Sredstva za otklanjanje rdje i pripreme metala za farbanje

Moderators: BokeYGTi, dejo, Miljan

Alexa
Automobil: Lada 2106

Re: Sredstva za otklanjanje rdje i pripreme metala za farban

Post by Alexa » Tue Dec 30, 2014 11:19 am

Da odma se uhvatite za pare....Ajde kad smo vec na tome da razjasnim jednu stvar:Kompresor koji ja koristim bukvalno jedva da je placen,zasto?
Zato sto je cale kompresor napravio od starih traktorskih boca za vazduh,velikog elektromotora koji je trebao da ide u staro gvozdjew,i samo je dokupljeno par creva i jedan sigurnosni ventil.Pistolj kao pistolj kosta 1000din,pistolj za peskarenje isto.

A i ako si mislio da je peskiranje dovoljno da se ofarba zahebao si se.Opet mora da se koristi kako vi kazete "starinjski"-smirgla.
Nije sve u parama,sve moze da se napravi.

travelman

Post by travelman » Tue Dec 30, 2014 12:46 pm

Nismo mislili na tebe ... a ja cak nisam ni znao da ti imas kompresor... Zezamo Aleka, on se hvali komsijskim kompresorom mada je u njegovom slucaju i Dejcina cetka za njega premija ... uporedi dejcine sanke i ono cudo sto se naziva tenak pa kazi sta je bolje i lepse ofarbano i sta ima bolji sjaj ... :mrgreen: ...

U bre Dejca, imas dva mikro prekidaca ... a ja jos ne nabavi i onaj prvi za kontrolnu sijalicku drugog grla. Dobra ti je ta zezalica za kapiju. Ako te Boki bude pitao sto si stavio zvucnu a ne svetlosnu signalizaciju otvorene kapije, iskooliraj ga maximalno ...

Semu znam i ona mi nije problem ... pokazi nam jos neku sličku tvojih izuma pa možda i ja prekopiram nesto od tebe. Lade smo prevazišli a i ladno je vreme pa ne može da se igra oko njih.

Alexa
Automobil: Lada 2106

Post by Alexa » Tue Dec 30, 2014 8:54 pm

Ja sam mislio da je meni bilo upuceno kao prozivka na farbanje i na pare.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Tue Dec 30, 2014 11:36 pm

travelman wrote:a ja jos ne nabavi i onaj prvi za kontrolnu sijalicku drugog grla.
Ne misliš valjda ozbiljno i to da dodaš u e-paket? Mislim, onda možeš da staviš i lapmicu za električnu diznu. Lako bi se implementirala :P

Boki78

Post by Boki78 » Tue Dec 30, 2014 11:50 pm

Ja se vec neko vreme nosim mislju kako da usrafim mikoprekidac kojim bih ukljucivao kontronlu sijalicku na svaki pritisak kvacila ... :mrgreen:

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Wed Dec 31, 2014 11:14 am

da znas sta si stiso, ili da sludjujes putnike? :mrgreen: kod mene se dodatno zbune kad gledaju inklinometar... :D
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

travelman

Post by travelman » Wed Dec 31, 2014 8:55 pm

Ne misliš valjda ozbiljno i to da dodaš u e-paket? Mislim, onda možeš da staviš i lapmicu za električnu diznu. Lako bi se implementirala :P
Naravno da sam ozbiljan ... :!: ... dobro si mi dao ideju i za elektricnu diznu, hocu i ja da imam ovako nesto ... :) ...

Image
Ja se vec neko vreme nosim mislju kako da usrafim mikoprekidac kojim bih ukljucivao kontronlu sijalicku na svaki pritisak kvacila ... :mrgreen:
Usrafio bi ti to odavno samo kada bi znao kako ... :mrgreen: ... ajde sad lepo priznaj Daretu i ekipi kako si se divio onoj mojoj kontrolnoj sijalicki ventilatora i kako si rekao da i ti moras to da napravis ... :mrgreen: ...
kod mene se dodatno zbune kad gledaju inklinometar... :D
Sta je to ... :? ... hocu i ja to ...

Boki78

Post by Boki78 » Wed Dec 31, 2014 9:51 pm

jeronimo wrote:da znas sta si stiso, ili da sludjujes putnike? :mrgreen: kod mene se dodatno zbune kad gledaju inklinometar... :D
ni jedno ni drugo nego da dejcu bacim u trans :mrgreen:

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Thu Jan 01, 2015 9:18 am

Image

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Sun Jan 04, 2015 3:50 pm

kod mene se dodatno zbune kad gledaju inklinometar... :D
Sta je to ... :? ... hocu i ja to ...[/quote]