Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Jan 16, 2018 11:52 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: Kupujem ISAI :)
PostPosted: Wed Feb 05, 2014 10:26 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ne mogu da ne obavestim prisutne o toku ove javne nabavke. :D
Dakle, naš drugar aleko-2141 i ja smo uplatili po jedan Isai stezač. Rusi su (nešto) poslali i dali nam tracking broj. Videćemo kada će stići i kako ćemo proći na carini...
Ja sam optimista, kao i obično ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Feb 05, 2014 11:23 pm 

Automobil: Honda Civic Tourer
Dare wrote:
Ne mogu da ne obavestim prisutne o toku ove javne nabavke. :D
Dakle, naš drugar aleko-2141 i ja smo uplatili po jedan Isai stezač. Rusi su (nešto) poslali i dali nam tracking broj. Videćemo kada će stići i kako ćemo proći na carini...
Ja sam optimista, kao i obično ;)

Nadam se da ste posiljaocu rekli da naznaci kao "gift" i na deklaraciju nije stavio realnu cenu!
Ovi majmuni carine i porezuju sve,na keramicki noz koji kosta 1000din sam jos platio 320din.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 06, 2014 10:17 am 

tako sitne posiljke treba da salju kao obicno pismo. onda prodje bez carine. ako ide kao preporucena posiljka, platices carinu koliko ovim genijima dune

Profile  

PostPosted: Thu Feb 06, 2014 11:17 am 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Naplatiće ti PDV od 20% Ali najvervatnije će ti stići pismo od carine da dostaviš koliko si platio ako Rus ne naznači koliko je plaćeno.
Ako ti kojim slučajem poštar donese paket na vrata obrati pažnju koliko treba da platiš; ako su ga ocarinili onda kažeš poštaru da ne preuzimaš paket nego da ga on vrati nazad na carinjenje a tebi da potvrdu pod kojim brojem se vodi paket (u stvari sad vidim da si dobio broj za praćenje a to je to) i probaš da rastumačiš ime onoga ko je carinio. Onda ti nazoveš, ili odeš, tvoju lokalnu carinu gde se carine poštanski paketi, trebalo bi da je ima Niš ali nisam siguran, sa tim brojem paketa, ličnom kartom i dokazom koliko si zaista platio i tražiš onoga koji ti je ocarinio paket da mu lepo kulturno ukažeš na grešku da je tvoja pošiljka "pošiljka male vrednsoti" tj. ne prelazi 75€ ako ti je šalje fizičko odnosno 50€ ako je šalje pravno lice pa je shodno uredbi 29 člana 5 Carinskog zakona oslobođena plaćanja carine. Onda će on da ponovo ocarini i utvrdi da isti ne podleže carini i da ga ponovo prosledi na slanje kada će ti ga poštar sledeći dan doneti na adresu kada ćeš mu platiti PDV na onoliko koliko si platio.

Obzirom da je u pitanju ne veliko parče čelika sa namenom napisanom na ruskom verovatno će čim ga otvore odvaliti neku vrednost od 20-30€ i utvrditi da ne podleže carini jer će ih mrzeti da na ruskom traže koliko to zaista košta.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 06, 2014 11:55 am 

bruyoni wrote:
Naplatiće ti PDV od 20% Ali najvervatnije će ti stići pismo od carine da dostaviš koliko si platio ako Rus ne naznači koliko je plaćeno.
Ako ti kojim slučajem poštar donese paket na vrata obrati pažnju koliko treba da platiš; ako su ga ocarinili onda kažeš poštaru da ne preuzimaš paket nego da ga on vrati nazad na carinjenje a tebi da potvrdu pod kojim brojem se vodi paket (u stvari sad vidim da si dobio broj za praćenje a to je to) i probaš da rastumačiš ime onoga ko je carinio. Onda ti nazoveš, ili odeš, tvoju lokalnu carinu gde se carine poštanski paketi, trebalo bi da je ima Niš ali nisam siguran, sa tim brojem paketa, ličnom kartom i dokazom koliko si zaista platio i tražiš onoga koji ti je ocarinio paket da mu lepo kulturno ukažeš na grešku da je tvoja pošiljka "pošiljka male vrednsoti" tj. ne prelazi 75€ ako ti je šalje fizičko odnosno 50€ ako je šalje pravno lice pa je shodno uredbi 29 člana 5 Carinskog zakona oslobođena plaćanja carine. Onda će on da ponovo ocarini i utvrdi da isti ne podleže carini i da ga ponovo prosledi na slanje kada će ti ga poštar sledeći dan doneti na adresu kada ćeš mu platiti PDV na onoliko koliko si platio.

Obzirom da je u pitanju ne veliko parče čelika sa namenom napisanom na ruskom verovatno će čim ga otvore odvaliti neku vrednost od 20-30€ i utvrditi da ne podleže carini jer će ih mrzeti da na ruskom traže koliko to zaista košta.

Siguran si?Moju posiljku su otvorili,videli da je noz unutra,na pakovanju je stajala deklaracija da je kostala 12$.Sad da se dopisujem i prepucavam sa njima?Da,naplatili su oni 20% pdv i jos plus neke gluposti 130 dinara.
Inace nisam nov u ovim stvarima,ali to je bio prvi i poslednji put da sam bilo sta u srbiju narucio.U madjarsku sam za godinu dana imao narudzbine ukupno od oko 5000 evra,nikad nista nisu ocarinili.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 06, 2014 12:14 pm 

Da sam siguran, siguran sam. Ali na šta konkretno misliš? Paket će da otvore to je sigurno. Knjige meni ne otvaraju, od tridesetak koje sam naručio na dve ili tri sam platio PDV ali iz razloga što su one bile prilično velike, 800+ strana.

12 USD ti je 1030 dinara, PDV na to je 206 dinara + carinjenje i obrada 120-130 dinara i dobiješ tih 320 dinara koliko si dao poštaru. Ako ti lupe PDV na pogrešnu osnovicu i nije problem tj u većini slučajeva nije prevelika razlika da se bakćeš ali ako su vrednosni granične pa reše da ocarine paket zna da bude drastično.
Pre nekih 12-13 dana sam im vratio USB čitač kartica, procenili su da je u pitanju USB flash i da košta 15€ a ja sam ga platio 1 USD i evo juče mi je stigao u sanduče i nisam ništa platio.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 06, 2014 1:09 pm 

Da ne nagađamo sad.
Rekao sam Rusima da stave "gift" i da smanje vrednost. Valjda su tako uradili. Prošlog puta sam za paket iz Rusije platio samo 65din što je nošen na carinu. Ovi delovi su mali, masa celog paketa je 402 grama. Nadam se da neće biti problema ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Feb 06, 2014 1:59 pm 

bruyoni wrote:
Da sam siguran, siguran sam. Ali na šta konkretno misliš? Paket će da otvore to je sigurno. Knjige meni ne otvaraju, od tridesetak koje sam naručio na dve ili tri sam platio PDV ali iz razloga što su one bile prilično velike, 800+ strana.

12 USD ti je 1030 dinara, PDV na to je 206 dinara + carinjenje i obrada 120-130 dinara i dobiješ tih 320 dinara koliko si dao poštaru. Ako ti lupe PDV na pogrešnu osnovicu i nije problem tj u većini slučajeva nije prevelika razlika da se bakćeš ali ako su vrednosni granične pa reše da ocarine paket zna da bude drastično.
Pre nekih 12-13 dana sam im vratio USB čitač kartica, procenili su da je u pitanju USB flash i da košta 15€ a ja sam ga platio 1 USD i evo juče mi je stigao u sanduče i nisam ništa platio.

Ako je posiljka "male vrednosti" i ne prelazi 75€ zasto onda carine robu male vrednosti?A i to je glupo,sto naplacuju 65din za "nosenje na carinu"...ko ih je terao?
Obozavam sto pokusavaju da imitiraju evropske zakone,pa na kraju toliko izmene,da tako nesto ni u africi ne bi mogli da smisle.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 06, 2014 2:14 pm 

Pa ne carine je. PDV nije isto što i carina.
A otvaraju zato što obožavamo da lažemo, te je "gift", te vredii 10€ a vredi 60-70€ najmanje.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 06, 2014 2:58 pm 

Svaka pošiljka sa e-bay je gift. Ali neki kinezi na svaku carinsku deklaraciju pišu vrednost $10 i da je unutra shirt. I onda ti ovi ovde naplate 280din. Meni su tako već dva puta. Doduše, kinezi su mi kasnije uredno vraćali po $2 jer je greška njihova.
Imam već desetak trgovina na ebay i skoro sam siguran da naši carinici po principu slučajnosti otvaraju pošiljke.

ps. Molim moderatore da ovu prepisku u vezi sa carinom itd prebace u posebnu temu. Hvala.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Feb 06, 2014 4:45 pm 

To za slučajnost da, ali ako je paket u pitanju onda sigurno otvaraju. Mada zahvaljujući njihovoj ne ažurnosti možeš jako lepo proći, recimo sijalice za projektor su gledali kao obične halogene, onda TTL bliceve kada me zovu da im dostavim koliko sam platio, ili im vratim na carinu ako reše da carine, imam izvode od već nekoliko ne TTL bliceva da im poturim da ispadne da sam tik ispod 50€... ima caka

Pošto skoro sve dolazi avionom pošta na aerodromu raspoređuje. Primetio sam da knjige i ono što je upakovano kao pismo, ali baš pismo tj. relativno tanko, odmah prosleđuju za dostavu dok mi ni jedan paket nisu propustili da otvore (to se odnosi od kada je PP "došao" kod nas i kada su se setili da napalćuju PDV i na tu vrstu trgovine). Dok ste vi svi ostali bili srećni što Paypall dolazi ja sam plakao jer je tu siću od 1-5 USD iz Kine, koja kod nas košta 5-10€, postalo neisplativo dovlačiti :)
A trgovina na ebay-u me sramota da kažem koliko imam, tri cifre, obzirom da Paypal imam od 2006. godine.

Profile  

PostPosted: Fri Feb 07, 2014 9:45 am 

prosle godine dva nova retrovizora za 132ku, poslata iz UK kao obicno pismo, prosla bez carine i nisu otvarali paket.
dimenzije 30*20*5cm, tezina oko 1kg

Profile  

PostPosted: Fri Feb 21, 2014 1:32 pm 

Stezači su danas stigli iz Rusije. Poštaru je plaćeno samo 150din na ime ne znam čega :)
Uskoro jedan putuje kod našeg druga aleka-2141

Image
Image

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Feb 21, 2014 7:44 pm 

odlicno! ajde ako to uzivo lici da valja, da narucis i meni par komada

Profile  

PostPosted: Fri Feb 21, 2014 7:53 pm 

Pazi, vrlo liči da valja. Celo telo kao da je izrađeno iz jednog komada. Crno je, verovatno kaljeno. Video si možda na klipu kako Rus čekićem bije po stezaču, a on i dalje radi.
Gledaću naredne nedelje da skroz pristudiram kako radi ovo, tačnije kako se resetuje da može da se ugradi ponovo. Jer koliko vidim na klipu, kad se odvrne ovaj sjajni šraf, tada se stezač aktivira. U uputstvu na pakovanju piše da treba izvući neki kao osigurač. Za sad nisam ništa eksperimentisao. Samo sam raspakovao.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours