Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Oct 21, 2018 4:53 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Prodajem desetku
PostPosted: Tue Jul 10, 2018 10:09 pm 

Automobil: Lada 110 1.6 16v
Posle visegodisnjeg druzenja,teska srca ali vreme je da se rastajemo.
Posto odlazim iz drzave.radi blagostanja I dobrog zivotnog standarda :) Lada mi vise nije potrebna.
U auto sam u zadnjih par godina stvarno ulozio dosta tako da mogu reci da je mehanicki kao nov.
Presla je 158k km ima ugradjen BRC sekvent plin koji je atestiran do Decembra 2019 a isparivac sam zamenio pre mesec dana jer je prosli presao 55k km i nisam hteo da ga remontujem.
Atest moze da se produzi na jos 5 god jer je boca stavljena nova Decembra 2014. Sto se tice motora radi perfektno ulje uvek menjano na 10k km koristio sam Total polusintetiku od kad je kod mene.Menjac sa komplet poluosovinama,homokinetickim zglobovima,zamajcem i setom kvacila zamenjen pre 10k km. Razlog zamene je sto je njegov fabricki bio prozujao,tacnije od prvog dana od kad sam kupio auto se cuo pa sam uzeo polovan od lade koja je presla 40k km ali joj je zadnji deo bio havarisan. Set kvacila je stavljen nov pri montazi.
U zadnjih godinu dana je kompletan rashladni sistem motora stavljen nov. Pocelo je sa malim hladnjakom,tri meseca nakon njega je otisao i veliki pa sam onda i zamenio kompet sva creva jer su bila otvrdla. Creva su ugradjena Balakovo,veliki i mali hladnjak su original VAZ. Tada je takodje zamenjen i termostat,komplet antifriz i prelivna posuda sa sve cepom koji je stavljen od Golfa radi manjeg pritiska u sistemu(koliko sam razumeo otvara na pola bara manjem pritisku nego Ladin). Kocnice napred su komplet ATE,ugradjene su pre 40k km ali su u odlicnom stanju i nema potrebe da se menjaju jos dugo. Zadnje kocnice su radjene pre mesec dana i isto sam stavio paknove ATE dok su dobosi ostali fabricki jer nije bilo potrebe da se menjaju. Tada su zamenjene i obe sajle rucne kocnice,prednja kociona creva(ДААЗ koja sam uzeo od Bryionia) i peti kocioni cilindar VAZ. Da ne zaboravim servo kocnica(booster) je zamenjen pre godinu i po dana takodje VAZ,tako da sad Lajka koci kao besna 8)
Amortizeri na svim tockovima su Monroe,jeste da su ugradjeni pre 50k km ali ne pokazuju znake umora-auto je maximalno stabilan. Tada su promenjene i prednje solje amortizera VAZ i zadnje opruge stavljene od 111-ke. Felne na njoj su od Fiat Punto 2 Sporting ET 35,maximalno su izbacene vani pa je auto dosta stabilniji od standardnih Ladinih.
Letnji set guma je Tigar Hitris 185/65/14 i mogu da se voze jos sigurno 2-3 sezone a zimski Tigar Wintera ista dimenzija dve su kao nove a dve su za zamenu(sara je dobra ali su se izdeformisale pa malo tresu sto mozda nekom nece ni smetati ali ja bi ih menjao da ostaje kod mene).
Auspuh je stavljen Walker pre cetiri godine i radi kao prvog dana,nigde tacke rdje nema na njemu(cekao sam ga secam se mesec dana da ga uvezu :mrgreen: )
Sto se tice limarije ima povrsinske rdje mestimicno ali je sve ocisceno,tretirano antirostom i ofarbano.
Unurasnjost je kao nova,sva cetiri podizaca rade,ima odlicno ozvucenje i najbitnije fabricki ZF servo volan pa imas trip da nisi u Ladi. 8)
Registrovana je do maja sledece godine.
Ima tu jos dosta materijala za pisanje ali da nebi neko zvao specijalnu ustanovu u Kovinu reko bolje da zavrsavam. :)
Hteo sam da je ostavim rodbini na koriscenje.ali niko nece da vozi Ladu :hit

https://www.mojauto.rs/polovni-automobi ... /?cena=low
Za ozbiljne kupce moze korekcija cene. Pozovite me pa cemo se dogovoriti.

063/8724-867 ili 063/385-115

Profile  

Post subject: Re: Prodajem desetku
PostPosted: Tue Jul 10, 2018 10:51 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Sretno :-)

Profile  

Post subject: Re: Prodajem desetku
PostPosted: Wed Jul 11, 2018 12:03 am 

Automobil: Lada 110 1.6 16v
Sta sretno? KUPUJ :)

Profile