Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Dec 17, 2017 9:59 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 193 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
Author Message
 Post subject: Re: Lada Vesta
PostPosted: Mon Oct 09, 2017 6:01 pm 

Automobil: lada 112 16v
Sve nesto se nadam da ce krenuti bolja reklama i servisna mreza i da ce da zazivi..ne znam ni sam..aleko..pa ima mesta bogami za duuuge zenske noge..i to za trojku,savrseno :D :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Mon Oct 09, 2017 6:06 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Sedeo al bilo sramota da probam bio sajam :-D

Profile  

PostPosted: Tue Oct 10, 2017 12:49 am 
Jel nova vesta dolazi sa kama gumama? :D

PostPosted: Wed Oct 11, 2017 10:11 am 

Automobil: lada 112 16v
Nego,bas gledam,i pitam se...u tom salonu ima jedna Vesta,bas u izlogu,a 3 iza u hali.E,sad,od te 3,jedna je test vozilo.Toliko je prljav auto,prasnjav,unutra blata i kesa..a druge dve,vidim stoje u cosku,prasnjave,rukom sam presao da vidim koja je boja,mislim,vidi se,plavo,ljubicasta,metalic,ali zar ne mogu da malo vise povedu racuna o novim kolima,jos su u zatvorenom,pokrivene. a iskreno,iza ta hala,strah me je bilo da udjem,na sta lici..neki hodnik,mrkli mrak,nazire se kao kraj,i ulazim u halu od 100.000 kvadrata,voda,prasina,polupano sve,prljavo..i kao to je mesto gde treba da vidis novi auto..

Profile  

PostPosted: Wed Oct 11, 2017 10:15 am 

Automobil: vaz21214-20
nova firma a ostatak starog Progresa, sta reci...a ne zaplakati... :cry:

Profile  

PostPosted: Fri Oct 13, 2017 1:15 am 
Čudno da niko neće da se bavi ladama baš čudno :-)
U svetu servis izgubi licencu i ovi ostali servisi se polome da dobiju licencu.

PostPosted: Thu Oct 19, 2017 8:38 pm 

Automobil: Lada 111+2103
Lada vesta dobit će potpuno novi motor Reanult 1.3TCe koji se sada ugradjuje već u Megane, Senic i Captur. Vjerovato će za neko vreme ići u izvoz samo sa tim motorom jer trend ide u pravcu prevlade malenih turbu benzinaca ... ja sam prema njime malo skeptičan ali šta je, tu je. Ja mislim da je dobro kupiti Vestu dok se nudi sa običnim 1.6 16v

http://www.kolesa.ru/news/lada-vesta-mo ... or-renault

Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

Profile  

PostPosted: Thu Oct 19, 2017 9:02 pm 
vazman wrote:
Vjerovato će za neko vreme ići u izvoz samo sa tim motorom jer trend ide u pravcu prevlade malenih turbu benzinaca ...

Nije trend, vec prolazno ludilo :) Trend su elektricna kola sa hibridima kao prelaznom fazom.

PostPosted: Thu Oct 19, 2017 10:11 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Propast, izem ti novu tehnologija, 2.0 i 120-140 ks je prava mera za normalnu vožnju.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 8:17 pm 

Automobil: Niva 1.7 (2003)
Boki78 wrote:
vazman wrote:
Vjerovato će za neko vreme ići u izvoz samo sa tim motorom jer trend ide u pravcu prevlade malenih turbu benzinaca ...

Nije trend, vec prolazno ludilo :) Trend su elektricna kola sa hibridima kao prelaznom fazom.

Skupa je to tehnologija. Nije za sirotinju.

vazman wrote:
Lada vesta dobit će potpuno novi motor Reanult 1.3TCe koji se sada ugradjuje već u Megane, Senic i Captur. Vjerovato će za neko vreme ići u izvoz samo sa tim motorom jer trend ide u pravcu prevlade malenih turbu benzinaca ... ja sam prema njime malo skeptičan ali šta je, tu je. Ja mislim da je dobro kupiti Vestu dok se nudi sa običnim 1.6 16v

http://www.kolesa.ru/news/lada-vesta-mo ... or-renault

To je Renaultov motor razvijen zajedno sa Mercedesom. Trebalo bi da bude dostupan u nekoliko nivoa snage, od 115 do 160 konja. Ići će i u novu A klasu koja izlazi sledeće godine. Kod Renoa treba da zameni trenutni 1.2 TCe, ali i 1.6 TCe.

Mislim da Lada neće još ukidati 1.6 atmosferski. Nudiće ga tamo gde još uvek ne dave sa oporezivanjem CO2 emisije. I sam Reno u svojim i Dačijinim modelima nudi klasičan atmosferski 1.6 16v tamo gde ima smisla.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 10, 2017 12:42 am 
nivka wrote:
Skupa je to tehnologija. Nije za sirotinju.

Trenutno jeste, ali to je smer u kome ide razvoj, SUS motori su svoju pricu ispricali i tu se vise nista iole znacajnije novo videti nece ...

PostPosted: Fri Nov 10, 2017 1:12 am 

Mislim da hoće. Sledeći su motori sa varijabilnim stepenom kompresije. Infiniti ima spreman jedan benzinac za sledeću godinu.
https://newsroom.nissan-global.com/rele ... tio-engine

Profile  

PostPosted: Fri Nov 10, 2017 1:52 am 
To je novo je u smislu da je to prvi takav motor koji ce da ode na trziste, ali ideja nije nova. Inace svaka inovacija u sus je prilicno usmaljena, a vesti o gasenju razvoja sve ucestalije. Realno kola sad vecim delom prelaze u prinadleznost drugacijeg inzenjeringa, a koliko se da primetiti tu se napadju dva problema, prvi je autonomija sto implicira dalji razvoj baterija, a drugi inteligencija sa ciljem stvaranja potpuno autonomnog vozila. Imajuci u vidu da su tu sad utrcali svi veci IT konzorcijumi tesko da ce to igde sem napred...

PostPosted: Fri Nov 10, 2017 11:14 am 

I ideja o električnim automobilima nije tako nova. Stara je nekoliko decenija.
A autonomni automobili mogu i sa sus motorima. Nije problem.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 10, 2017 11:46 am 
Svakako je stara, cak i vise od nekoliko decenija. Situacija je slicna kao sa tvojim primerom, ovo je sada prvi put doba u kome se tome ozbiljno komercijalno prilazi. Autonomna kola svakako mogu za pogon imati sus motore, ali to nema narocitog smisla imajuci i vidu celo resenje. Autonomno elektricno vozilo, sa elektromotorom na svakom tocku ti daje mogucnost skoro teorijski idealnog uoravljanja jer ni jedan mehanicki aktuator nema brzinu odziva cak ni slicnog reda velicine. Potom vozilo postaje prostije, vise nema menjaca, nema diferencijala, ne mora ni amortizere/opruge/torzije da ima, letve volana servo itd. Pri tome sve se lako unificira i cena proizvodnje vozila moze biti veoma mala. Manje vise u cenu ce mnogo vise upadati licence i rmm nego radni sat fizikalca.

Post new topic Reply to topic  [ 193 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

All times are UTC + 2 hours