Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Jul 22, 2018 8:59 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 202 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Next
Author Message
 Post subject: Kupovina novog ( polovnog) automobila
PostPosted: Mon Jan 22, 2018 12:04 am 

Automobil: Samara 1.3s
Pozdrav svima :)

Lajka se vozi i dalje, ali s obzirom da joj registracija istice u martu, a atest u aprilu, doslo je vreme da pocnu polako da se prate oglasi, a u februaru i kupi neki auto...

Od svih su komentari dobrodosli... Ja cu ponekad okaciti neki link ka oglasu jer ipak vise ociju vidi bolje.

Otprilike budzet je 2200-2300 + ostali troskovi. Godista koja pratim su od 2001 pa do npr 2004, moze i novije, ali to obicno izlazi uz budzeta. Prvo sam se skoncentrisao samo na benzin, ali i neki dobar dizel moze uci u obzir. Bitno je i da auto ima 4/5 vrata i klimu.

Prvi pik mi je bio Renault Megane 1.6 16v, najvise mi se svidja, brat koji ga je skoro kupio nikakvih problema nema, doduse malo ga vozi, ali svasta sam cuo o nekim kvarovima, mada ima ga dosta na ulicama..
Do sada sam bacio pogled na oglasima na Megan, Golf 4, Polo, Fabiju, Ibizu, Citroen C3... Nekako mi Clio i Corsa deluju bas malo.

Otvoren sam za sve predloge. Pisite :)

Last edited by Gago on Mon Jan 22, 2018 9:41 pm, edited 2 times in total.

Profile  

Post subject: Re: Kupovina novog automobila
PostPosted: Mon Jan 22, 2018 12:15 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
A ford fokus DTTI ili 307 hedzbek HDI 2.0. Dizel motori sa ne tako skupim odrzavanjem i popravkama.
Od gore pomenutih prvo bih gledao megana mada su dizeli dci, onda skodu.

Profile  

PostPosted: Mon Jan 22, 2018 12:18 am 

Automobil: Moskvic Aleko
Fiesta? :-D
Moj ti je savet benzin i plin, već su dosta matora auta, polo, fabia, ibica sa sdi motorom su bukvalno golf 2, megan je ok auto, svaki je auto priča za sebe, za benzin ti kažem zbog tebe, vozio si se u fiesti, ide ko metak, tiha, crkle dizne 200 eura, veliki servis 300 eura, mali servis skoro 100 eura ako nećeš krš delove, isti je motor u pezou, citrenu, fordu, predlog je i za fokusa, jes da benzinci hoće da troše ulje al sta je tu je, Boki se zagrejao za Astru, jes tenk od auta ali brate na drvenoj klupi je mekse.
Samo benzin, za džep je bolje, ne gleda on auto stan tri godine pa da ga boli uvo nego skoro 17god.

Profile  

PostPosted: Mon Jan 22, 2018 12:45 am 

Boki ti porucio da ne ke*as o Astri :P

Nego da prestanem sa tim da i ova tema ne ode u krivom smeru.
I ja vise preferiram benzin + ugradnja plina kroz neki mesec kada se kola pokazu kakva su kroz eksploataciju...

Sto se tice dizela tu samo mislim na 1.4 hdi sto se tice C3 i eventualno 1.9 tdi kod ovih nemackih vozila...

Ali benzinci su prvi pik... Nego, koji su veci kvarovi koji mogu zadesiti novije benzince?
Za dizel znam da su turbina, plivajuci zamajac ako ga auto ima, dizne, ali kog benzinca ne znam koji su to veci kvarovi i red velicine popravki...

Profile  

PostPosted: Mon Jan 22, 2018 12:53 am 

Automobil: Lada Samara
Nemoj Megan.. najlosiji je izbor u svojoj klasi. Imam dva primjera iz blizeg okruzenja gdje ljudi proklinju dan kad su ga kupili. A I vidi se cim sjedes u njega da to nije to jer iznutra djeluje dosta jeftino.. samo obrati paznju na rucice za otvaranje vrata Ili kontrolnu tablu sve ce ti biti jasno.
Komso preko puta mene kupio Megana, onog kusavog, I vec mu drugi put stoji po nekoliko dana pred kucom u kvaru.. od negdje septembra mjeseca dva ozbilnija kvara koji ga izbace iz saobracaja.
Jedan moj dobar drugar, skolski a I vojsku smo sluzili zajedno 2006. u decembru kupio novog Megana 1.4, 27 hiljada maraka neka osnovna verzija bez klime, I evo danas mu uopste nije u voznom stanju. Malo ga kvrcnuo I napukao mu zadnji branik iza zadnjeg lijevog tocka I desno zadnje svjetlo.. razbio staklo.. vozio ga tako do isteka registracije a u medjuvremenu otislo neko govance od elektronike I ne moze uopste upaliti.. istekla registracija I to tako stoji. Treba mu oko 600-700 eura da ga sredi I registruje I vrati na cestu. Posto mu je to puno prodaje ga za 3000 eura..
Tako da je to mi je auto bas nekako baksuzno ili jednostavno nije bas kvalitetno..

Profile  

PostPosted: Mon Jan 22, 2018 12:53 am 

Veca ti je ponuda dizelasa od benzinca, samim tim i veci izbor automobila. Plin u novije benzince nikad ne bih ja ubacivao, eno ih kod kosiju samo takva dolaze da ih priljuci na onu masinu i satima traze kvar. Ti benzinci i nisu toliki potrosaci kao nase lade. Dizel sa jacim motorom ima i svoje prednosti, duzi vek motora, sigurnija voznja, potrosnja mozda i ista, jedino je registracija malo skuplja.
A Boki, pa ja odavno znam da on merka ASTRU ;)

Profile  

PostPosted: Mon Jan 22, 2018 5:07 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Taman se obradujem naslovu teme, pomislim neko kupuje nov (ne nov nov nov) auto... :( Žao mi je što su mogućnosti takve kakve jesu. Srećno!

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Mon Jan 22, 2018 5:51 pm 

I meni je to palo napamet. :D

Tj. shvatio sam kakav je naslov teme, pa sam mislio da dodam u zagradi ,, polovnog", ali ne znam kako se menja naziv teme.

No tako je kako je iz ove koze se ne moze :)

Profile  

PostPosted: Mon Jan 22, 2018 8:56 pm 

Edituješ prvi post i tad možeš gore naziv teme da promeniš.
Evo ga jedan sličan tebi, prati temu naučićeš nešto.
http://www.francuskiautomobili.com/t295 ... i-za-2000e

Profile  

PostPosted: Mon Jan 22, 2018 9:05 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Ja cu da ćutim :-D

Profile  

PostPosted: Mon Jan 22, 2018 10:02 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Hyundai Acent, Chevy Lacetti, Aveo, Panda... Z10 il punto u krajnjem slučaju sve benzin i kupljeno ovde. Dizel batali to ti je mačka u džaku koja je stukla gomila kilometara
Realno sa malo para si krenuo za iloe što novije

Profile  

Post subject: Re: Kupovina novog ( polovnog) automobila
PostPosted: Mon Jan 22, 2018 10:14 pm 

Znam, ali ovo je auto za 4-5 godina dok se ne stane na noge :)
Sta mislis o Astri G benzincu? Nekako ni to deluje kao najlogicniji izbor, ako zanemarim Punta jer.njega bih bas da izbegnem :)

Profile  

PostPosted: Mon Jan 22, 2018 10:27 pm 

Automobil: lada
Gago wrote:
Pozdrav svima :)

Lajka se vozi i dalje, ali s obzirom da joj registracija istice u martu, a atest u aprilu, doslo je vreme da pocnu polako da se prate oglasi, a u februaru i kupi neki auto...

Od svih su komentari dobrodosli... Ja cu ponekad okaciti neki link ka oglasu jer ipak vise ociju vidi bolje.

Otprilike budzet je 2200-2300 + ostali troskovi. Godista koja pratim su od 2001 pa do npr 2004, moze i novije, ali to obicno izlazi uz budzeta. Prvo sam se skoncentrisao samo na benzin, ali i neki dobar dizel moze uci u obzir. Bitno je i da auto ima 4/5 vrata i klimu.

Prvi pik mi je bio Renault Megane 1.6 16v, najvise mi se svidja, brat koji ga je skoro kupio nikakvih problema nema, doduse malo ga vozi, ali svasta sam cuo o nekim kvarovima, mada ima ga dosta na ulicama..
Do sada sam bacio pogled na oglasima na Megan, Golf 4, Polo, Fabiju, Ibizu, Citroen C3... Nekako mi Clio i Corsa deluju bas malo.

Otvoren sam za sve predloge. Pisite :)

strpi se jos par meseci, prikupi jos koji euro, a onda gledaj neko mladje godiste...

Profile  

PostPosted: Tue Jan 23, 2018 1:43 pm 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
Gago wrote:
Sta mislis o Astri G benzincu?

standardno dobar auto bez nekih vecih iznenadjenja prilikom i nakon kupovine. auto za radnicku klasu, izdrzljiv, kvalitet je ok (ali gledaj da bude najmanje 2002. god), jeftin za odrzavanje, nije veliki potrosac a i ugradnja plina nije bauk. motori su pouzdani, malo toga postoji sto moze da pravi problem. 1.4 benzinac je na lanac pa ne moras da brines oko velikih servisa (nije tacno da se lanac i lancanici ne menjaju, to nemoj da te laze niko ali ne moras da brines oko zamene zupcastog kaisa na svakih 40-60 hiljada km) ali je i taj motor, po meni, slab za Astru. bolji izbor za tebe je 1.6 16v obzirom da cesto vozis i autoputem, mislim da je taj motor najbolji odnos snage/potrosnje/odrzavanja za Astru. 1.8 16v (motor koji ja imam u Vektri) je najbolji izbor ali je malo jaci potrosac i registracija je skuplja. za Vektru je ovaj motor taman, a u Astri ti sigurno ne bi manjkalo snage sa ovim motorom. za 5 godina koliko imam kontakt sa Vektrom, crkavale su razne gluposti ali motor nikad i gde god sam posao uvek sam se bez problema vracao kuci.

Imaj na umu da Opelove benzince bije glas da vole da trose ulje, iz iskustva ne mogu da kazem da to nije tacno ali po netu kruze razne price. meni Vektra troskari ulje ali ne nesto preterano mnogo, zavisi od mog raspolozenja i tezine noge na gasu. na 10 hiljada smakne od max na min otprilike, ponekad i dolijem malo da doguram do zamene ali to je sve podnosljivo. ali moze da se procita da potrosnja ide i do litar na 1000 ili 2000 km sto po meni nije u redu a sve zavisi kakav ces primerak da ubodes. postoji i 1.6 8v benzinac ali je to motor starije generacije, kazu da je prava raga od motora i najjeftiniji za odrzavanje.

da rezimiramo, ono sto je 1.8 16v u Vektri to je 1.6 16v u Astri sto se tice snage/potrosnje/perfomansi. ako hoces auto koji nece puno da te iznenadjuje sa kvarovima i kome odrzavanje kosta skoro kao Ladi Samari onda je Astra G pravi auto za tebe.

Profile  

PostPosted: Tue Jan 23, 2018 5:29 pm 

Ali samo 8v, i gledaj da bude posle 2003, od tad je cinkovana limarija.
Ako ideš po placevima sedni u neki 307 da vidiš kako izgleda unutra i probaj jedan krug. Mislim da će ti ući i on u izbor.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 202 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Next

All times are UTC + 2 hours