Lada Priora II

Moderators: dejo, bgzoka

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Re: Lada Priora II

Post by aleko-2141 » Sun Oct 27, 2013 1:32 pm

Kad smo kod fluenca, skoro sam se vozio u 1.6 i sa upaljenom klimom ato se gusi pa ja bi ga zapalio a auto kosta i boga i oca, samo motor od 2.0 i 110.-130 ks i moze da se prica a ovo 1.4-1.6 to smece za lumuzine

Boki78

Post by Boki78 » Sun Oct 27, 2013 3:00 pm

Nesto ti tu ne valja u prici. 1.6 ima 110 konja i ide ko zmaj (poredeci ga sa nasim mukicama :mrgreen: ). Tezu karoseriju pegla uz brdo sa klimom bez veceg napora, tako da taj auto ima neku muku sa ispravnoscu :) Taj motor nije narocito ekonomican, ali je poprilicno pouzdan i neproblematican :)

@duro ti si ladas fudamentalisa, jos da znas nesto vise o toj svojoj ljubavi sem imena i toga da je ferrari gori od nje pa i da te kapiramo za ozbiljno :P

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Sun Oct 27, 2013 6:28 pm

znam da mu na semaforu sa klimom stcne a na 130 u 4000ob pa to ni na aleku nije

duro
Automobil: lada 112

Post by duro » Mon Oct 28, 2013 8:42 am

E normalno je da Lada Priora nije bolja od nekog auta koje je preko 15000 eur, to je logično skroz.

I ne znam zašto uopšte poredite takva auta.

Ali kada se poredi Lada Priora sa loganom, mislim da bi svako pametan prije uzeo Prioru. Jer je definitivno bolje auto.

Skoda Rapid je malo bolja od Priore to je istina, ali je i skuplja nekih 2 -3000 eur. Tako da je stvar prosta.

Boki78

Post by Boki78 » Mon Oct 28, 2013 9:06 am

duro wrote: Ali kada se poredi Lada Priora sa loganom, mislim da bi svako pametan prije uzeo Prioru. Jer je definitivno bolje auto.
Cek otkud sad Logan u prici? Do sada je pominjan Fluence, Logana niko ni dotakao nije. E sad posto vec jesi ... daj po kom kriterijumu je priora bolja. Daklem na priori je u odnosu na logana bolje ... pa izvoli ...

Sem toga jel Granta gora ili bolja od Priore, ako je bolja po kom osnovu je onda Logan gori, kad je Granta samo varijacija na temu?
duro wrote: Skoda Rapid je malo bolja od Priore to je istina, ali je i skuplja nekih 2 -3000 eur. Tako da je stvar prosta.
Pa nesto i nije. Posto Prioru nije moguce pazariti u Srbiji zemlji, jer je niko niti prodaje niti uvozi onda se posluzimo bugarskim dilerom pa vidimo da model sa klimom kosta nekih 9255e http://www.lada.bg/en/priora-sedan-price.php

Najjeftiniji Rapid kog nije moguce uzeti bez klime kosta 9702 kod nas http://www.autocacak.co.rs/models/rapid ... /Rapid.pdf i za razliku od ~500e nudi ipak vise ...

duro

Post by duro » Mon Oct 28, 2013 3:14 pm

Nije to bas tako.

A uostalom kupi onda daciu ili skodu rapida i nemoj vise razmisljati o ladi.

Ili zasto uopste vozis ladu? Hoces reci da si lud :lol:

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi » Mon Oct 28, 2013 5:05 pm

verovatno zato sto nema para za bolje, niti da kupi niti da odrzava, kao i vecina nas ovde, cast izuzecima. da me ne shvatite pogresno, ja volim svoju Ladu, cak stavise u blizoj nekoj buducnosti planiram da kupim i neku Ladu 11x serije (za caleta doduse) jer je Samara pocela da pokazuje znake istrosenosti na limariji, stizu je godine a ja ne zelim da ulazem u rupu bez dna. ali razmatram kupovinu Lade 11x serije samo zato sto nije mnogo skupa (pri kupovini a i kasnije pri odrzavanju). da ja imam kao sto nemam, zar bih vozio Ladu? ja ne umem da vozim BMW ili Audi? hoce neko da mi kaze da je Lada bolja od BMW-a ili Audija? ili VW-a? i tako dalje...

sa druge strane, Dacia vs Lada... teska odluka, ali bih se verovatno ipak odlucio za Daciu. prvo, nova Dacia Logan (ili Sandero) izgleda veoma lepo i veoma lepu opremu ima za novce koje moze da se kupi, drugo ima dizel agregate sto Lada nema (osim u Nivi), trece, jednostavno osim Nive u Srbiji ni jednu drugu Ladu ne mozes da kupis, a Dacije imas na svakom cosku skoro, cetvrto, vozio sam Logana 1.5 dci kao sluzbeno vozilo, i prijatno sam iznenadjen tim automobilom, nisam verovao da su tako izdrzljivi, a da ne pricamo o tome sto je taj auto vracen sa 250.000 km bez kvarova na motoru, a na 220-230 hiljade imao prvi kvar na anlaseru. osim sijalica, ulja i filtera i potrosnog materijala na njemu nista nije menjano. a svi znamo kako se sluzbena kola voze... :D

nerado priznajem, i nisam verovao da cu ikad da kazem ovo ali Lada vs Dacia, kako stvari sada stoje, Dacia. Kad Renault grupacija bude pocela da radi nesto konkretno po pitanju Lade, mozemo ponovo da pricamo ali ne vidim razlog zasto bi sami sebi pravili konkurenciju...
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

Boki78

Post by Boki78 » Tue Oct 29, 2013 12:46 am

duro wrote:Nije to bas tako.

A uostalom kupi onda daciu ili skodu rapida i nemoj vise razmisljati o ladi.

Ili zasto uopste vozis ladu? Hoces reci da si lud :lol:
Ako nije tako onda kako jeste? Daklem slobodno argumentuj...

Samo malo je glupavo za argumente koristiti kako su negde nekog namajmunisali u dacia servisu itd. I ovde u sred Beograda su poznaniku zamenu anlasera na 111 naplatili 42000 dinara, (oko 400e) pa to ne znaci da stoji da je 111 preskupa za odrzavanje vec da su ga odrali na suvo :)

duro wrote: Ili zasto uopste vozis ladu? Hoces reci da si lud :lol:
Ne nego da nisam platezan. Ladu danas vozi sirotinjska klasa vozaca i tu se skroz lepo ukalapam kao i ostatak kluba. :) No ako si ti bosanski don Korelone sa posebnom strascu ka ruskoj autoindustriji te si nakon probavanja maseratija, aston martina i lexusa dosao do zakljucka da je lada ipak bolja onda skidam kapu :kez
BokeYGTi wrote:nerado priznajem, i nisam verovao da cu ikad da kazem ovo ali Lada vs Dacia, kako stvari sada stoje, Dacia. Kad Renault grupacija bude pocela da radi nesto konkretno po pitanju Lade, mozemo ponovo da pricamo ali ne vidim razlog zasto bi sami sebi pravili konkurenciju...
Renault je napravio pogodak sa Daciom, pa sad i WV planira da ozivi Wartburga, prosto ima mesta za sirenje medju sljakerskom klasom a i medju firmama za vozila radne magarce. E sad Rusko trziste i trzista oko njega nisu zanemarljiva pa cenim da je Lada vidjena za ruski ogranak Renaulta, tj rusku verziju Dacie te zivo sumnjam da ce Lada i imati bilo kakvu vidljiviju ekspanziju na ino trzistima ...

duro

Post by duro » Tue Oct 29, 2013 6:47 am

E tu sam te cekao :D

Ladu vozimo jer je jeftina za odrzavanje i pogodna za nas sa plitkim depom.

To ja cijelo vrijeme govorim :)

A ja je vozim i zato sto mi cerilicom pise na volanu LADA, gdje to jos ima :hello

Boki78

Post by Boki78 » Tue Oct 29, 2013 9:39 am

duro wrote:E tu sam te cekao :D

Ladu vozimo jer je jeftina za odrzavanje i pogodna za nas sa plitkim depom.

To ja cijelo vrijeme govorim :)

A ja je vozim i zato sto mi cerilicom pise na volanu LADA, gdje to jos ima :hello
Jok ti celo vreme govoris da je bolja, a to jedno s' drugim veze nema. Koliko para toliko i muzike Kod kola je to uglavnom vidljiv princip :)

Sem toga lada ti je jeftinija za odrzavanje jer su delovi kojom je odrzavas uglavnom jeftini kineski krs. Kada bi je odrzavao VIS delovima ili kvalitetnim aftermarketom ne bi bila tako jeftina ...

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi » Tue Oct 29, 2013 12:42 pm

ne znam koliko je sad recimo Kalina ili Priora jeftina za odrzavanje? ne verujem da je nesto jeftinija od Dacije... inace, evo mog primera kad sam kupovao pre par godina far za Samaru jer je stari vec bio izbledeo i nije vise bacao svetlost. odem u prodavnicu i decko mi kaze, 1700 din turski (koji sam ja kupio) i 5500 din original ruski.
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

Boki78

Post by Boki78 » Tue Oct 29, 2013 12:48 pm

Nasa Samara je staro vozilo te stoga kako god obrnes povoljno. Isti takav far je za narodnog punta pre koju godinu bio ~19000 i smatrao se jeftinim u odnosu na ove aristokratske sa npr. audia. Recimo onaj srecnik koji se skucao u moje zadnje levo krilo nece proci bez 1500 eura za far ...

E sad treba imati neki standard u nasoj diskusiji lada vs losi zapadnjaci. Ne vredi porediti vozilo staro 20 godina sa novima, pa bi se trebalo fokusirati na nova lada vs novi los zapadnjak :mrgreen: . Problem je sto mi tu nemamo neke informacije za ladu jer ih novih kod nas i nema ...

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Tue Oct 29, 2013 1:02 pm

evo boki da se zanimas, ;) izracunaj mi recimo koliko kosta odrzavanje i explatacija terenca(jeste off topic,ali malo smo rasirili pricu) do 8 godina starosti(kupljen nov kod nas ili u svetu ili bilo gde u poznatom univerzumu :D ) kratke baze, da pri tome predje minimum 200 000 od toga trecinu po terenu(sve podloge u pitanju)...da vuce prikolicu, ljudstvo i da se potrebi koristi van radnog vremena za zavrsavanje privatnih obaveza... :mrgreen:
ne mora tacno, dovoljno je da naznacis razliku na kraju u evrima otprilike... :)
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

Boki78

Post by Boki78 » Tue Oct 29, 2013 3:32 pm

kad me puste na godisnji to je prvo sto cu da uradim :mrgreen:

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Tue Oct 29, 2013 4:30 pm

lako je tebi tebi, ti imas godisnji... :mrgreen:
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

Post Reply