz postojbine Volge! I bio u pravu čovek. Ima raznoraznih čuda tamo...
http://all.auto.ru/extsearch/cars/used/

Last edited by Srecko on Sun May 25, 2008 5:06 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 25, 2008 10:09 am 

Ako ne znam šta ću s karavanom, mogu i da ga ustupim Železnici :lol: ...

Image

http://www.politika.co.yu/rubrike/Drust ... 66.sr.html

mada, oni (doduše, u susjedstvu) voze i limuzine :shock: ...

Image

Image
[/img]

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours