Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Aug 17, 2018 7:49 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Korišćeni hladnjaci za ladu 110
PostPosted: Fri Mar 18, 2016 6:19 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Kao što naslov kaže hladnjaci za ladu 110 ali ko hoće bolje hlađenje može da ih baci i na Samaru. jedan je VAZ original nigde ne pušta drugi je Nissens, Danska firma specijalizovana za hladnjake. Oba su funkcionalna i ne puštaju, VAZ se vidi da je vožen dok je Nissens star nekih godinu-godinu i po. Oba su razvila standardni problem za hladnjake na 11x mašinama (standardan kada vlasnici ne paze a čačkaju oko creva) slomljeni priključci prelivnih creva!

Na VAZ hladnajku sam to sanirao ubacivanjem mesinganog dela tako da je novi priključak dosta jači od standardnog i može mu se nakačiti prelivno crevo. Nissens sa druge strane nije imao dvoljno debeo zid da se po mom mišljenju bezbedno odradi taj manevar pa će stoga biti napravljen čep i rupa će biti začepljena. Na 11x ladama to nije problem što zbog visokog položaja ekspanzione posude što zbog postojanja preliva na malom hladnjaku, ne znam kako tačno ide na Samari ali mislim da ni tu neće biti problema, vidim na 2drive da rusi voze bez problema kad otkinu i začepe taj priključak.

Cena... recimo 1500 din VAZ, 2300 din Nissens. Često sam u BG pa mi nije problem poneti ako zatreba

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours