Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Nov 19, 2018 9:35 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 65 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Lada 111 1.6 16V
PostPosted: Fri Apr 14, 2017 1:18 pm 

Automobil: VAZ 2111
https://www.polovniautomobili.com/putni ... 111-16-16v

Profile  

Post subject: Re: Lada 111 1.6 16V
PostPosted: Fri Apr 14, 2017 1:45 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Xaxaxa, aj srećno :-D
Jes ono menjao menjac ili je samo dobro opran :-)

Profile  

PostPosted: Fri Apr 14, 2017 3:47 pm 

opran, izbrusen, ofarban pa lakiran :)

Profile  

PostPosted: Fri Apr 14, 2017 3:49 pm 

Izgleda da ti je dosadnije nego meni :-)

Profile  

PostPosted: Fri Apr 14, 2017 10:30 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
A sto onakav opis, to li nude 200e. za nju pa ti dojadilo.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 15, 2017 2:00 pm 
Strumpfu su nudili rakiju i prasice :mrgreen:

PostPosted: Sat Apr 15, 2017 2:51 pm 

Ma opis je zajebancija, al nudili svašta, što nije problem, nego što pitaju gluposti ...

Profile  

PostPosted: Sat Apr 15, 2017 3:05 pm 
Sta npr? :)

PostPosted: Sun Apr 16, 2017 11:25 am 

npr nude mi golfa 2 1986.godiste, pa znas sta, moja Lajka ce da sahrani svaku dvojku i kad je udobnost u pitanju i brzina i odrzavanje, ma u svakom pogledu ...
al kad me zapitkuju jel ima air beg kod suvozaca, pa dal ima ESP , ABS, pa klimu, pa navigaciju, shiber, pa kad je bio zadnji servis, pa jel ima plivajuci zamajac ...

Profile  

PostPosted: Sun Apr 16, 2017 1:52 pm 
Boby wrote:
npr nude mi golfa 2 1986.godiste, pa znas sta, moja Lajka ce da sahrani svaku dvojku i kad je udobnost u pitanju i brzina i odrzavanje, ma u svakom pogledu ...

Golf 2 je jako sirok pojam. Neke hoce, nekima nece ni moci ni da pridje. Zavisi od konkretnog modela i stanja u kome je. Vecina na nasem trzistu, jedno 99% su cisti 1.3 benzin i 1.6d lesevi ...

Boby wrote:
al kad me zapitkuju jel ima air beg kod suvozaca, pa dal ima ESP , ABS, pa klimu, pa navigaciju, shiber, pa jel ima plivajuci zamajac ...

Ovde treba biti pametan, mozda je plod neznanja, prosto ljudi ne znaju, a culi su nesto sto zele (ESP, ABS, navigacija ...) ili ga se plase (plivajuci..) Naravno itekako je moguce i da je zajebancija

Boby wrote:
pa kad je bio zadnji servis

Od svega pobrojanog ovo je jedino normalno pitanje. Da imam nameru da uzmem auto, to bi bilo jedno od pitanja, pre svega kada je radjen veliki servis ...

PostPosted: Sun Apr 16, 2017 7:28 pm 

Golf 2 je jedno veliko sranje, pogotovu kad je 20 godina stariji pa i od ove Lade,
sto se tice servisa, moje misljenje je sasvim drugacije:
- papir trpi sve i svako moze da ispise sta god hoces u servisnoj knjizi,
to ti je isto kao i za kilometrazu, "jel stvarno presao auto toliko ?" ,
sad se otvara tu i niz dilema:
ko je i kako radio veliki servis ?
dal je uopste bilo npr velikog servisa?
od kojih delova je radjen veliki servis, kao npr dal su korisceni originalni delovi ili nesto tursko kinesko ...

Konkretno ovoj Ladi su pre mene radjeni redovno servisi , mozda cak i cesce nego redovno, medjutim, kad sam je ja kupio, (ne mislim da sam mnogo dobar majstor, to radim iz hobija), ali dok nisam otvorio i video u cemu su problemi, mogao sam da placam servise i servise, al bi mi promakle mnoge stvari, znaci u pitanju je s kojim motivom radis, dal radis za sebe ili da otaljas nekoj musteriji koja ne stedi pare. Recimo da sam tri meseca lagano sredjivao i popravljao sve i svasta, sto mi u bilo kom servisu niko ne bi ni pogledao... Uh nadam se da vas nisam smorio, a i da jesam isto vam dodje :)

Profile  

PostPosted: Sun Apr 16, 2017 7:46 pm 

Pa ja na mom moskvicu radim sve sam al fiestu vozim u servis jer nikad ne znaš šta još treba i kakav deo jer ima raznih za isti auto, sad sam bio na malom servisu i treba kraj spone, pusta ulje na nekom cepu na bloku a mora da se skine altelnator, servo pumpa i sta vec, ne bi video ovako da tu pusta ni u ludilu, ladu generalno mozes sam da odrzavas ako si malo potkovan mehanikom. :-)

Profile  

PostPosted: Sun Apr 16, 2017 8:30 pm 
Boby wrote:
Uh nadam se da vas nisam smorio, a i da jesam isto vam dodje :)

Nope, zapravo to i sl su nam standardne price i za uzivo :)

Boby wrote:
Golf 2 je jedno veliko sranje, pogotovu kad je 20 godina stariji pa i od ove Lade

Sam po sebi nije sranje, golf 2 je sve od 1.3 benzinca do GTI 16v i Syncro-a. Vremenom postane sranje ako se zapusti. A kakvih kola starijih od lade 20 i vise godina ima .....

Boby wrote:
sto se tice servisa, moje misljenje je sasvim drugacije:
- papir trpi sve i svako moze da ispise sta god hoces u servisnoj knjizi,
to ti je isto kao i za kilometrazu, "jel stvarno presao auto toliko ?" ,
sad se otvara tu i niz dilema:
ko je i kako radio veliki servis ?
dal je uopste bilo npr velikog servisa?
od kojih delova je radjen veliki servis, kao npr dal su korisceni originalni delovi ili nesto tursko kinesko ...

Tu sam zapravo mislio nesto sasvim drugo. Mogucnost nalazenja kvalitetnih delova je za golfa i dalje mnogo manje problematicna nego za ladu. Sto se prethodnog odrzavanja tice, tu papir svakako svasta trpi i sam po sebi ne znaci nista, tako da pri kupovini auto jednako ocenjujes kako auto tako i vlasnika sto obicno nagovestva opste stanje vozila ...

Boby wrote:
Konkretno ovoj Ladi su pre mene radjeni redovno servisi , mozda cak i cesce nego redovno, medjutim, kad sam je ja kupio, (ne mislim da sam mnogo dobar majstor, to radim iz hobija), ali dok nisam otvorio i video u cemu su problemi, mogao sam da placam servise i servise, al bi mi promakle mnoge stvari, znaci u pitanju je s kojim motivom radis, dal radis za sebe ili da otaljas nekoj musteriji koja ne stedi pare. Recimo da sam tri meseca lagano sredjivao i popravljao sve i svasta, sto mi u bilo kom servisu niko ne bi ni pogledao...

Kao i dobar deo drustva ovde. Klasicni servisi/majstori sa po nekim izuzetkom skurcavaju posao jer vreme je novac. Sa druge strane tesko da ces ikada moci taj rad da naplatis, prosto hobi je hobi ...

PostPosted: Sun Apr 16, 2017 10:34 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Poredis ladu sa golfom 2. Sada jeste tvoja lada bolja od golfa 2 ali rus ko rus vrlo lose je uradio limariju na ladama 11x. Golfovi su stari ko manje ko vise neku godinu od 30 i kakvi su takvi su. Kakva ce biti bilo koja 11x lada stara 30 godina.
Nepricam za tvoju ladu, tvoja lada je odlicna, neoga za rusku proizvodnju i losu limariju na 11x ladama. Ladama starim 15 godina nebi trebali pokazivati rdju na zakrilcima i pragovima, moja je 2107 i stara 27g. i to joj je zdravo, al djavola bi bilo da nije radila zastita.
A cene koje dobijas i ispod koje je nebi dao?

Profile  

PostPosted: Mon Apr 17, 2017 3:20 pm 

Sve ste u pravu, novi golf je svakako bolji od lajke, al golf 2 od ove nije :) mislim kad se sve uzme u obzir. I ne poredim ih zato sto volim, nego sto mi najvise nude zamenu za golfa 2, a ja na golfa alergican , jbg....
Zastitu cu tek da radim, ako budem resio da je ostavim za sebe, jer sto se limarije tice gde god sam naisao na trulez, isekao i bacio i stavio novi lim.
A u pravu ste i da je mnogo losa fabricki limarija na 11x ladama, stvarno sranje ...
Ma ne kazem ja da cu moju da cenim puno, neku sam cenu morao da napisem, al prodacu je kad naleti ozbiljan musterija, jer svaki auto ima svog kupca.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 65 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours