Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Oct 15, 2018 3:31 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Krajnje je vreme za PRIORU i GRANTU
PostPosted: Sat May 21, 2011 11:23 pm 

Automobil: LADA Samara 1.3
Moli ostale clanove da me podrze da se Priora i Granta postave kao posebni modeli na pocetnoj stranici foruma.

Profile  

Post subject: Re: Krajnje je vreme za PRIORU i GRANTU
PostPosted: Sat May 21, 2011 11:46 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 Li '04
Mislim da ipak nema potrebe za tim. Kad se pojave bar dva vlasnika tih modela mzoe da se prica o otvaranju novih potforuma. Sada u potforumu Noviteti postoji tema i o jednom i o drugom vozilu. Jako malo materijala za novi potforum.

Profile  

PostPosted: Sun May 22, 2011 11:51 am 

Ma da otvorimo i za Chevy Nivu :D

Profile  

PostPosted: Mon May 23, 2011 10:47 am 

a lada oka? to ste zaboravili?

Profile  

PostPosted: Sat Oct 08, 2011 3:34 pm 

Automobil: l 110 8v
Videh danas jednog taksistu. Vozi novu Prioru. Pa, ako svrati do foruma .... :)

Profile  

PostPosted: Tue Oct 25, 2011 6:03 pm 

Automobil: lada 112 16v
Danas sam razgovarao sa vlasnikom BEOLADE iz Zemuna,pitao sam ga zasto nema priore,ustvari zasto nema reklama,nikakvih informacija kod nas,jako,jako malo se prodaje...dobih sledeci odgovor,priora je nacisto propala,skoro da je hteo da kaze promasen model,moze se na prste izbrojati koliko je prodato do sada..ono sto se ceka je Lada GRANTA,cena osnovnog modela bice oko 6000e,sa najslabijom opremom,i ocekuje se oko nove godine,mozda i pocetkom sledece godine,i rekao mi je da svi,hvale taj model,i da ce biti jaka konkurencija Daciji,Puntu i ostalim vozilima u toj klasi,a najskuplji model ce kostati oko 8000-9000e u full opremi,eto to sam danas saznao,pa reko da podelim sa VAMA :)

Profile  

PostPosted: Tue Oct 25, 2011 6:48 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
priora je možda dizajnerski promašaj, u svako drugom smislu ne verujem da jeste.
Granta mi je već lepša. Jedino zadnji deo je diskutabilan ali prolazi.

Najveći problem po mom mišljenju je razbiti osećaj sramote koji se javlja kod mlađih generacija na pomen Lade. Svi su nekako "prevazišli" taj nivo na kom smo mi što vozimo Lade... Malo ljudi zna šta to Rusi danas rade

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Tue Oct 25, 2011 10:28 pm 

Automobil: Lada 111+2103
altinjanin: nadam se da bude tako. Isto su mi rekli na impexib kad sam bio poslednji put u BG za vrijeme našeg poslednjeg malog skupa. Ne sećam se da li smo razgovarali i o tome, možda sam i kasnije bio tamo kod njih. Sve što su o ovoj godini do augusta prodali u SRB od kaline i priore su bile ove 3 (2x kalina, 1x priora) izložene na beogradskem sajmu. Ništa više.

Isto su bile samo 3. priore prodane u češkoj u ovoj godini. A dvije su bile na Lada skupu u maju. :) :) Samo najozbilniji lada fanovi kupuju Lade izvan granice bivšeg CCCP. Mi znamo šta valja :D :D

Prije 14. dana sam se vratio iz putovanja kroz Armeniju i Gruziju. Ima tamo na hiljade i hiljade lada na putevima, najviše Niva i 2106 i 2107. U gruziji nema mnogo novih Lada, ni ostalih avta mladjih od 10 godina, a su veoma popularne Priore u Armeniji gdije jih ima daleko najviše od novih auta. Stavit ču koju sliku kad bude dovoljno vremena.

Ja se nadam da čeka Ladu bolja budućnost i izvan granica RUS. Ja sad planiram da izvučem iz moje lade 111 što više i da je vozim što duže. Upoznao sam jednog kamiondžiju koji vozi iz SLO za RUS non stop, vrača se na 14. dana i mi je obečao da nema nikakve frke, sve mi može donest šta bi mi trebalo za ladu. Uskoro bude 9. godina od tada kad sam je kupio. Zaista, nadam se da bude moj sledeči auto LADA, neka nova. Valjda bi uzeo i grantu. Za sad je ovo najnovije. Možda bude tada SRB već u EU i je kupim kod vas :)

Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

Profile  

PostPosted: Tue Oct 25, 2011 10:53 pm 

Automobil: lada 112 16v
da je kupis kod nas-mozda,a da cemo biti u eu-tesko :D :D :D ma mi smo pravi ludaci i manijaci po pitanju lada itd..ali tako treba :mrgreen: :mrgreen: :) :)

Profile  

PostPosted: Tue Oct 25, 2011 10:54 pm 

Automobil: Lada Samara 1.3S
Quote:
Jedino zadnji deo je diskutabilan ali prolazi.

Isti kao na daciji ! Ogromna joj guz.... ! :D

Profile  

PostPosted: Wed Oct 26, 2011 2:11 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 Li '04
Skoro sam video Prioru kravan u full varijanti. Bila je parkirana i dosta sam je zagledao.

Prednja i zadnja vrata su original od 11x serije, samo su brave promenjene. Prednji deo lepo izgleda a zadnji deo je isto jako slican 11x seriji, ako se izuzmu nove svetlosne grupe i zadnji branik. One alu felne jako lose izgledaju, unutrasnjost nije nsita posebno itd. Zbog toga verujem da je i po pitanju prodaje jako lose prosla.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 27, 2011 10:25 am 

Automobil: vaz21214-20
ma nasim uvoznicima ne treba verovati nista... :shoot cega sam se ja sve naslusao... tipa sta je to sevi niva? a, to ti je od plastike ima da se raspadne za tili cas... i tako te pametne stvari, a u rusiji ih sada prave vise nego klasicne nive. jedino sto je kod njuh euro 2 standard i ne pada im na pamet da sklapaju tri komada sa drugacijim motorima(koliko nasi vrli uvoznici prodaju drugih modela)... :x

Profile  

PostPosted: Thu Oct 27, 2011 10:32 pm 

Automobil: LADA Samara 1.3
Ma ljudi lade se slabo prodaju,zbog lose dilersko-servisne mreze,nikakve reklame,loseg dizajna,loseg kvaliteta,slabe prodje na kres testovima,vrlo malo dodatne opreme imate za njih i na kraju ono sto smo vise puta polemisali izuzetno ne-konkurentne cene. Meni licno mnogo smeta i politika motora? Zasto nema priore sa 1.4 16v, nema nikakvih tehnickih problema zato. Ako vec nemaju dizel motor zasto bar za kalinu nemaju 1.2 motor recimo sa 16v i nekih 75 ks, to bi bio ekonomican i jeftin auto za registraciju. Cisto sumnjam da ce granta napraviti neku ostru konkurenciju pre svega zbog game motora a to je 1.6 u tri varijante :D :roll: . Nadam se da ce i na kres testovima biti bolja od kaline i priore. Skoro sam gledao snimak kako je coveku otpala vrata-vozacka na PRIORI !!! Moraju u ladi mnogo da porade na kontroli kvaliteta.

Profile  

PostPosted: Fri Oct 28, 2011 10:00 am 

Automobil: vaz21214-20
koji bre kras test, pa imao si ovde klipove kako se tera pun gas branik u branik i direktan ceoni u 11-ci i nista... nemoj mesati babe i zabe ja pricam o nasim DOMACIM barabama, ruske su male mace za njih...

Profile  

PostPosted: Fri Oct 28, 2011 11:40 pm 

Automobil: Lada 111+2103
zlatkodesign wrote:
Ma ljudi lade se slabo prodaju,zbog lose dilersko-servisne mreze,nikakve reklame,loseg dizajna,loseg kvaliteta,slabe prodje na kres testovima,vrlo malo dodatne opreme imate za njih i na kraju ono sto smo vise puta polemisali izuzetno ne-konkurentne cene. Meni licno mnogo smeta i politika motora? Zasto nema priore sa 1.4 16v, nema nikakvih tehnickih problema zato. Ako vec nemaju dizel motor zasto bar za kalinu nemaju 1.2 motor recimo sa 16v i nekih 75 ks, to bi bio ekonomican i jeftin auto za registraciju. Cisto sumnjam da ce granta napraviti neku ostru konkurenciju pre svega zbog game motora a to je 1.6 u tri varijante :D :roll: . Nadam se da ce i na kres testovima biti bolja od kaline i priore. Skoro sam gledao snimak kako je coveku otpala vrata-vozacka na PRIORI !!! Moraju u ladi mnogo da porade na kontroli kvaliteta.

Image

Ma da, Lade u poslednij 20 godina nikad niso bile kvalitetnije kao su danas. Nema problema ovde. Jedini problem je cijena. Ako bi lade takve kakve jesu po kvaliteti i dizajnu bile prodajane po normalnoj cjeni ljudi bi jih kupili više. Cjena priore u Njemačkoj iznosi 10 000 eura. OK, ako nisi lada fan ovo teško prodje. Problem su manje ili više carine, koji auto ima 16% carine? Samo Ruski i to je Lada. Ovo je sve pitanje politike. I to važi za EU i sad i za vas polako, samo za Ladu se još plate takve carine...
Oko opreme- šta Lada nema od opreme? Ima airbage, abs, klimu, el. podizače stekala, park senzore.... ima sve isto kao konkurencija ili dovoljno za normalnog vozača. Moja Lada bude imala uskoro 12 godina i prošla 125 000 km i još nije razpala, daleko je od toga, i ove prve 11X bile su verovatno najlošije kvalitete, kakva jim je to bila konačna izrada, kakve so to rupe izmedju pojedinih delova na karoseriji ili unutra bre... Kaline i Priore- ovde nema greške, ili jih ima isto kao kod ostalih.

Ove priče- odpadla vrata i slične gluposti, da neko je slučajno snimao kad su slučajno odpadla vrata na Priori. bull shit. :) i akou su vjerovatno je i prije bilo što dirano od kakvog jakog majstora, šta znaš...

Neznam zašto su neki koji nemaju pojma šta je Lada tako protiv tog auta ... možda zato što plačuju godine i godine rate za svoj "bolji" auto, skuplje održavanje, i na kraju, sve ima ograničen životni vek. Da, da moj ljepi i fensi moderan auto se nikad ne kvari i ne treba mu održavanje, to važi samo za Ladu... :D :D :D
Auto imaš da ga voziš, i ne da sediš i gledaš kakav je to dizajn, kako je ljep i stalno brineš da se ne bi slučajno nešto dogodilo ovoj gvoždeni ljubavi...

Naprimjer, moj otac ima stalno nešto protiv (moje) Lade... prije 9. godina sam zanju platio 2500 eura, registracija me košta 350 eura. On je sad platio 1000 eura registracije ,obaveznog i kasko osiguranja za svoj novi ljepi BMW 116d. Imao je nekad novu Samaru, i nekoliko problema sanjom, siguran sam, za sve popravke ove samare nije platio toliko koliko ga koštalo osiguranje ovog ljepog, modernog i ne znam kakvog ... još uvjek auta za jednu godinu.

Ko je sad glup? Samo zamjena ulja- obavezni servis za ovaj BMW košta 300 eura? Njemci su nas opet .... :) Ja volim putovati po svjetu i voziti normalan auto, neču ja biti rob kolima, koji nam danas na žalost trebaju... ŽIVELA LADA.

Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours