Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu May 24, 2018 8:31 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 202 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Next
Author Message
 Post subject: Re: Kupovina novog ( polovnog) automobila
PostPosted: Fri Jan 26, 2018 10:30 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ili su moji kriterijumi previsoki ili za male pare ne može da se kupi dobar auto.

Po meni je bolje sačekati i upotpuniti budžet pa uzeti nešto novije i bolje. Strpljen spašen.

Prošlog leta moj ujak je gledao astru G. Zapeo karavan dizel pa bog! I još da kupi što pre, a u džepu 1500€. Pratili smo malo oglase, meni se iskreno ni jedna nije svidela. Osim toga, njemu niti treba karavan, a još manje dizel ali tvrda glava ne popušta. I tako kupi on astru pa još od preprodavca iz Knjaževca, tačnije od klošara ( tako sam ga na prvi pogled procenio i tako i jeste). Vozio se par meseci, ne verujem da je sastavio ni 1000km jer vozi na vrlo kratkoj relaciji. Onda se desi da pukne radilica. Cele zime je išao pešaka. Posle, taman je sredio, zariba menjač - mora drugi. Zamenjeno i to, i evo pre neki dan opet se nešto u motoru slomilo. Koliko sam razumeo, neke klackalice su se izlomile. Zatim crkne pumpa goriva... Suma sumarum, sve je izašlo duplo od nabavne cene, auto je i dalje loš, o izgledu ne vredi ni pričati, kako spolja tako i iznutra. Sve u svemu, jako loše iskustvo.
U to vreme na oglasima je bila Florida In 1.6 sa pežoovim motorom i samo 25 000km, za iste pare. Izgledala kao nova. Takvu sam vozio kao službenu i znam šta može da preživi i ide kao munja. Nije me poslušao i eto kako je ispalo. Reklo bi se loša sreća ali po mom dubokom uverenju i veoma loš pristup kupovini kola.

Još jednom, najbolji način da se prođe koliko toliko OK je da se bude strpljiv.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Jan 26, 2018 11:20 pm 

Automobil: Samara 1.3s
Bile su na oglasima dobra Ibica i Fabija, ali odose za dva dana...
Motori su im bili isti od 101 ks. Ono zbog cega ih nisam ni gledao je sto sam cuo na Skodinom forumu da taj VW motor ne podnosi plin najbolje, a iskreno ne zelim da narednih 4-5-6 godina koliko planiram da vozim auto, vozim samo na benzin.

Nisu ovo lose opcije bruyoni, nisam ni obracao paznju na tu generaciju automobila... Ima tu i onaj stariji Megan i Laguna, koji ne deluju lose. Ono sto me zanima, ima li delova za ta vozila? Nekako mi se cini da najvise ima interesovanja za ta vozila 2002, 2003+ pa da je najlakse sa delovima sto novim, sto po otpadima.

Profile  

PostPosted: Fri Jan 26, 2018 11:28 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Znaš kako kaže moj komšija mehaničar, treba tražiti auto za koji ima delova, pola sela vozi citroen c5 :-D

Profile  

PostPosted: Sat Jan 27, 2018 12:31 am 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
za ove automobile sto ti hoces da kupis ima delova koliko hoces, za Opela ima delova i na kiosku, za Forda takodje. na Xsaru sam zaboravio, meni licno dopadljiv auto i takodje bih ga uzeo u razmatranje ali mi se ne svidja kod njega sto ima torziju. Ima torzija svoje prednosti i mane ali cinjenica je da mu je to slaba tacka a remont nije tako jeftin. Naravno to ne znaci da ako naidje neki dobar primerak da ga treba zaobici zbog ovoga.

Megan 1 (kec) po meni jedan od najruznijih automobila te generacije, vozio se par puta ali svi su bili lesevi i nema kome instrument tabla nije pravila lajt sou sa lampicama. a sto se Lagune tice, zapitaj se samo zbog cega auto iz C segmenta kosta isto ili manje nego Clio od koga je 2 klase iznad.

EDIT: ako imas mogucnosti za ovako nesto... ovo uzmes i stvarno si miran 4-5 godina

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 84233319de

Profile  

PostPosted: Sat Jan 27, 2018 1:00 am 

Mislio sam na onu stariju Lagunu, za ovu drugu generaciju znam sta je i kako je :)

Prilicno lep autic je Xsara. Bas cu pogledati sta ima na oglasima kod nas... Moj drugar je do skoro uvozio automobile kad je dolazio iz Nemacke, ali sad bas retko dolazi, a i prestao je sa tim pre pola godine.. Ova sa tvog linka je bas lepa, da vidimo kakve su kod nas :)

Profile  

PostPosted: Sat Jan 27, 2018 2:47 am 

Automobil: Skala 55, Koral 65
https://www.polovniautomobili.com/putni ... ra-15iplin

https://www.polovniautomobili.com/putni ... san-almera

Izmisljen auto za bilo kog nemca, francuza i slicne plastikanere.

Almera sa 250+ hiljada km je utegnutija u voznji od bilo kog VW, Opela i Citroena, sve na svom mestu, nista ne skripi, ne krcka, enterijer perfektan, sedista udobna, polozaj za volanom idealan, ide dosta dobro, potrosnja oko 7l plina, prilicno jednostavan auto za odrzavanje i delova ima svuda.

Profile  

PostPosted: Sat Jan 27, 2018 9:23 am 

Lep auto, samo ne znam da li bih mogao da se slozim sa tim da delova, ali i servisa ima svuda... Ne deluju mi preterano zastupljeno.

Last edited by Gago on Sat Jan 27, 2018 10:56 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Sat Jan 27, 2018 10:53 am 

Almera je vrh auto pogotovu 1,5b,samo japanci nemaju pocinkovanu limariju,tako da mze imati manjih problema sa limarijom,mada nije ni cudo to su punoletna auta.

Profile  

PostPosted: Sat Jan 27, 2018 12:09 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
307 ima cink limariju, jeste da su plastična krila napred od plastike, ali plastika je jaka i po meni to mu mana nije. Hauba le od aluminijuma, limarija na 307 je vrlo dobro uradjena, znate mene i baš sam zavirivao po rizične ćoške i sem prašine nema ništa. Ispod krila napred i pozadi ima plastična podkrila.

Profile  

PostPosted: Sat Jan 27, 2018 1:57 pm 

Automobil: Skala 55, Koral 65
Gago wrote:
Lep auto, samo ne znam da li bih mogao da se slozim sa tim da delova, ali i servisa ima svuda... Ne deluju mi preterano zastupljeno.

Imam servisno uputstvo i malo sam detaljnije pregledao auto, prilicno je jednostavan i lak za servisiranje, nista sto ne bi svaki krsten servis mogao da uradi. Npr. nosac motora sam na dva klika nasao za 1300 din i menja se skoro kao kod Yuga.

Profile  

PostPosted: Sat Jan 27, 2018 3:09 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Slažem se za Almeru. Odličan, jendostavan za održavati, samo šteta što nema 1,6 u ponudi. od 1,5 i 1,8 bolje birati ovaj veći jer je povlači iz niskih obrtaja maltene ko dizel.

Profile  

PostPosted: Sat Jan 27, 2018 5:32 pm 

Vozim Scenica 1 1.6 16v,i taj motor mi odgovara i po performansama i po potrosnji,tako da ne mislim da bilo sta fali almeri 1.5 sa 90ks.Ako nista laksa je od Scenica za tu razliku.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 22, 2018 12:18 am 

Kako vam se cine ova dva automobila :)

Golf je auto preko relevantne preporuke sa jednog foruma, a ima i temu staru 10ak godina...
Kilometraza mu je tacna, nije bas mala, ali ono sto me najvise odbija je sto mi je prodavac rekao da za 6- 7000 km se navrsava 60 000 od velikog servisa, tako da tu ima ulaganja sigurno jos 300 evra.
https://www.polovniautomobili.com/putni ... f-4-19-tdi

Drugi auto je Pezo 307 sa plinom, na koji sam slucajno naisao, deluje zanimljivo, pa da cujem vise misljenja :)
https://www.polovniautomobili.com/putni ... 307-16-nov

Profile  

PostPosted: Thu Feb 22, 2018 1:19 am 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Pežo je od preprodavca. Nalickan maksimalno. I kako lik može da kaže da je NOV sa 210 000km? Mnogo me nervira ta reč u opisu. Ne znam da li ljudi stvarno ne znaju šta je nov auto ili se samo prave blesavi.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Feb 22, 2018 11:37 pm 

Mnogo jaka cena za golfa,oprema mu je nula,bas bas prejaka cena...Moze da bude Golf po 100 puta ve pare ne vredi sigurno,a plus mora i servis da se radi.
Pezo,je samo nalickan da se sija i nsta vise,kad vidis kod auta koji je na prodaju da su mu i gume mazane bezi od takvog.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 202 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Next

All times are UTC + 2 hours