Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Oct 20, 2018 9:46 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: Krajnje je vreme za PRIORU i GRANTU
PostPosted: Sun Mar 25, 2012 12:03 am 

Automobil: LADA Samara 1.3
Cim je Mirko M. umesan sve mi je jasno :D , ma i sami Rusi su doprineli svemu tome,ocajne reklame,losa kontrola kvaliteta,snimci na YouTube kanalu kako se radnici u AvtoVaz-u bahato ponasaju prema novim automobilima... Mislim da je rukovodstvo zadovoljno za milion lada prodatih na ruskom trzistu i sa par hiljada na nemackom trzistu i nemaju ambicije za nesto ozbiljnije. I pored svega toga opet bih pre kupio novu Ladu nego bilo koji drugi strani auto zato sto su i proizvodjaci iz Evrope i Japana postali neozbiljni, nisu im automobili mnogo kvalitetniji od ladinih ali su zato mnogo skuplji za kupovinu i odrzavanje. Procitajte tekst u srpskom izdanju Auto Bilda o polovnom Mercedesu E klase, auto sa predjenih 54000 km i kupljen NOV u Srbiji cirka 45000 evra!!! Vlasnik je isao CETIRI (4) puta na neplanirani servis( fensi ime za kvar ili reklamaciju ), pucala mu koza na sedistima, dva puta menjali brizgaljke za gorivo... sve to za 54000 km MERCEDES bre. Pa kolke bre pare da im dam a da se auto ne kvari. Slican primer u Leskovcu Peugeot 407 2008-godiste 34000km prvi vlasnik kupljen NOV u Srbiji, covek mi se zalio da mu DVA PUTA MENJAJU LETVU VOLANA i OPET IMA NEKE ZVUKE IZ NJE!!! Inace auto je placen SAMO 22000 evra. More LADA JE ZAKON. :prvi

Profile  

PostPosted: Thu Jun 21, 2012 2:04 pm 

Automobil: l 110 8v
Super je Granta. Dosta podseća na Renault Thalia.
Ako budu davali nešto "staro za novo" i sl. , eto mene u Granti.
Inače, ove naše lade sahranjuju po tri Punta, međutim, narod , zbog lošeg marketinga nema poverenja u njih , i ne manje bitno Država te dotira za svaku kupovinu po hiljadu yura, uz reciklažu.
Ljubav je ljubav, 1000 yura je 1000 yura ;)
Inače, slažem se i ja za Kineze , međutim ako uzmeš u obzir da je u onom g....cetu 1.3 Mitsubišijev motor ,to onda menja stvar iz korena.
Za 6 i nešto autić sa full opremomi japanskim motorom ili 8 i nešto Priora (trenutno) gola ko pi.... Ja bih uzeo pre Prioru, ali ne razmišljaju svi tako. A čim nema masovne kupovine nečega, uvoznik nema račun da pravi nikakve akcije - i onda sve u krug.
Treće : Voleo bih da se neko ko je realan uključi u priču vezano za odnos cena - kvalitet Niva vs. Stepwey

Evo i najnovijeg cenovnika sa Voždovca http://www.akvozdovac.rs/lada/cenovniklada.JPG
Jbg. ova Priora je do j., ali je 3000e skuplja od puntilaka :!:

Profile  

PostPosted: Thu Jun 21, 2012 8:55 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Stepway uopšte nije terenac i nema smisla porediti ga sa Nivom.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Jun 22, 2012 7:20 am 

Automobil: Dacia Sandero
Stepway ti je Sandero sa dodatnih 60 kg raznih kozmetickih dodataka, 2 cm vecim klirensom i aluminijumskim 16-icama.
I nista vise.

Duster kao pistolj sa 4x4 je 11.130 evra i on se moze porediti sa Nivom.
A onda moze i da se razgovara o tome u posebnoj temi.

Profile  

PostPosted: Fri Jun 22, 2012 3:59 pm 

Taj Duster ima gotovo istu opremu kao i Niva. Samo, prodavac Nive neće na listu opreme upisati rezervni točak, grejač zadnjeg stakla, zadnji brisač, pojaseve u tri tačke... Koliko je veći, toliko je skuplji ali mi se čini da nema reduktor, što je ozbiljan nedostatak. Verovatno je i održavanje skuplje nego za Nivu.
Na putu možda i dobija Nivu ali na terenu -teško.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Jun 22, 2012 4:40 pm 

Automobil: l 110 8v
Onda nema smisla ni pričati o ovim vozilima.
Po mom mišljenju, ne isplate se.

Profile  

PostPosted: Sat Jun 23, 2012 9:25 am 

Automobil: Dacia Sandero
Ova 4x4 verzija umesto reduktora ima jako kratku prvu brzinu u sestobrzincu i onda se gas i ABS softverski kontrolisu i prilagodjavaju da nema cimanja pri dodavanju gasa i problema pri silasku sa velikih strmina.

I meni se cini da nisu bas 100% za poredjenje jer je Niva napravljena posebno za off-road, a Duster ima mnogo vise kompromisa kako bi i na putu bio kako treba.

Profile  

PostPosted: Wed Jul 04, 2012 11:14 pm 

Automobil: LADA Samara 1.3
Nije los Duster, mnogo su u Renou poradili na njemu, ima sasvim solidne off-road karakteristike, meni bolje prohodnost od toga ne treba. Ako cemo posteno evo jednog podatka koji ce vas verovatno iznenaditi a to je da je Lada 4x4 sa petoro vrata cak i skuplja od Dastera, njena osnovna cena je negde oko 14000 evra, sto je mnogo. Ja licno kad bih imao toliki novac da izdvojim za terenca kupio bih Ladu 4x4 sa petoro vrata a da i ne pogledam dastera. Lada 4x4 sa troje vrata je jeftian ima veliku prohodnost ALI samo troje vrata,mali gepek,nema naslone na zadnjim sedistima i na putu je dosta neudobnija od verzija sa 5 vrata koja je pravi porodicni off-road auto, koji moze dobro da posluzi kada sa drugovima idem na izlet,pa i za duzi put,uz naravno obavezne pauze po kafanama... Lada 4x4 su dva razlicita sveta kao i profil kupaca koji su zainteresovani za njih.

Profile  

PostPosted: Fri Aug 08, 2014 12:34 pm 

Automobil: vaz21214-20
produzene nive nema kod nas(homologizacija) a da je ima bila bi 1000 evra skuplja od krace znaci 10500 ta tvoja cena je za nemacku gde obicna niva kosta od 2000 do 3000 vise nego ovde...

Profile  

PostPosted: Thu Dec 03, 2015 10:01 am 

Automobil: 2107 1.5
To je tuzna cinjenica sto se tice nas mladih ....To je tacno niko nece da kupi lajku ,ako kupuju polo njake pre ce izabrati golfica 2 ili slicno... Dok sam ja optimista i mislim da.ce.ovi novi modeli pokazati da nije sve kako su mislili za lajke...Jedva cekam vestu,...

Profile  

PostPosted: Thu Dec 03, 2015 1:53 pm 

Prema dosta pouzdanim najavama, posle Nove godine stiže Niva Urban i neke verzije Kaline i Grante, među kojima i Kalina Cross.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Dec 03, 2015 5:35 pm 

Automobil: Lada 110 1.6 16v
Dobre najave :xixi Jos samo kad bi se setili da malo spuste cene,mozda bi i napravili neki veci uspeh.Jos bolje kad bi svi Renault-Nissan-Dacia servisi bili ovlasceni za Ladu,bio bi to pun pogodak.Ovako Ladina servisna mreza :hit :evil: :x :shoot :angry .A neke najave za Vestu?

Profile  

PostPosted: Thu Dec 03, 2015 9:27 pm 

Ništa za Vestu nisam čuo.
A Nive koje su sada u prodaji zadovoljavaju euro 6.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Dec 18, 2015 12:08 pm 

Automobil: vaz21214-20
ja to sve ionako odrzavak kod kuce ;) a i kvari se svakih 10.5 godina...poneka sijalica... :D

Profile  

PostPosted: Tue Mar 28, 2017 9:36 pm 

Malo da dignem temu iz mrtvih...
Danas sam u Niš-autu spazio reklamu za Grantu. Stao sam i otišao do salona i poprilično se razočarao.
Prvo nije bilo nikog da prezentuje auto ali to me ne čudi puno.
Najveće razočarenje je sam automobil. Prvo, granta je jako mala. Bila je izložena neka bazna verzija. Završna obrada najblaže rečeno nikakva. Ručna kočnica kao kod 2105. Skroz ista. Vrata se lako zatvaraju ali uz jak tresak i metalni zvuk. Plastike unutra užasne. Kederi oko vrata bruka kako su namontirani... Jedino mi se dopalo što ima Pirelli gume ali to je skroz nevažno u poređenju sa kompletnim autom. Nije bilo nikog ko bi mi rekao cenu, bio je samo neki serviser koji me pustio u salon da razgledam. U svakom slučaju, ako košta kao Dačija, definitivno Dačiji dajem prednost. Po mojoj proceni, ona izložena Granta nebi smela da košta preko 5500€, a koliko zaista košta - pojma nemam stvarno.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours