Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Oct 16, 2018 9:01 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 203 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Next
Author Message
 Post subject: Re: Kupovina novog ( polovnog) automobila
PostPosted: Tue Jan 23, 2018 8:34 pm 

Automobil: Samara 1.3s
Hvala Boki na ispcrpnom komentaru :)

Ono sto me brine kod Astri je to sto mi je ostalo u secanju kad mi je jos pre 7-8 godina elektricar pricao kako imaju problem sa kompovima... I sad nailazim po koji komentar na netu o tome. Sto se tice potrosnje ulja, mislim da je 1.6 16v podlozan tome.

Videcu Dejco i 307, samo imam neki animozitet prema njemu jer si ga nekad i policajci mnogo vozili :D

Profile  

PostPosted: Tue Jan 23, 2018 11:44 pm 

Gago wrote:

Videcu Dejco i 307, samo imam neki animozitet prema njemu jer si ga nekad i policajci mnogo vozili :D

Ako je zbog toga pogledaj SW 307,ubedjivo za mene najlepsi karavan onog vremena.

Profile  

PostPosted: Tue Jan 23, 2018 11:55 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Ono jos bolje ako hoce karavana SW ima panoramu krov i registrovan za 7 putnika. Pa kad putoje BG zavicaj jos moze i da zaradi :twisted:

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 2:56 am 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
Gago wrote:

Ono sto me brine kod Astri je to sto mi je ostalo u secanju kad mi je jos pre 7-8 godina elektricar pricao kako imaju problem sa kompovima... I sad nailazim po koji komentar na netu o tome. Sto se tice potrosnje ulja, mislim da je 1.6 16v podlozan tome.

Ma nema na cemu, nasi smo. Ja bar mogu iz iskustva da ti kazem za Opela jer sam ih vozio i vozim ih. Imao sam Corsu C, jos ne mogu da prezalim sto sam je prodao. 5 godina sam je vozio, presao s njom oko 50.000 km i osim redovne zamene ulja i filtera (i jednom svecica) sam promenio levu jabucicu i desni stabilizator (nisam menjao u paru jer su delovi na njoj bili iz prve ugradnje, izmedju ostalog i svecice koje sam preventivno promenio). Ovo za kompjutere nisam ni cuo ni procitao. A za ulje, potrosnji su podlozni svi, samo neki manje a neki vise a to zavisi od odrzavanja i kilometraze jer ipak kupujes polovan auto. Corsa mi recimo nije trosila ni gram ulja (iako ce sad neki da kazu da je to nemoguce i da ako motor ne trosi ulje onda nesto nije u redu) ali je ta Corsa 2011. godine placena skoro 4500e a imala je 55.000 km i bila stara 6 godina. Prema tome, koliko para toliko i muzike, mogao sam ja takvu Corsu i za menje pare da kupim ali...

E sad ti meni kazi, ako su ti Corsa i Punto mali, kako ti onda C3, Polo ili Fabia nisu mali? :D Za Pezo 307 nisam kompetentan jer nisam imao dodirnih tacaka sa tim autom ako izuzmemo to da sam se vozio par puta ali mi onako deluje korektno, pogotovo u nekoj malo boljoj opremi moze i lepo da izgleda. Golf 4 ispod HIGHLINE opreme danas nema smisla kupovati jer su nemci skrtarili na opremi u tom periodu, neretko srecem 4-ke sa rucnim otvaranjem prozora. A prema Meganu ja imam animozitet, previse losih komentara sam cuo sto se tice ovog auta a i par drugara su ga imali i niko nije bio preterano zadovoljan, nepouzdan auto sa dosta bagova na elektronici. Meni se svidja izgled i ima lepu voznju ali tu se prica zavrsava.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 3:14 am 

Astra G 1.4 ili 1.6 16v su glavni favoriti i verovatno cu uzeti neku. Samo da vidim sta sa Ladom uraditi :(

Citroen C3 je premali, nisam ulazio u njega, ali sad ga zagledam po ulicama i bas je mali. Privukla me je njegova oprema u exclusive paketu. Ali bas je mali, kao i Corsa i Punto. Fabija mi bar deluje kao malo veci i ozbiljniji auto :)

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 8:08 am 

Na ovom linku možeš videti gabarite vozila.
http://vozilalizov.com/gabariti/

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 12:50 pm 

Fabia mozda samo deluje kao malo ozbiljniji auto ali je nastao na platformi VW Polo-a, a isto sto sam rekao za Golfa 4 vazi i za Skodu, uglavnom su skrti sa opremom.

Sto se Astre tice ja ti jos jednom napominjem da ce ti 1.4 biti slab. Necu da te ubedjujem, ipak ti najbolje znas kako vozis, ako ti je Samara zadovoljavala potrebe sto se perfomansi tice onda ce i Astra 1.4. Licno mislim da ce ti faliti snage u preticanju, pogotovo sa upaljenom klimom ili kad vozis vise osoba u autu pa ce ti onda biti krivo sto nisi uzeo jaci model. Razlika u potrosnji nije velika izmedju 1.4 i 1.6, razlika u ceni registracije nije neka a tih par kilovata ce ti trebati.

A sta ces sa Ladom? Ili u oglase da pokrije troskove registracije i osnovnog servisa za novi auto ili je parkiraj negde gde ce da saceka neke lepse dane. Ja sam moju hteo da parkiram ali sam znao da mi ti lepsi dani nece skoro doci. Sad se kajem sto sam je prodao ali kad-tad cu ponovo kupiti Samaru, sebi za dusu.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 1:52 pm 

Lada ako ide u oglase to uradi što pre dok ima registraciju, i stavi cenu da se proda što pre.
Ja sam tako moju, stavio cenu da se proda u roku od 5 dana a ona se prodala za dva dana.
Kuka mnogo znači ako je ima.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 4:32 pm 

Boki@ Nije bas da me Lada zadovoljava performansama, ali valjda ni Astra sa 90 ks pa i sa klimom ne ide kao Samara :mrgreen:
Nije problem u registraciji, nije to neka velika razlika, vise je do konkretnog primerka. Naravno da cu gledati da nadjem jacu verziju, ali ako se bas nadje neki dobar primerak od 90 ks, onda cu i nju probati.

Boki i Dejca@ Sa Ladom ne znam sta da radim. Krajem marta istice registracija, u aprilu cini mi se i atest, vec prilicno pokazuje i lose strane Ladine limarije... Razmisljam racionalno i ne znam kome se isplati da da npr 200-250 evra u auto+ prenos+ registracija + atest...

Cini mi se da od prodaje tu nema nista... Tako da ili ce pod presu :cry: ili cu je ostaviti kuci negde, mada ni tamo nemam bas mesta...
Doduse koliko sada cesto idem kuci :sad: , moze komotno u garazi da stoji, ali postavlja se pitanje zbog cega... Nemam pretenzija da je nekada sredjujem, budzim, jer vidim da se nema vremena za zivot maltene, a kamoli za ostale stvari..

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 7:36 pm 

Gago wrote:
Boki@ Nije bas da me Lada zadovoljava performansama, ali valjda ni Astra sa 90 ks pa i sa klimom ne ide kao Samara :mrgreen: .

Astra sa 90 ks ide pristojno kad si sam u kolima, eventualno sa jos jednom osobom, bez upaljene klime. svaki eventualni teret preko ovoga ce biti mucenje. pa ja sa Vektrom od 125 ks u nekim situacijama kada ne vidim ispred sebe na daleko cistinu a moram da pretekenem autobus ili sleper, gasim klimu dok ne obavim preticanje. cini mi se da sa klimom opadne snaga bar za 20%, mozda i 30.

dok sam vozio sluzbenu Daciu Logan karavan 1.5 dci (doduse bila je otezana jer je imala kasu/sef pozadi u prostoru za gepek ali ekvivalent tome je kao da se stalno u kolima vozi 4-5 odraslih ljudi), skoro na svakoj malo duzoj uzbrdici smo joj gasili klimu a o preticanju da ne govorimo, pogotovo nekim kriticnim situacijama. deluje smesno ali klima stvarno odvlaci dosta snage a to ces i sam da se uveris. dok si u fazi kupovine imas prava na sve pa tako nadji Astru 1.4 i provozaj je u svim rezimima, pa onda isto to sa 1.6. I videces razliku sam, da ne bude da ti ja pricam bajke.

e da, a Ford Focus? meni deluje kao skroz kul autic, nadjes benzinca 1.6 zetec, citao sam i cuo samo pozitivne stvari za ovaj auto.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 8:26 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Ja rekoh odmah fokusa al benzinca, udoban, tih, pregledan, ima mesta.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 8:42 pm 

Ok je fokus auto,ali prva generacija se nije bas proslavila sa limarijom.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 8:52 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Ni druga :-D

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 10:24 pm 

Kum kupio Focusa za oca pre malo vise od 2 godine za smesnu cifru. nije hteo da daje previse novca za auto koji ce mu sluziti kao radno magare (covek je arhitekta pa mu treba auto da obilazi objekte koji su pod njegovim nadzorom a koji su neretko van asfaltnih puteva, a cesto idu i na pecanje, iz hobija) i za koji mu nece biti zao ako ga negde zakaci, ogrebe itd... 2003. ili 4. godiste, 1.8 motor. za vreme koje je kod njega stukao je s njim oko 60.000 km sa nekim smesnim ulaganjima i sitnicama. prezadovoljan je, delovi jeftini, potrosnja uopste nije velika, sve u svemu zahvalan auto. ja se vozio par puta, sedi se nekako visoko i cini mi se da je udobniji od Opela, ima meksa sedista. po meni, i lepsi je od Astre G.

ja bih ga ozbiljno uzeo u razmatranje, pogotovo restajling model 2002. godiste i mladje. no, da mi vise ne drobimo previse, pocni ti polako da gledas oglase pa sta ti se ucini zanimljivim daj da vidimo pa da komentarisemo. :-)

Profile  

PostPosted: Wed Jan 24, 2018 10:32 pm 

Bacicu pogled i na Ford, ali sam se bas zagrejao za Astru G...
Elem, kinta stize tek 15og februara, tako da za sada mogu samo da gledam :)

Evo npr ova dva oglasa su mi zapala za oko, ali dzabe kad kao sto rekoh kinta jos nija aktivna.
Ovako nesto trazim...
https://www.polovniautomobili.com/putni ... a-g-14-16v
Ova mi deluje ok, samo kad pogledam da sa troskovima izadje na oko 3000 evra, malo je mozda van mogucnosti.
Mada ako bude aktuelna polovinom februara, sigurno cu je pogledati.

I ova mi ne deluje lose..
https://www.polovniautomobili.com/putni ... -pogledati

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 203 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Next

All times are UTC + 2 hours