Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Oct 16, 2018 12:11 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 141 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Author Message
 Post subject: Re: LADA Priora - restajling za 2011
PostPosted: Wed Oct 16, 2013 11:15 pm 
Jesu i to osetno ukoliko pazaris kineski krs aka ms sport, fenox i sbr, samo sto onda ustedu na njima platis kroz ruke.

PostPosted: Thu Oct 17, 2013 5:50 am 

Automobil: lada 112
Pa napisao si da je 120 eur, kvalitetan set kvacila, lux.

Mislim da cemo se svi sloziti da to uopste nije skupo u poredenju sa zapadnim autima.

Hvala na podupiranju mojih izjava :D

Profile  

PostPosted: Thu Oct 17, 2013 7:05 am 
Ajd pusti masti na volju koliko puta krace traje jeftini deo za ladu od onog skupljeg za ladu ili drugi auto? Sta ti znaci da npr ugradis jeftinu ms pumpu za vodu koja kosta 3x manje od valea ili 5x manje od graf-a kada ce ti uginuti izmedju 10-20kkm kada je ne ocekujes da ti pravi problem i pri tome razlupati glavu motora?

Inace ne posoji lux nego luk set kvacila i luk je u bg dok ga je bilo moguce nabaviti kostao oko 200e za samaru :) Npr Lucasov servo za samaru kosta 200-250e i ceka se boga oca, naravno imas ms sport za 30e sa vremenom poluraspada od 5-20kkm :)

Rezime sto ne platis na mostu platis na cupriji :)

PostPosted: Thu Oct 17, 2013 10:20 am 

Automobil: Samara 1.3s
Cisto da pitam kome se to MS pumpa raspala posle 10-20 kkm, ugradio sam pre 3-4 hiljade km novu pumpu pa da znam sta me ceka... Pitam jer nigde nisam procitao da se raspala posle toliko km.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 17, 2013 10:25 am 
Meni na oci, tj bio sam na suvozackom mestu u samari kojoj je je motor blazenopocivsi tim povodom. Koliko znam, nije cak ni 10kkm sastavila. Kad vidite pumpu sa plasticnim perajima zaobidjite ... MS je trgovacki brand, nemaju proizvodnju vec preprodaju uz brandiranje. Pa sad u zavisnosti od koga ti je preprodaju zavisice i duzina trajanja. Nije iskljuceno da ces proci mnogo bolje, ali nije ni mnogo verovatno.

PostPosted: Thu Oct 17, 2013 12:13 pm 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
bre, ja sam MS servo kupio i ugradio pre 4 i po godine. od tad presao bez preterivanja izmedju 80 i 100 hiljada km. i dalje radi kao prvog dana :)

Profile  

PostPosted: Thu Oct 17, 2013 12:40 pm 
To potpada pod sretan slucaj. Meni ni VAZov iz prve ugradnje nije doziveo 30000km, a MSov radi vec 18000 ali drnda motor, blago ga gusi pri kocenju...

PostPosted: Thu Oct 17, 2013 1:07 pm 

Automobil: Samara 1.3s
Boki78, da li si ti nekad kupio neki deo da je valjao :D
Mene vec brine gde cu naci creva za rashladnu tecnost, msm u ok su stanju, ne primecujem nikakve pukotine, ali kontam da je 23 godine starosti ucinilo svoje... Elem kad sam kod toga, kako se snaci ako pukne neko crevo na putu? Ima li sanse pomoci se sa izolir trakom, naliti destilovanu vodu i odvesti se do kuce ili servisa?

Profile  

PostPosted: Thu Oct 17, 2013 10:17 pm 
Yep.

Valeo pumpu za vodu, Valeo korpu i lamelu, metelli cilindre za dobose, lemfroderovu manzetnu letve, i homo zglobova, felne, gume, brisk svecice (doduse njih dobio na poklon od makeda) itd...

Ali zato zurka sa crevima rashladnog sistema, petim cilindrom, druk legerom itd... a sve ili pobrojani krsevi ili "ruski originalni" :mrgreen:

Dok ne primetis ikakve naznake problema sa crevima ne diraj. Mozes da ih zamenis samo gorima ...

PostPosted: Fri Oct 18, 2013 11:36 am 

Automobil: vaz21214-20
boki malkice preterujes, na sluzbenim autima cesto zamenski idu ms delovi(cena je bitna a da nije fenox) konktretno termostati i hladnjaci, sve traje preko 100 000. dok recimo slavine grejaca traju oko navedenih 20 000(ne valja) pumpe opet zavisi (pumpi imaju u bar 3 kategorije) nije sve tako crno... ;)
originali traju recimo: pumpa za vodu preko 120 000 (na ruskom trzistu ide i tolika garancija) krstovi trasmisije i homozgrobovi ako ih fizick(manijakalni, suicidni vozaci sa izrazitom reli crtom i sklonoscu ka dokazivnju i egzibicionizmu)i ne uniste preko 150 000 ,ostalo uglavnom oko te cifre ili duze ako je odrzavno i kontrolisano na vreme...
inace za gagu... ruski gumeni proizvodi uprkos losem glasu nisu problematicni. ako nema pukotina na crevima ( a to se proveri savijanjem i deformacijom pritiskom) slobodno terej jos 23. ako menjas stavi opet ista(balakovo)

Profile  

PostPosted: Fri Oct 18, 2013 3:02 pm 

Automobil: lada 112
Tako nije Lada najgore auto na svijetu kako neku pokusavaju da kazu.

Znam da mnogim zapadnim vozilima homozglobovi, krajnice i kugle ne izdrze duze od 100 000 km, a kod Lada je to skoro pa uobicajeno.

A o cijeni istih dijelova nije potrebno ni raspravljati.

Profile  

PostPosted: Fri Oct 18, 2013 8:53 pm 
jeronimo wrote:
boki malkice preterujes, na sluzbenim autima cesto zamenski idu ms delovi(cena je bitna a da nije fenox) konktretno termostati i hladnjaci, sve traje preko 100 000. dok recimo slavine grejaca traju oko navedenih 20 000(ne valja) pumpe opet zavisi (pumpi imaju u bar 3 kategorije) nije sve tako crno... ;)

Ne pricam to napamet.

Prosle godine Elektronicar mi zameni slavinu grejanja, stavi novu novcijatu iz radnje donetu, onda predje ~100km i procuri. Potom mi virsne druk lager nn porekla, zamenjen kod jednog majstora u Zelezniku. Ok, pazarim dva "ruska originalna" druka i to zlu ne trbalo posto su planuli, tj samo ta dva ostala. Ja zamenim druk lager, menjac samo proban na suvo, daklem ni poluosovine vracene, lager kaputiran, prirubnica zaorala po lezaju. Stavim drugi, sklopim auto, predjem 75km i on prosvira. Stavim sampion Krusevac, predjem oko 6000 njemu poluga kvacila zaore nosac (ima i slika u mojoj temi)... O odiseju sa menjanjem petog cilinda ne vredi ni da pricam, vec sam naveliko kukao kao damjanov zelenko. O malom krivom crevi rashladnog sistem izmedju pumpe i slavine grejaca koje menjam na po dva meseca sam i bogu dosadio ...

E jbg, kad ovaj bosanski ladoljub bude sam sebi menjao druk lager, pa drzao menjac od 40kg na rukuma i nabacivao ga na blok motora i to polumrtav, samo zato sto neka pijana ruska/ukrainska/kineska budala ne ume da napravi deo koji na mnogo losim zapadnjacima ne crkava ni po 200000km onda cu da mu tu ljubav ka ladi shvatim za ozbiljno...

duro wrote:
Tako nije Lada najgore auto na svijetu kako neku pokusavaju da kazu.

Koje je trenutno gore? Evo trabant, zastava, moskvic, zaporozac su nestali, dacia i skoda promenili vlasnike i dobili nove i ozbiljne, a lada je u nekoj medjufazi gde jos uvek glumi samostalnost, te navedi koja fabrika na nasem kontitentu danas proizvodi losija vozila?

duro wrote:
Znam da mnogim zapadnim vozilima homozglobovi, krajnice i kugle ne izdrze duze od 100 000 km, a kod Lada je to skoro pa uobicajeno.

Zavisi na kojim. Pitaj vlasnike klasika kako uzivaju sa kuglama, malo malo pa vidi neku kojoj je otpao prednji tocak, onda kako prolaze sa hardijevim zglobovima etc. ...
Inace jesi u pravu krajevi spona i homozglobovi obicno potraju prvih 100000km pa ih posle neretko menjas ipak malo cesce :)

PostPosted: Sat Oct 19, 2013 9:04 am 

Automobil: vaz21214-20
a da pozoves nekog popa da ti to lepo osvesta, cini mi se da se nesto uselilo kod tebe...? :mrgreen: salu na stranu, delovi umeju da budu problem kad se ne poznaje materija ili ih nema. ali mnogo je to kvarova za ikakvu upotrebu tako da ne znam sta da ti kazem. prodaj to uzmi kredit, i kupi golfa 2. za njega ima delova gde hoces a i to ne treba jer se to naravno ne kvari... :)
p.s. ako odlazi slavina grejanja mnogo cesto, kao i creva upitno je proveriti dihtung glave motora, druk lager originalni ne moze se naci van set-a, kao ni za bilo koji drugi(sachs, luk,valeo...)lamela da, sve ostalo su uglavnom kopije ili jos grdje oprani polovni skinuti sa ko zna cega i gde...kad si dugo u auto industriji vidis i cujes svasta cak i stvari koja normalnom ne zvuce logicno. recimo znam jednog ovlascenog servisera japanskih vozila koji je pre vise godina PRAO filtere ulja na redovnom servisu musterijama, na pitanje zasto to radi rekao je " jes, pa posle da cekam da dodju na generalnu ko zna kad..."
masa kvarova se ne bi nikada pojavila(skoro 90%) da se ispostuju servisne procedure,nekada treba razmisliti i o tome... ;)

Profile  

PostPosted: Sat Oct 19, 2013 9:49 am 
Ala bi avanzovao, jedno kljuse zamenim drugim, al nemeckim :mrgreen:

Sto se glave motora tice to ce se resiti na prolece, imam ozbiljne sumnje na dihtung glave, tj vise nije ni sumanja 100% sam ubedjen da ne valja, ali opet crevo ne crkava zbog njega, jer samo to jedno jedino crkava. Prosto crkavala bi i druga, a od nekoliko creva (kad to jedno nesretno menjam) koje iskamcim od prodavca jedva jedno proberem da nema sitne naprsline (novo u radnji). Samo na jednom mestu uspevam da ga nadjem... Sto se slavine tice, ova sad traje 18000 i nema naznake curkanja, ali je modifikovana. Sve procure na istom mestu, kod osovine poluge koja otvara/zatvara slavinu. Nikakv problem nije da pazaris novi i neispravnu, a nije se samo meni desilo :)

Sto se kvalitetnih aftermarket drukova tice gresis. Prodaju se na komad van kompleta, ako znas kako da ih uzmes i imas mogucnosti i zivaca za cekanje da se uvezu i ocarine. Evi ti npr kataloski broj za lukov druk za samaru 500 0439 20 ...

PostPosted: Sat Oct 19, 2013 10:55 am 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
sto se slavine tice, tu si u pravu :D pricali smo vec o tome... ali vidis cuda, od kako sam stavio ovu od golfa, vise ne crkava slavina. samo sto je malo ruzno izvedena, ali jbm ti estetiku ako je korisna. bolje da je malo ruzno nego da svako prolece susim enterijer :D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 141 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

All times are UTC + 2 hours