Aditiv za ulje (Korisno ili ne) ?

Moderators: BokeYGTi, dejo, Miljan

Alexa
Automobil: Lada 2106

Aditiv za ulje (Korisno ili ne) ?

Post by Alexa » Fri Sep 05, 2014 12:56 am

E ovako,za sad sam samo jednom sipao ovaj aditiv za ulje:
http://www.lavauto.rs/elektronski-katal ... ct_id=1281
Sve sto je napisano da auto manje trosi,manje dimi itd je tacno,jer jelte video sam po radu svog auta
Ali konkretno me zanima kakvo dejstvo ima prema motoru,dakle da li je bezbedno koristiti ga vise puta (kad kazem vise puta mislim samo kada se radi zamena ulja i filtera)?

skora

Re: Aditiv za ulje (Korisno ili ne) ?

Post by skora » Fri Sep 05, 2014 8:44 am

Alexa wrote:Ali konkretno me zanima kakvo dejstvo ima prema motoru,
Kao kocka u kazinu .......dobijes prvu ruku i napalis se kako te krenulo ,a onda pred zoru odes kuci placuci .....

Mrzi me da ti kucam (sad sam ustao) ,ali si skapirao poentu ;)

Alexa

Post by Alexa » Fri Sep 05, 2014 9:42 am

Svakako,ali kad te ne bude mrzelo napisi mi tacno sta moze da se desi motoru,zanima me

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Fri Sep 05, 2014 6:57 pm

Od tih aditiva za ulje jedino Liqui Moly MoS, sve ostalo uključujući ione za ispiranje je, samo pozivnica za stvaranje većih problema.

Alexa

Post by Alexa » Fri Sep 05, 2014 8:11 pm

A da neko razjasni koji je tacno problem,koji problem se tacno stvara...ne zanimaju me te price da nesto nevalja bez obrazlozenja zasto

travelman

Post by travelman » Fri Sep 05, 2014 8:33 pm

90tih je bio u prodaji, STIBA aditiv, mislim da se tako zvao. Stariji se secaju sigurno, bila je reklama sa crvenim yugom koji se vozi po uscu bez kartera.

Da ne duzim pricu dalje, nas 5oro drugara sa posla je to sipalo i svima su prolupali motori u rasponu od 5 do 7000 km od sipanja. Svi smo imali dobra kola sa ok motorima tako da je iskljucena mogucnost dotrajalosti istih.

Zanimljivo je i da su svi motori baceni jer se unutar njih napravilo NESTO mnogo zajebano sto je dovodilo do pitanja isplativost popravke takvog motora.

Alexa

Post by Alexa » Fri Sep 05, 2014 8:59 pm

Ma ja cu da sipam,motor mi i ovako predkraju,daj boze da se taj aditiv zadrzi u motoru vise od 1000km :D
sve ona to izbaci na auspuh s obzirom kolko brzo trosi ulje :D

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Fri Sep 05, 2014 9:13 pm

Ti što obećavaju manje dimljenja i tiši rad su ništa više nego obični modifikatori viskoznosti tj prave ulje gušćim i to na loš način povećanjem viskoznosti samog suspstrata u suštini ne rade ništa čak i smanjuju mogućnost podmazivanja jer smanjuju efektivnu debljinu filma.
Oni što sprečavaju curenja ulje na sve strane rade to dako što u sebi imaju jedinjenja, najčešće toulen, od koga guma nabubri kada je u kontaktu sa njim ali kada nije onda se vrati na stari nivo. Sve to širenje i skupljanje uz temperaturu brzo kraju rasturi semering.
Oni što rade generalnu bez otvaranja samo hemijski sa ugljenikom izrade neki mineral koji se nataloži u tim sitnim risovima na košuljicama i ležajevima i onda malo pomogne ali problem je što se takođe nataloži i na karikama pa ih blokira i onda krene produvavanje. Zatim krene da se odvaja od čelika za koji se vezoa pre 10k km i pošto je prilično tvrd a voli da se veže za čelik krene uđe u ležajeve, i uljnu pumpu i tamo vremenom napravi štetu.

travelman

Post by travelman » Fri Sep 05, 2014 9:52 pm

Lepo i strucno si pojasnio Alexi, upravo to se ispodesavalo gore pomenutim motorima. U to vreme majstori nisu mogli da veruju sta se napravilo od motora. Bukvalno, kao da je neko premazao motor tecnom smolom i to se u njemu steglo. Uljna pumpa je bila mrtva skroz, nije bilo sanse da se vrti.

Bilo je jos takvih slucajeva, sad kad se malo prisetim imam utisak da se taj aditiv i prodavao pod nazivom modifikator.

Boki78

Post by Boki78 » Fri Sep 05, 2014 9:58 pm

Zapravo univerzalni modifikator, cudo ruske vojne industrije koje mrtve motore vraca u zivot, od baba pravi devojke, a od deda deckice, sam po sebi ostvarenje lokalnog sna o perpetuum mobile-u, remontujes motor za 10e :mrgreen:

Alexa

Post by Alexa » Fri Sep 05, 2014 10:12 pm

Nije mi jasno zasto u nove motore sipaju uopste to

travelman

Post by travelman » Fri Sep 05, 2014 10:13 pm

Ko sipa ... marketing je cudo.

Mi to sipali iz zezanja tako da sam se ja na tezi nacin uverio da je zemlja okrugla ... :) ...

Tako ce i Alexa kupovinom passata uvideti da nije sve ruzicasto kao sto izgleda ... :evil: ...

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Fri Sep 05, 2014 10:18 pm

Sve mu kazi samo to ne :D

Boki78

Post by Boki78 » Fri Sep 05, 2014 10:46 pm

travelman wrote:Tako ce i Alexa kupovinom passata uvideti da nije sve ruzicasto kao sto izgleda ... :evil: ...
On nece al finansijeri hoce. Posle toga ima da mu ukinu dzeparac dozivotno :mrgreen:

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Fri Sep 05, 2014 10:50 pm

gazda ima b6 i sve ful auto ko iz salona naravno tvrd i skup ko djavo i sad crko dsg menjac niko u srbiji ne zna da ga popravi :)

Post Reply