potrebna leva brava (Samara 3 vrata)

Moderators: dejca, Shone89, stalker92

Post Reply
Atticus
Automobil: Lada Samara 1300S

potrebna leva brava (Samara 3 vrata)

Post by Atticus » Sat Dec 23, 2017 1:45 am

Pozdrav, ako neko ima bravu za vozaceva vrata za Samaru troja vrata, bio bih zahvalan da se javi. Pukao mi je bio onaj jezicak, od tad menjao dva puta i jezicak i celu bravu, kupovao novo (ruski proizvodjac ru-parts) i nikad vise to da kupujem necu, kvalitet je katastrofa bozija, toliko je krt i los materijal da se lomi kao napolitanke, pogotovo kad udari minus. Kupio bih samo original polovnu i ispravnu bravu iz prve ugradnje, nikako vise ove nove sto ime po radnjama, fabricka mi je potrajala dobrih 26 godina.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Re: potrebna leva brava (Samara 3 vrata)

Post by Dare » Sat Dec 23, 2017 11:04 am

Kada je budeš opet zamenio, proveri prvo da li ti brava radi lako. Možda negde zapinje i zato lomiš jezičak ;)

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Sat Dec 23, 2017 12:27 pm

Tačno tako, ima neku muku pa se polomi.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Sat Dec 23, 2017 3:31 pm

RUparts je sve samo ne ruski proizvođač.

Atticus
Automobil: Lada Samara 1300S

Post by Atticus » Sun Dec 24, 2017 3:13 pm

Drugari moji, ja sam od muke doktorirao na tim bravama u zadnjih nekoliko godina. :) Kad mi je pukao fabricki jezicak (a izdrzao je dobro s obzirom da je auto '90 godiste, inace mi smo prvi vlasnici tj. moj otac ga je kupio novog u Sofiji), zamenio sam ga novim jezickom proizvodjaca ru-parts, on je izdrzao jednu zimu i slomio se. Mehanizam je lepo radio i sve je bilo montirano kako treba, jednostavno kvalitet materijala je katastrofa, i ne moze da traje. Inace ovde kod nas firma "Mirko livac" je pravila te kvake i komponente, ti delovi su bili puno kvalitetniji od ovog smeca ru-parts, ali oni vise ne rade i ti delovi vise ne postoje po radnjama, znam da ih je bilo ranije. Nekoliko puta sam nabavljao sto jezicke, sto komplet bravu "ru-parts", i nema sanse, izdrzi pola godine maks. i lomi se, ili jezicak ili ona poluga. Svaki deo sklopa te brave je uradjen kao kineska igracka. Nesto sam nasao na KP pa cu videti sa covekom, trazim polovnu originalnu. U svakom slucaju javljam ovde sta sam uradio. Pozdrav

djape1977

Post by djape1977 » Sun Dec 24, 2017 8:03 pm

https://s-avto.com.ua/p438648696-evro-r ... hnaya.html

posle istih problema i zamene svih brava u krug 3 puta, kupio sam i montirao ove pre godinu i po dana. rade. nisu od spijaltera
http://www.mt-tlt.ru/elements.php?back= ... &te=216033
ove su za samaru sa 3vrata
j***** auto bez kardana

Post Reply