Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Oct 21, 2018 5:21 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Lada Granta liftback 1.6 16v lux test drive, Banja Luka
PostPosted: Mon Dec 29, 2014 3:45 pm 

Automobil: Lada 111+2103
Pozdrav momci!

Početnici i prva trojica članova lada kluba Slovenija jesmo malo proslavili 10 godina našeg poznanstva i redovitog mjesečnog okupljanja, da bih objeležili ovaj značajan datum u istoriji Lade :) rešili jesmo da idemo na čevape u Banja Luku i usput proverimo šta se tamlo dešava sa lokalnim uvoznikom automobila Lada.

Kod nijh smo prvi put bili u proljeće 2006 kad jesmo vozili Kalinu, i u jesen 2007 kad jesmo testirali Prioru..

Potpuno neočekivano i kao veliko iznenađenje doćekala nas je jedna od dviju do sad uvezenih Granta koja je sad u vlastništvu direktora Lada auta iz Banja Luke. Velika čast nam je bila da mama je poverio ovu ljepoticu za čitavih hekoliko sati.. Ovako jesmo imali dovoljno vremena da se dobro upoznamo sa trenutačno najnovijim i automobilom marke lada sa svom opremom.

Cjena ovakve Lade iznosi oko 10 000 eura, kakve budu maloprodajne cjene biče izvesno malo kasnije jer sljedeča dobava očekiva se u februaru, tada bude krenula i prodaja. Čakaju još na Kalinu, ali one do Banja Luke još nisu stigle. Naravno, kada budu izvještaj sa probne vožnje biće objavljen ovde.

Šta bih rekao o Granti. Naravno, iznenadila nas je sa kvalitetom izrade koja jest na nivou ostalih i skupljih zapadnjaka, nema tu sumnje da ide u slučaju Grante za najkvalitetniju i najpreciznije izradjenu Ladu ikada. Imam ovu čast da sam vozio sve modele ove marke i mogu to slobodno tvrditi.

Toliko koliko je Lada napravila naprijedka u kvalitetoj izradnje, povečala se je i šumoizolacija, plastika se ni malo ne čuje, nikakvih zvokova plastike ili vibracija nima nigdije.. Auto vuče korektno, četvorica odraslih ljudi u kabini mororu ništa ne smeta i motoru ne znači nikakvog dodatnog tereta.

Karoserija je čvrsta, kroz rupe i ostale karakteristike loših puteva ide kao sve lade odlično i još bolje, Granti loš put ne smeta ni malo.

Auto je zaista na nivou, lepo izgleda, ima dovoljno mesta u kabini, sjedišta jesu odlična, položaj vozača iza upravljača kod Lade još neviđen i udoban, ostali putnici isto nemaju na čime da se žale.. Sačekajmo zvanične cjene, ali ovakav auto za oko 10 000 po mom mišljenju nema konkurencije.. Nadam se i na koji kusor manje cjene šta bi bilo odgovarjajuče osobito zbog veoma loše, ili propadnute mreže dilera i servisera ove marke..

Rusi su počeli da traže partnere za prodaju ovde na Balkanu, osobitu za bivšu Jugoslaviji, šta važi i za Sloveniju. Za ovaj zadatak bila je uskoro usnovano preduzeče Rusauto, koji traži partnere na ovim prostorijama i nadamo se na najbolje.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

8) 8) 8) 8) 8)

Lada ide naprijed !!!

Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

Profile  

Post subject: Re: Lada Granta liftback 1.6 16v lux test drive, Banja Luka
PostPosted: Mon Dec 29, 2014 3:52 pm 

Automobil: Samara 1.3s
Ima li klimu u osnovnom paketu?

Profile  

PostPosted: Mon Dec 29, 2014 3:56 pm 

Gago wrote:
Ima li klimu u osnovnom paketu?

Da ova ima sve. Kako bude sa osnovnom paketom još se nezna... Za sad nije.. postoje nade da bude barem opcija jer za sad za izvoz i nije. Upošte izvoza skoro nije bilo. Lada internacional je bila u prestrokturiranju u ovoj godini i sav izvoz Lade bio je nezvaničan, "siv".. sad počnije od početka sve i malo ozbilnije..

Profile  

PostPosted: Mon Dec 29, 2014 4:16 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Bravo momci!
Jako me obradovala ova vest da se Lada približava i nama. Bar ne moramo u Rusiju da idemo za nju :)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Mon Dec 29, 2014 5:17 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
10 000€ ?! Neko se tu grdo zajbo sa cenom za probijanje na tržištu.
Kod Dacie se za 10k dobija srednji/visoki nivo opreme i mogućnost prouženja garancije na 5-7 godina, Astra Classic je 10k, Kia Rio nešto preko 10k ali sa 150k km/ 7 god garancije, Rapid počinje od 10k ali uvek se može izcimati neki popust...

Sve u svemu jadno, prilično jadno "probijanje"

Profile  

PostPosted: Mon Dec 29, 2014 5:42 pm 

bruyoni wrote:
Kia Rio nešto preko 10k ali sa 150k km/ 7 god garancije

Image

Profile  

PostPosted: Mon Dec 29, 2014 5:47 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
mrzim vas :p

Profile  

PostPosted: Mon Dec 29, 2014 5:58 pm 

Automobil: Lada Vaz 21063
Bas sam pratio tvoj post na facebook-u i bas me je prijatno iznenadilo sto je neko preuzeo takav korak da to izvidi za nas, cak sam u komentaru postavio link nase facebook strane. :-)

Profile  

PostPosted: Mon Dec 29, 2014 6:23 pm 

Kakvi bombastični naslovi... zbogom Lada i ovakve gluposti... Ovoj našoj Rusiji uvjek se želi prospast.. Neče se to dogoditi, i Lada če da se vrati. Uvjek je bilo tako, da su se Lade dobro prodavale van Rusije, kad se je stanje tamo pogoršalo, sad su sankcije pogodile i AvtoVAZ i jednostavno nedostaje nekih djelova, ali proizvodnja ide dalje, domači dobavljači če napraviti više djelova kojih nedostaje i rešen problem.. ali ovaj problem usporio je proizvodnju i zbog toga Lada po modelima izgubila liderstvo, ali samo u prošlom mjesecu, ali po ukupnom broju prodanih vozila Lada neče izgubit lidestva i ga još nije.. Rio je utekao Grantu ali bio koji ladu po prvi put i samo u prošlom mjesecu.. Nadam se da se je to dogodilo prvi i zadnji put ...

Neko je spomenou Rapida... Koji ima ona motor? 1.2, 3. cilindra.. Fabija 1.0 3. cilindra kod nas košta 10700 i nadalje.. Granta ima 1.6 16v 100 ks.. Nemožeš da to uspoređuješ..

Zbog pada vrijednosti rublja znači da je Lada za izvoz puno jeftinija ako se cjene računaju u EUR.. vidit čemo kako bude, ali bitno je da su počeli mrdati, ne može preživjet država ako izvozi samo gas i naftu.. trebalo bude napravit proboj i na drugim područjima, ali opet to ne znači da bih morali zbog toga nekome Ladu poklanjati đabe, ako ona vrijedi cjene, vredi je, 10 000 za Grantu nije previše nikako jer je sasvim pristojan, kvalitetan, lep auto kojim ništa ne fali.. ja nemogu da nadjem nešto da bih rekao na je nešto izpod nekog pristojnog nivoa. Napravila je Lada sa Grantom poprilično velik korak unaprijed brez brige.. Nadam se da budemo svi imali šansu da se u to uvjerimo 8) 8) :)

U svakom slučaju, kod mene postoji šansa da kupim novu Ladu u svakom slučaju, bez dilera i zvaničnog servisa u mojoj deželi, ako se Lada zvanično vrati, neču ni da pomislim da kupim nešto drugo osim Lade, pa neka bude joj cjena 500 eura više ili manje od bilo šta... Čuda nema, ni kod Kie, škode... a ja sam fan Lade. Naprosto, i zbog toga nečemo da gledamo na kusur više ili manje :D :D Ako budem imao dovoljno, platit ću..

Profile  

PostPosted: Mon Dec 29, 2014 7:38 pm 

1.2 tsi ima za 11000€ i pre nego što kreneš da upoređuješ "uuu ovaj 1,2 ovaj 1,6" isprobaj ih taj 1,2 ima 160 Nm od 1500 o/min i daleko je elastičniji od 1,6 varijti koje lada i dalje nudi.

Ne kažem da ne vredi tih 10k ali kada colujem te pare šta dobijam? Dva i po ovlašćena servisa gde se bilo koji deo za modele novije od kaline a nije filter čeka najmanje 3 nedelje i cenovno, čak i za 110, su egal sa nekim daleko kvalitetnijim proizvođačima? Koliku garanciju dobijam i ko će da je ispoštuje? Moje iskustvo sa ovlašćenim je da mi EVAP ventil u garanciji nisu hteli zameniti dok ih nisma uhvatio u laži da ga nemaju (zvao da pitam pošto je i da li imaju, imali su, i onda se pojavio da mi u garnciji odrade), časovnik koji nije radio sve dok ga nisu zamenili jer su zbog svojih žvrljotina u servisnoj odradili veliki servis na 40k i 50k km i hteli da mi uzmu pare za ovaj drugi pa sam moraoda dižem buku i ako sam iz dobre volje otišao kod njih a nisam morao jer je garancija na moju 112 2003. bila bednih 30k km, zadnji prozor koji je ispadao iz nosača sam sam popravio jer su oni uvek zaboravljali, da ne pričam o insistiranju da u ladu ide samo mineralno i da u menjač ide motorno ulje itd..? Gde ću da je servisiram ako ne živim u NS ili BG, a i tamo ako živim gde da ih servisiram jer je ovlašćeni za Lade u NS skinuo Lada znak sa ulaza i zamenio ga sa Mahindra, Ssangyong i Chery logoima? Ako neću, ne mogu, kod njih da servisiram mogu kod nekoga ali problem nabavke delova i dalje ostaje.
Tako da kada sve uzmeš u obzir i po strani ostaviš te emotivno podstreknute "argumente" o "našoj Ladi" i "našoj Rusiji" dolaziš do zaključka da je 10k za auto u proboju sa sumnjivom reputacijom servisera i upitnim kvalitetom u ovakvoj konkurenciji zaista mnogo.

Profile  

PostPosted: Tue Dec 30, 2014 1:47 am 
vazman wrote:
Cjena ovakve Lade iznosi oko 10 000 eura, kakve budu maloprodajne cjene biče izvesno malo kasnije jer sljedeča dobava očekiva se u februaru, tada bude krenula i prodaja. Čakaju još na Kalinu, ali one do Banja Luke još nisu stigle. Naravno, kada budu izvještaj sa probne vožnje biće objavljen ovde.

Sa tom cenom, servisnom mrezom kakvu mnogo vise nemaju nego sto imaju i ovakvom zavrsnom obradom

Image

mogu samo da sanjaju o trzistu.

I to nema veze sa ljubavlju ili mrznjom prema Rusiji i Ladi vec sa elementarnom zdravom pamecu pri raspolaganju novcem ...

Realno Lada van Rusije i njoj okolnih zemalja prakticno vise nema sanse. Oni kao marka prebijenog klinca ne vrede, novca za razvijanje servisno/prodajne mreze kao i damping cena radi proboja nemaju i tu je prica zavrsena. Njima prevashodni fokus traba biti Rusija sa blizom okolinom ...

PostPosted: Tue Jan 19, 2016 5:06 pm 

Automobil: Lada
Jel stigla u Srbiji granta?

Navodno su okacili na sajtu da je prodaju ali cenu nemaju

http://www.beolada.rs/v2/pages/model.php?model=granta_a

Cisto da znate u Rusiji je 4.500 EUR
da da, cetiri i po hiljade evra

Ako je ovde zaista 10.000 EUR znate sta vam je ciniti. Lada ima predstavnistvo u Turskoj i Ceskoj, pa je jeftinije odande dovesti. IMaju i u Bugarskoj il RUmuniji zaboravih al tako onda izadje oko 6 ili 7000 zbog carine iz EU koja je mislim 25% dok iz Rusije 12%

Iskreno sam se ponadao da ce ovde mozda biti oko 5ooo EUR pa i da razmislim o kupovini, ovako za 10.000 mogu da ga duvaju. Kao da ne znaju da je Lada najsocijalnije vozilo a oni mu nabili cenu. Mada kapiram ja njih, boli ih kita da potrosace, ako nemas umri.

aj pa tako

Profile  

PostPosted: Wed Feb 22, 2017 10:39 pm 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9147757920

Profile  

PostPosted: Wed Feb 22, 2017 11:25 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Koliko li je evropskih

Profile  

PostPosted: Wed Feb 22, 2017 11:43 pm 

A da pročitaš? Nije daleko... odgovor na prvi komentar.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours