Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Aug 18, 2018 2:14 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Danas su napravili poslednju Ladu 2107
PostPosted: Tue Apr 17, 2012 4:11 pm 

Automobil: Lada 111+2103
:(

Za sve koje vole "ruske" klasike bude danas dan žalosti. Iz fabrike IŽavto je danas sašla poslednja LADA 2107. Posobno za ovo priliku sam mogao da otvorim novu temu ovde, jer je ovo jedan od istorijskih momenata za marku LADA, za njezino budučnosti i njezino prošlost, jer je danas završio sa životom auto koji je bio napravljen u miljonima primeraka i kojeg do prodavali širom po svijetu u svoje vreme. A došlo i vreme kad i u Rusiji ovaj auto koji se proizvodi od 1982 godine (koji je facelift Fiata 124 iz godine 1966-ili Lade 2101 iz 1970) nije više nasao dovoljno kupaca da bi se još isplatilo podržavat proizvodnju, potražnja je bila svaki mjesec manja, u martu nije bilo prodano više od 3126 komada šta je 80% manje do marta prošle godine. A pre krize 2008 je bila klasika 2104-7 daleko najpopularniji auto u Rusiji, u 2005 godini još jih je bilo prodatih 200 000 komada. Sad je u Rusiji najpopularniji auto LADA KALINA kojih su prošli mjesec prodali 13 500 komada.

U Rusiji ima još 1.850.000 registriranih LADA 2107 što znači da bude one mogle da se vide na putevima širom Rusije još mnogo godina..

Image

Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

Profile  

Post subject: Re: Danas su napravili poslednju Ladu 2107
PostPosted: Tue Apr 17, 2012 10:07 pm 

steta. kao i mnoge stvari odlazi u istoriju

Profile  

PostPosted: Wed Apr 18, 2012 7:53 am 

Automobil: 2107 e39 525D
Nek počiva u miru svoju 2104 sam prodao 2107 čeka lakiranje a nakon lakiranja se i s njim pozdravljam i završavam priču :(

Profile  

PostPosted: Wed Apr 18, 2012 10:51 am 
Iz nekog razloga meni je tesko da zamislim ladu kao moderan, fancy auto pun neke elektronike :D Ali eto vremena se menjaju ... Verujem da ce ova lada nastaviti da se proizvodi u Ukrajini, gde je nastavljena i proizvodnja Samare nakon prekida u Toljatiju. Sigurno je da postoje trzista koja su i dalje raspolozena za klasiku.

Ono sto bi bilo zanimljivo, je npr otvoriti temu za diskusiju o iskustvima clanova lada foruma koji su sa lada presli na druga, modernija zapadna kola.Pogotovu u smislu cene eksploatacije, problema sa odrzavanjem i sl. pa to uporediti sa ladama i sabrati utiske, podvuci crtu i reci da li je to bila greska, ili nije, ili se moze posmatrati na razne nacine :D

PostPosted: Sun Apr 22, 2012 4:21 pm 

Automobil: lada samara 1500l
Sta god ko mislio to je za mene ruski mercedes koji je neprevazidjen.To je lada ,kad kazes lada to je za mene simbol snage tezine,a ne ova sad plasticna kola sto prave.
Ja i sad kad vidim taj auto na ulici odusevim se jos ako je neki dobro ocuvan model.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 22, 2012 9:48 pm 

Automobil: Lada 2106
salekanja wrote:
Sta god ko mislio to je za mene ruski mercedes koji je neprevazidjen.To je lada ,kad kazes lada to je za mene simbol snage tezine,a ne ova sad plasticna kola sto prave.
Ja i sad kad vidim taj auto na ulici odusevim se jos ako je neki dobro ocuvan model.

Apsolutno se slazem :prvi

Profile  

PostPosted: Wed May 23, 2012 7:09 pm 

Automobil: LADA Samara 1.3
Kad bih mogao taj zadnji primerak da kupim...

Profile  

PostPosted: Wed Aug 15, 2012 1:46 pm 

ne bi se bas usrecio. toliko im je opao kvalitet izrade da je za plakanje. sto je lada novija, to je losija

Profile  

PostPosted: Sun Sep 09, 2012 12:06 am 

Sigurno je bolja nego ova moja :D .

Profile  

PostPosted: Sun Sep 09, 2012 1:24 pm 

Automobil: Lada Niva 1.7
Steta.....160000km sam presao sa 1.3 motorom....pola tone cementa u bunker...auto putevi...planinski putevi,kozje staze.......nikad me nigde ostavila nije.....Mnogo dobar auto za mnogo malo para....Kao neko sto rece,kao i mnogo dobrih stvari odlazi u istoriju....a jesu im sjb kvalitet...gledao sam '02,'03 trule kao djevdjir....

Profile  

PostPosted: Mon Sep 17, 2012 5:00 pm 

Automobil: Lada 111+2103
Ladina klasika je sa poslednjom 2104 definitivno otišla u istoriju

Danas su zvanično zaustavili proizvodnju klasičnih Ladinih modela sa pogonom na zadnje točkove, koji su se proizvodili više od 42 godine. Zadnji put su klasiki promenjili spoljašnji izgled 1982 kad je bila predstavljena 2107, a 2104 je bila samo karavan verzija 2105, koja je zamjenila 2102 u 1984 godini.

Image

Ove klasične lade su bile sve do 2008 najprodavaniji automobili u Rusiji, prosečna prodaja je bila uvjek iznad 200 000 komada u poslednjim godinama. Ranije, kad još nisu proizvodili drugih modela, u prvom desetlječu proizvodnje u AvtoVAZ-u napravili su i preko 600 000 klasika godišnje. Nakon krize 2008 potražnja za ovim jeftinim kolima je višestruko upala, uprkos tome, u poslednje 2. godine su jih još uvjek prodali više od 150 000 komada, šta znači da ove Lade neče ovako brzo nestat sa ruskih puteva.

Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

Profile  

PostPosted: Sat Sep 22, 2012 1:29 am 

Bolje da su proizvodnju preselili u Srbiju-Kragujevac sad bi Zastava proizvodila 150000 vozila godisnje umesto ovih bednih par hiljada puntica.
Inace ovaj model je i te kako pruzao prostor za modernizaciju, sa jednim vrlo jakim adutom za prodaju u inostranstvu a to je pogon na zadnje tockove ili ti gospodska vuca kako je neko vec napisao negde. Ali braca rusi osim nafte,gasa i oruzja izgleda da ne znaju da izvoze bilo sta drugo. Kad bih imao para kupio bih jednu od ovih zadnjih,pravi muski auto,samo za iskusne,ko je vozio godinama auto sa zadnjom vucom zna o cemu pricam.

Profile  

PostPosted: Tue Oct 09, 2012 1:06 pm 

Automobil: l 110 8v
Boki, misliš da će neko , ko se z. i prešao sa lajke na neki fensi auto pa pukao 200-300e za "veliki" servis smeti da se vrati na forum i prizna šta je uradio :) ?
Drugo, ljudi , bar većina, zaboravlja ružne stvari, a pamti lepe. Nebih sudio o objektivnosti takvih pisanija.

Profile  

PostPosted: Tue Oct 09, 2012 5:59 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Na polovnim automobilima . com pored svakog auta piše da je urađen veliki servis... Meni je već smešno da čitam.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Oct 10, 2012 1:07 am 
bakivet wrote:
Boki, misliš da će neko , ko se z. i prešao sa lajke na neki fensi auto pa pukao 200-300e za "veliki" servis smeti da se vrati na forum i prizna šta je uradio :) ?
Drugo, ljudi , bar većina, zaboravlja ružne stvari, a pamti lepe. Nebih sudio o objektivnosti takvih pisanija.

Sta znam, generalno postoje neka pravila, da ne kazem obrasci ponasanja ljudi i tu si u pravu najveci deo njih to svakako nece uciniti. No svako je slucaj za sebe, pa ko zna mozda naletimo na nesto zanimljivo. Meni npr nikakav problem nije da priznam da sam negde ispao konj, a nije da mi se sa vremena na vreme ne desi, makar da to ne bi uradio drugi poucen mojim iskustvom :)

Sto se stranaca polovnjaka tice tu svega ima. Znam neke ljude koji su pazarili auto na taj nacin, istini za volju placaju skuplje redovne servise, ali ostalo ih ne smara. Naravno ima i mnostvo ljudi, poput jednog poznanika koji je nakon sto se nategao za "novog" megana ubrzo ronio suze (u najbukvalnijem mogucem smislu, seo covek i plakao na stepenicama) zbog toga sto je morao da kupi novi set kvacila sa plivajucim zamajcem.

Meni licno je najzanimljivija sledece pojava. Letos sam malko boravio u Pomoravlju i pri svakoj poseti rodjacima sam kao po pravilu bio pitan kada cu kupiti nov auto. Kao da je nekako postalo blam ljudima da voze ladu, pa jos matoru :( Da stvar bude gora svi do jednog nisu u boljoj materijalnoj situaciji od mene, dok sa druge strane da bude smesnija, evo jedan od njih se uz malo zajmljenja i praznjenja svih kucnih fondova na nulu sakrpio i pocastio lagunom 2 za oko 3000e. Ja da budem iskren za tako sta nemam hrabrosti, novac i da ne pominjem.

No iz tog spektra imam "sampionski" primer iz komsiluka. Porodica koja je do skora vozila matoru kia-u pride, u ocajnom stanju, i to cak i zimi na celavstonkama, sada vozi polovnog espace-a iskesiranog sa 5000e. :mrgreen:

Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours