Kocioni servo 111

Moderators: dejca, Shone89, stalker92

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Re: Kocioni servo 111

Post by Dare » Mon Dec 19, 2016 11:30 am

Boki78 wrote:Dejcooo o o o o o o
Dare wrote:Meni je letos par puta krcnulo kvačilo na Yugu. Odmah sam ukapirao da pucaju licne na sajli. Još 2-3 gaženja i puče sajla. Srećom kući :) Možda je to i kod tebe.
E vidis, to je ideja. Nisam obracao paznju na sajlu jer mi se cinilo da kad krenu da pucaju licne ima da glavi uvek, sto nije slucaj jer je umotana u plasticnu opnu pa ubacena u buzir sto ce reci mogu komotno da pucaju i ne glave. No dobro imam rezervnu u gepeku, ako pukne zamena je oko 5min :) Jedino sto je nezgodno gde ce da pukne ...
Ali zašto čekati da pukne? Meni se desilo kući, a tebi ko zna gde će i kada. Zanimljivost mi je da je sajla pukla na sredini. Tako nešto mi se nije nikada desilo. Obično sajla puca kod kraja.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Mon Dec 19, 2016 11:53 am

Da ne krcka i pozarni zid :-D

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Mon Dec 19, 2016 1:02 pm

BokeYGTi wrote:U pravu je Dejca, izgleda da postovi mogu da se premestaju samo u temama gde je moderator. I ja sam par puta hteo da uradim slicnu stvar ali mi u kontrolnoj tabli izbaci opciju da premestim post samo u podforumima gde sam moderator. Takvu mogucnost izgleda ima samo administrator. A posto mi nemamo administratora (imamo ali kao da ga nemamo) najbolje je da Boki sam obrise taj post i ponovo ga napise u svojoj temi a da Dejca obrise ove offtopic postove.
Ako se dobro sećam u ovim starijim phpBB verzijama je moglo preko merge post opcije pa onda ili ID teme ili URL iste, generalno nebitno ako si moderator u sobi gde šalješ jer je kontraproduktivno da upošljavaš admina ili nekog global moderatora zbog takve stvari. A ne vidim koja je ovo verzija, možda je nešto budženo u privilegijama

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi » Mon Dec 19, 2016 2:11 pm

Pise u dnu index page-a da je phpBB ali je onda verovatno budzeno nesto. Recimo kad udjem u ovu ili bilo koju temu gde nemam privilegije uopste mi ne daje opciju da otvorim moderator control panel, dok u sobama gde imam ovlascenja odmah ispod "view unread posts" itd se pojavi opcija za otvaranje control panel-a
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

bruyoni

Post by bruyoni » Mon Dec 19, 2016 2:55 pm

Htedoh reći ne znam koja je verzija phpBB, ovamo gde moderišem na novijim verzijama mogu da prebacim teme/odgovore tamo gde i nisam moderator, kao i da delim opomene, ali da bih započeo slanje moram biti moterator u toj sobi. Isto je i na Invision i vBulletin forumima ali se u svakom može promeniti čačkanjem opcija. Probaj negde merge da odradiš i da pošalješ sobu gde nemaš privilegije recimo šibneš nešto u neku temu sobu Berza, za probu pa se lako obriše.

Probah sad u phpBB 3.1 verziji i bez problema prebacih preko ID teme to ti je broj nakon "t=" u URL-u.
E sad, kako je ovde to uređeno...

Boki78

Post by Boki78 » Mon Dec 19, 2016 9:47 pm

Dare wrote:Ali zašto čekati da pukne? Meni se desilo kući, a tebi ko zna gde će i kada. Zanimljivost mi je da je sajla pukla na sredini. Tako nešto mi se nije nikada desilo. Obično sajla puca kod kraja.
Trenutno nisam u mogucnosti zbog okolnosti, koliko god da jeste smesna zamena, dva srafa i jedan zeger ...

Danas sam je vozio i ni jedan jedini put nije krcnula, a bio sam bas u guzvi u centru pa ono kreni stani ....

Moguce da je obuca razlog, juce sam vozio u novim vojnim cizmama sa kramponima, danas u patikama celvstonkama. Moguce da je je polozaj krampona i skoro zamenjene gumene papucice nesto tako proizvele, mada bi mi to bilo bas cudno ...
aleko-2141 wrote:Da ne krcka i pozarni zid :-D
Pu jezik pregrizo :kez

bruyoni

Post by bruyoni » Tue Dec 20, 2016 12:04 am

Apropo kombimacije cipela i papucica. Obujem ladu danlopima i kad smo vec u bg ajd da devojka i ja vidimo to cudo zvano usce soping centar. Udjem u podzemni parking i trazim mesto, nadjem ga i krenem da se parkiram u RIKVERC. Najednom zvuci kao da cepam i prednji, zadnji branik i sva podkrila zajedno. Stanem da pogledam sta sam sjebo... nista sve normalno. Vratim se da zavrsim manevar krenem u rikverc i ono opet isto i tu sam vec mislio da odvajam trap od auta... elem pouka. Kombinacija poliuretanskog poda i danlopa pri kretanju u rikverc uz namotan volan proizvodi takvu buku da je to neopisivo, u napred ko macka. Ne otpisuj kombinaciju nove obuce, jer znam jos ljudi kojima je "skripalo kvacilo" dok su imali odredjenu obucu.

Ps:inace sam prvo pomislio da se potisni mozda urezao u korpu i da mozda zamajac nije u vinklu.

Boki78

Post by Boki78 » Tue Dec 20, 2016 12:22 am

Kad je Usce u pitanju, tamo idem samo po potrebi i highlight posete je izlazak sa parkinga. :mrgreen:

Urezivanje potisnog u korpu i zamajac su sve validne opcije, muka sa njima je sto je potvrda toga vremenski zahtevna i nije bas ugodna na ovakvim vremenskim uslovima, no ako ne bude moglo da se izbegne sta je tu je ...

bruyoni

Post by bruyoni » Tue Dec 20, 2016 4:29 pm

Ušće samo radnim danom, nalazio sam super stvari na popustima, a i tad je bilo taze otvoreno.

Štaćeš, tako ti je to sa prenosom i leti ga je gnjavaža raditi a zimi još ubaciš i promrzline od hladnog metala. Za probu nekoliko dana nemoj nositi cokule.

PS: Ako promena obuće ne urodi plodom proveri da li je menjač i dalje dobro učvršćen na blok. Možda popustili šrafovi pa kad se uvije karoserija malo se pomere.

Post Reply