Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Sep 21, 2018 10:30 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 277 posts ]  Go to page Previous  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next
Author Message
 Post subject: Re: Akumulatori
PostPosted: Sun Feb 19, 2017 5:29 pm 
Topla sam moslio, ne znam kako sam permutovao, moj ćale ih je koristio jer pamtim scenu kao klinac kako se dopunjava u kupatilu a napolju veje sneg :D

Ma naravno da je to sve preteško u vezi formiranja akumulatora kao i nitovanje nove obloge na lamelu i paknove, sve su to nerešive misterije danas.

PostPosted: Sun Feb 19, 2017 6:32 pm 
I pustanje krvi, i kacenje pijavica i sve te moderne metode svojstvene pravim znalcima sa 35 godina na OTO praksi koji znaju sve sem da rese auto koji je malo komplikovaniji od prosecne bicikle :mrgreen:

PostPosted: Sun Feb 26, 2017 8:05 pm 
E ono kad su nam ukrali akumulator i stavili novi, ladi je trebalo 20 dana da sastavi pa da radi kako treba, bez cimanja i štucanja, trešenja motora u leru. Zar je moguće da joj toliko treba ponovo da nauči? Kakav je to kompjuter? Retardiran? Na ostalim automobilima posle par minuta sve savršeno radi a vidi kod lade, ko da je bila u dunavu hahaha :D

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 10:32 am 

Automobil: Lada Niva 1.7i 4x4
Pošto prošle zime nisam promenio akumulator, napunio ga par puta pa posle nije pravio probleme, reših oveh da ga zamenim.
Nadjoh nekako telefonom Vartu 60Ah L+ u kemo impex-u, ostale radnje koje su mi relativno blizu nisu imale.
Odem u subotu u kemo impex kad imam i šta da vidim na deklaraciju godina uvoza 2014... Pošto mlađeg nisu imali reko neka hvala i odem.
Našao sam još i Exide Excel, jel ima neko iskustva sa njima? Za Exide Premium Carbon sam čuo da su super, al nema L+ i mislim da baš i nije za nivu.
Razmisljam se i o topla akumulatorima.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 11:12 am 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Nemoj exide, mnogo ih ima losa iskustva sa njima i uvoznikom. Topla je dobar izbor kao i Monbat, ako mozes baci pogled u Metro i njihove biloxi akumulatore, kvalitetni su a nisu skupi.
Ako niva ima nesto duze kablove kao desetka i samara onda ti pozicija plusa nije bitna, samo zarotiras akumulator

Profile  

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 1:24 pm 
Nama onaj ruski mustang ili magnum ne secam se radi skroz ok od prosle zime.

Taj exide je đubre, dobili ga u novom autu fabricka prva ugradnja za hyundai i zezao nas je od prvog dana. Blokirao bord kompjuter i muziku pa smo morali stalno da resetujemo. Zamenjen novim bosch i od tad nema zime. Mislim da mu je naustrb velike udarne snage i male tezine kvalitet đoka

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 4:52 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Na oba auta imam energizer

Profile  

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 6:20 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Varta, energizer, bosch, optima... sve iz iste fabrike izlazi tj. Johnson control

Ps: midac jos mogu da preporucim

Profile  

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 6:31 pm 

Za vartu i energizer znam i zato sam ga i uzeo pošto plaćaš više samo ime, još jedan je iz iste priče al ne mogu da se setim da me ubiješ i njega preporučuju za starija vozila bez elektronike

Profile  

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 7:09 pm 
Meni nijedna varta nije izgurala dalje od garancije, svaka je crkla bukvalno par meseci posle garancije. Očekujem od akumulatora da radi barem 4 zime.

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 7:12 pm 
O kakvoj ti to elektronici pričaš molim lepo? :D

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 7:17 pm 

Podizace, klime itd, za yuga, stare lade, fiate, golfa 2 itd

Profile  

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 7:47 pm 
Pa klima tj kompresor klime se vrti na motor direktno preko tpk kaiša i jedino digitalna klima ima male motoriće koji mrdaju klapne i troše beznačajno struje. Podizači postoje već 30 godina i ne verujem da iko u vožnji otvara i zatvara neprekidno prozore dok vozi :D

Još jedna priča da se narodu prodaju muda za bubrege. Generalno su akumulatori nikad veće sranje i nekvalitet. Daj ti meni onaj akumulator sto se nekada prodavao duplo veći od danasnje gluposti sa velikom udarnom snagom (rešetka koja se raspadne za godinu dana i izgubi 50% snage)

Akumulatori nikad lošiji a nikad skuplji. Trend je proizvodnja đubreta a tehnologija se vraća u kameno doba.

PostPosted: Tue Oct 24, 2017 11:56 am 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
Topla Top, jos malo sljaka trecu godinu bez greske. ne pokazuje znake umora.

Profile  

PostPosted: Tue Oct 24, 2017 9:41 pm 

Automobil: lada
black horse... stavljen februara 2011... pa ti vidi.. u principu, kad je alternator ok, ili ne sjebes akumulator do nule preteranim verglanjem ili recimo zaboravljenim svetlima, onda svaki gura 5-6 god bez problema

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 277 posts ]  Go to page Previous  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

All times are UTC + 2 hours