Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Sep 21, 2018 6:13 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 150 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next
Author Message
 Post subject: BRISK - svecice i grejaci
PostPosted: Fri Dec 17, 2010 2:51 pm 

Automobil: FIAT
Mi smo Makedo-Gas d.o.o, firma iz Beograda koja se profesionalno bavi ugradnjom i servisiranjem plinskih uređaja Landi i AC Tomaseto. Naš stručni kadar nudi pravilnu montažu plinskih uređaja, koja garantuje savršeni rad plinskog sistema. Višegodišnje radno iskustvo kao i veliki broj zadovoljnih klijenata na teritoriji Srbije i Makedonije su dobar pokazatelj profesionalnog i kvalitetnog rada naše firme.

Saradnja sa renomiranim prozvođačima plinskih sistema i propratne opreme na području Evrope takođe garantuje kvalitetno i uspešno poslovanje. Konstantno pratimo i primenjujemo unapređivanje LPG sistema koji diktira konstantan razvoj automobilske industije, te svojim klijentima nudimo sve inovacije evropskog tržišta.

Jedan od ključnih faktora tih inovacija za dobar rad motora koji kao alternativno gorivo koristi tečni naftni gas su svakako svećice za LPG.

Iz tog razloga smo proširili svoju delatnost na uvoz i distribuciju specijalno dizajniranih svećica za benzinske motore koji kao alternativno gorivo koriste tečni naftni gas (LPG), pod nazivom BRISK SILVER. Takođe su u ponudi i grejači za dizel motore renomirane češke kompanije BRISK, koja poslednjih 75 godina proizvodi svećice za sve tipove benzinskih motora.

Korišćenjem najnovijih tehnologija kod svećica BRISK SILVER omogućen je lakši pristup gasa do flashover-a, srebrne centralne elektrode malog prečnika i samog zazora između centrane i bočne elektrode (0,55 mm, 0,7 mm, 0,9 mm). Napon koji zavisi od svećice znatno je smanjen upotrebom centralne srebrne elektrode malog prečnika i smanjenom bočnom elektrodom.

Mnogi veliki svetski proizvođači automobila, kao sto su VW, Audi, Skoda, Seat, Lada, Volvo, Daewoo(GM), Lamborghini, kao i mnogi drugi su korisnici BRISK proizvoda.

ČLANOVIMA FORUMA DAJEMO BESPLATNU UGRADNJU SVEĆICA KUPLJENIH KOD NAS U SERVISU

Makedo-Gas d.o.o.
Ljubiše Miodragovica 5a, Beograd
Tel: 011/7422-657
065/8795-205
062/1206-663
Web:http://www.brisk.rs

Attachments:
BRISK Clients.jpg
BRISK Clients.jpg [ 115.17 KiB | Viewed 6403 times ]

Last edited by dalibor brisk on Thu Aug 25, 2011 2:17 pm, edited 2 times in total.
 Profile  

Post subject: Re: BRISK - svecice i grejaci
PostPosted: Fri Dec 17, 2010 6:42 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Kako se stoji sa slanjem svećica? Konkretno za NS.
Interesuje me i mišljenje ostalih forumaša o ovim svećicam, probao bih Ytrium ili Siver da stavim u ladu
Znam da su za motocikle prilično cenjeni najviše MZ :D

Profile  

PostPosted: Fri Dec 17, 2010 8:37 pm 
Site Admin
Site Admin

Automobil: /
Ja ih imao na Ladi 2008. godine, radile bez ikakvih problema. Poceo sam izrazito da ih cenim, na moto trkama, jer su mi samo one trajale, za razliku od NGK, Boscha itd.

Profile  

PostPosted: Sat Dec 18, 2010 8:26 pm 

Automobil: 21113
a zasto nemate catalog ma Vasoj internet strani.???

Profile  

PostPosted: Mon Dec 20, 2010 2:03 pm 

bruyoni wrote:
Kako se stoji sa slanjem svećica? Konkretno za NS.
Interesuje me i mišljenje ostalih forumaša o ovim svećicam, probao bih Ytrium ili Siver da stavim u ladu
Znam da su za motocikle prilično cenjeni najviše MZ :D

Ukoliko na Vasoj ladi imate plin onda uzmite Brisk SILVER, a ukoliko koristite samo benzin mozete uzeti YTRIUM. U svakom slucaju SILVER svecice imaju jako kvalitetnu varnicu jer im je centralna elektroda napravljena od srebra i na benzinu traju do 45000km (u zavisnosti od goriva, instalacija, motora...). Takodje Brisk SILVER svecice potrazuju 10kW iz sistema za paljenje dok YTTRIUM potrazuju oko 15kW.

Svecice saljemo AKS express sluzbom u bilo koji grad u Srbiji.

bacushka wrote:
a zasto nemate catalog ma Vasoj internet strani.???

bacushka, katalog ima na nasem sajtu na strani http://www.svecice-brisk.in.rs/katalog.htm

Last edited by dalibor brisk on Mon Dec 20, 2010 2:16 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Mon Dec 20, 2010 2:15 pm 

BRISK SILVER svećica za motore koje pokreće tečni naftni gas (LPG) ima specijalan oblik zazora koji omogućava lakši pristup gasa do flashover-a, srebrne centralne elektrode malog prečnika i samog zazora između centrane i bočne elektrode (0,55 mm, 0,7 mm, 0,9 mm). Napon koji zavisi od svećice znatno je smanjen upotrebom centralne srebrne elektrode malog prečnika i smanjenom bočnom elektrodom. Interval zamene je do 30.000km za LPG i 40.000km za bezolovni benzin.

Last edited by dalibor brisk on Wed Mar 02, 2011 1:12 pm, edited 3 times in total.

Profile  

PostPosted: Mon Dec 20, 2010 10:51 pm 

koja je cena za LR14YS ?

Profile  

PostPosted: Mon Dec 20, 2010 11:20 pm 

Znači može priča o cenama :)
OK!

DR15YS-9
i
a-line 11

i

DR15YP-1

Interesuje me cena kao i kada bi se mogle preuzeti pošto ću sledeći utorak biti u BG pa bi navratio, naravno radno vreme me interesuje, ako se radi posle 5 odlično ako ne nešto ću da se snađem.

Hvala

Profile  

PostPosted: Mon Dec 20, 2010 11:48 pm 

a sto ne bi mogla prica o cenama? dzabe sva reklama na svetu ako ne znam posto je odnosno vredi li da menjam nesto sto vec godinama koristim

Profile  

PostPosted: Tue Dec 21, 2010 6:45 pm 

djape1977 wrote:
koja je cena za LR14YS ?

LR14YS = 350din/kom

bruyoni wrote:

DR15YS-9

a-line 11

DR15YP-1

Interesuje me cena kao i kada bi se mogle preuzeti pošto ću sledeći utorak biti u BG pa bi navratio, naravno radno vreme me interesuje, ako se radi posle 5 odlično ako ne nešto ću da se snađem.

Hvala

DR15YS-9 = 350din/kom

A-LINE 11 = 220din/kom (treba da stignu u januaru)

DR15YP-1 = 740din/kom (isto treba da stignu).

Najbolje bi bilo da nam kazete za koje automobile Vam trebaju svecice kako bi Vam dali preporuku.

Radno vreme je svakim danom, osim nedelje, od 9 do 17 casova. Adresa je Ljubise Miodragovica 5a - Mirijevo. Takodje Vam mozemo robu poslati i kurirskom sluzbom (ispadne oko 250din za bilo koji grad).

Profile  

PostPosted: Wed Dec 22, 2010 4:03 am 

ne mozes ni da zamislis. recimo da mi trebaju za fiat 132 special DOHC 1756ccm '75god.
a trebace mi i za 850 sport iz '69.
cela je fora sto bi ja da kupim svecice za koje sam siguran da nisu laznjaci. nekoliko puta sam s opekao sa bosch, desavalo mi se da ni nove ne valjaju, a cujem da su i ngk poceli da laziraju tako da...

Profile  

PostPosted: Wed Dec 22, 2010 12:13 pm 

Meni ko što piše ispod slike, lada 112 1.5 16V '03.
Najviše bi probao ove srebrne za TNG i a-line, ako sam dobro shvatio to je obična svećica samo sa drugačijim oblikom elektorde mase.

Profile  

PostPosted: Wed Dec 22, 2010 3:20 pm 

djape1977 wrote:
ne mozes ni da zamislis. recimo da mi trebaju za fiat 132 special DOHC 1756ccm '75god.
a trebace mi i za 850 sport iz '69.
cela je fora sto bi ja da kupim svecice za koje sam siguran da nisu laznjaci. nekoliko puta sam s opekao sa bosch, desavalo mi se da ni nove ne valjaju, a cujem da su i ngk poceli da laziraju tako da...

Potrebno je da mi date koliko imaju kW automobili i brojeve motora, jer na neke modele ide LR15YS, a na neke LR14YS (sto se tice 132). 850 bi trebalo da nosi LR14YS osim ako nije Spyder od 36kW.

O tome da li su original ne treba da razmisljate ;)

bruyoni wrote:
Meni ko što piše ispod slike, lada 112 1.5 16V '03.
Najviše bi probao ove srebrne za TNG i a-line, ako sam dobro shvatio to je obična svećica samo sa drugačijim oblikom elektorde mase.

BRISK Silver svecice za vase vozilo su:

od 54kW do 57kW - LR15YS
od 67kW do 70kW - LR15YS-9

A-Line svecice:

od 54kW do 57kW - a-line 2
od 67kW do 70kW - a-line 11

A-line svecice nisu za plin.

Ukoliko jos nekog nesto zanima slobodno neka pita i pozeljno je da ostavite marku i model vozila, godiste, snagu, kubikazu i broj motora kako bi mogli sto preciznije da odredimo tip svecica.

Profile  

PostPosted: Wed Dec 22, 2010 3:37 pm 

Automobil: lada 112 16v
hvala na ovako opsirnom objasnjenju i na informacijama,u svakom slucaju imamo telefone i adresu pa cemo lako da se za dalje dogovorimo,hvala jos jednom. Jedno pitanje gdec se nalazite u mirijevu?

Profile  

PostPosted: Wed Dec 22, 2010 4:15 pm 

bruyoni wrote:
...ako sam dobro shvatio to je obična svećica samo sa drugačijim oblikom elektorde mase.

Nisam dobro shvatio pitanje. Razlikuju se najvise po centralnoj elektrodi. Silver imaju centralnu elektrodu smanjenog precnika, dok a-line imaju od itrijuma.

altinjanin wrote:
hvala na ovako opsirnom objasnjenju i na informacijama,u svakom slucaju imamo telefone i adresu pa cemo lako da se za dalje dogovorimo,hvala jos jednom. Jedno pitanje gdec se nalazite u mirijevu?

Blizu okretnice autobusa 27E i 79

:)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 150 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next

All times are UTC + 2 hours