Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Oct 19, 2017 1:53 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 156 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
Author Message
 Post subject: Re: Lada Vesta
PostPosted: Wed Apr 12, 2017 10:49 am 

Automobil: Lada Samara 1300s
vazman wrote:
Da, da, ovo je najvažnije, prvi utisak jest najvažniji, netreba ni 5. ninuta čekati na njega :D Vjerovatno znaš da ovako ljudi ocenjujemo sve i svašta, u tome su i automobili.

Inicijalno da, to se vodi pod prvi utisak, ozbiljno pa i ne bas :) Kad treba prelmoiti dati 10.000 ili ne osvrne se pa vidis da u tvojoj ili makar mojoj okolini servisna mreza ne postoji, da ovaj cemer koji postoji ni trotinet ne bi odrzavao kako treba, a kamoli auto koji bar dobro lici na moderan itd sto manje vise sve proizilazi iz prethodnog ... Onda pomislis da je ovde (u Srbadiji zemlji) neki realni prosek plate izmedju 200-300e pa skontas da je sve to jedna nedosanjana fantazija sa sansama nula za uspeh ...

Profile  

PostPosted: Fri Apr 14, 2017 7:52 pm 

Automobil: Dacia Sandero
Evo mene posle sto godina.

Sticajem okolnosti imao sam priliku da provedem par dana sa Vestom i da predjem odredjenu kilometrazu i rado bih podelio utiske sa vama.

Vesta sa kojom sam se druzio je ona koja ce verovatno setati u narednom periodu od novinara do novinara i od testa do testa, a u ovom trenutku ima oko 600 predjenih kilometara. U pitanju je, rekao bih, paket Lux MT, tj. najvisi paket opreme sa manuelnim menjacem i 1.6 motorom i tu je odmah i prvi utisak - oprema.

Od opreme ima, sto bi rekli, sve osim koznih sedista. Multimedija sa navigacijom, plavim zubom i ekranom osteljivim na dodir, sest zvucnika, ESP, grejaci sedista, grejac vetrobrana (da, da, prednjeg vetrobrana...) automatska klima, tempomat i limiter brzine, sva cetiri podizaca, kamera za voznju unazad i parking senzori, senzori za kisu i svetla, maglenke... Verovatno sam nesto i izostavio, mislim da ima i hill hold. Zaista puno korisne opreme.

Opsti utisak je da je auto prostran, da je vozacka pozicija jako dobra i detaljno se moze podesiti jer volan ima izdasne hodove po visini i dubini, a sediste takodje moze da se podesava po visini. Racunajte da je po duzini unutra vrlo slicna Rapidu, a od njega je nesto sira, tj. trojica prosecnih lepo sednu pozadi, dodiruju se, ali se ne gnjece ni medjusobno, ni sa vratima i tom prilikom niko kolenima ne dodiruje prednje sediste ako su napred ljudi prosecne visine.

Servo je jak, kvacilo je vrlo mekano i kraceg hoda, gas je standardno najtvrdja papucica. Sedista su udobna, srednje tvrda, ali neeeesto kraca, kao kod novih Dacia. Menjac je standardno nesto duzih odnosa, rucica je sasvim precizna, udobna, svaka brzina ima jasan klik, koji je pomalo sirov i hrapav, ali to je vec cepidlacenje. Pri brzem saltanju je poslusan.

Kocnice se lepo doziraju, ne grizu naglo, neopterecen auto na hladno se sa 100 km/h po radaru zaustavlja na oko 41-42 metra po suvom na fabrickim Matador letnjim gumama uz jasnu asistenciju ABS-a pred kraj kocenja. Da su gume nesto bolje, mislim da bi i put kocenja bio nesto kraci. Na zadnjim tockovima su dobosi.

Cudnih zvukova nema. Pri vecim brzinama na autoputu u predelu bravica u prednjim vratima cuje se povremeno zveckanje, ko je imao Megana ph2 zna o cemu se radi. Na 120 km/h je unutra vrlo, vrlo prijatno, rekao bih u rangu sa bilo kojim savremenim autom po pitanju buke i sumova vetra, guma i motora. Kako se priblizava 140 km/h pojacava se sum oko retrovizora, ali opet nista katastrofalno.

Ma koliko se trudio da ne spominjem Renault, oslanjanje je 100% Megane ph3 Generation. Na kratkim neravninama je gumasto tvrdo, srednje tiho, pri vecim brzinama na uzduzne neravnine reaguje malo nervozno zabacivanjem u stranu, kao da mu fali balans-stangla pozadi. Preko lezecih policajaca cvrsto, ali bez udarca u mali mozak. Gume naduvane na 2.5 bara.

Na stajanci se primeti da su spojevi sasvim solidno obradjeni, da je zastita odozdo kao nanosena cetkom, vrlo izdasno, da su vrata neobicno lagana. E sad, vrata ne deluju suplje, vec kao da su sarke i granicnik vrlo izdasno podmazani i vrata su zaista vrlo, vrlo lagana, iznenadjujuce lagana za otvaranje i zatvaranje. Zvuk pri zatvaranju je prijatno tup. Gepek se otvara daljinskom komandom na kljucu ili tasterom sa leve strane volana. Gepek je ogroman i tapaciran sa svih strana. Plastika enterijera je u nivou sa Dacijom po kvalitetu, ali po teksturi i bojama u ovom paketu opreme dosta zanimljivija i prijatnija. Instrument tabla je informativna, ali skale i fontovi nisu narocito citljivi, pogotovo brzinomer. Bord kompjuter prikazuje sve sto treba.

O motoru necu puno posto je malo presao i ocito je nerazradjen. Utisak je da se tesko vrti, da se zbog dugackog menjaca bez problema gasi u drugoj na ravnom, da moze da se krstari na 2000 o/min, ali da za svako hitrije ubrzanje mora da predje 3500 o/min sto mu je jos uvek mucno, da na 80 u petoj trosi 6 litara, na 120 trosi 7 litara, a na 130 trosi 8 litara i da mu fali malo kraci menjac i sesta brzina. Na autoputu solidno dostize i odrzava vise brzine.
Jos to nije to i mislim da ce posle 2500-3000 km sve doci na svoje, nisu mu jos svi konji na broju.
Tempomat radi sjajno i, sto je zanimljivo, ne gasi se prilikom saltanja nanize ili navise.

Glavni plusevi i minusi...

Prostran auto, udoban, u ovom izdanju sa puno korisne opreme, zavrsna obrada je sasvim dobra i auto ukupno ne deluje previse supljikavo koliko bi neko mozda pretpostavio. Voznja je prijatna, oslanjanje je mekse i reakcije automobila su zadovoljavajuce predvidljive. ESP je prilicno grub i dosta smanji brzinu automobila tokom reakcije. Ogroman gepek. Debeo metalni suspleh ispod motora. Materijal sedista solidan, savovi solidni, itison prilicno dobrog kvaliteta.
Seticu se jos ponecega...

Sa druge strane...

Jos uvek mrtav motor, prilicno glasan pri ubrzanju. Sredisnja konzola najsupljikavija od sve plastike i najneurednijih zazora. Navigacija nema nase mape. Zapravo, rekao bih da nema mape uopste, vec se one obezbedjuju SD karticom. Nijedan podizac nije impulsni. Rucica brisaca nema onaj jednokratni hod za jedan bris. Nisam siguran da li ima podesavanje intervalnog brisanja. Rupe za case-flasice ispred menjaca su previse plitke. Pri ubrzanju i kocenju motorom se dosta jasno cuje zujanje menjaca, ne bas kao da mu fali ulja, ali se cuje. Pri odmotavanju volana iz krajnjeg levog ili desnog polozaja pri kretanju javlja se cudan hucece-struzeci zvuk.
Blokada motora je nesto iznad 5500 o/min, iako je crveno na obrtomeru tek od 6000 o/min, tako da je mozda u pitanju neka zastita u prvih par stotina ili hiljada kilometara koju racunar namece.
Poklopac i cep rezervoara se nikad i nikako ne zakljucavaju, tj. otvor je uvek i svakome na izvol`te.
Bocne strane automobila nemaju nikakvu zastitu od udaraca, nikakve plasticne ili gumene odbojnike.
Prilikom startovanja motora mora da se da kontakt, da se saceka da pumpa za gorivo odzuji svoje i da se sve lampice na tabli pogase, pa tek onda zavergla. Nece da vergla ako se ne saceka sve to.

I tu cu se jos poneceg setiti...

Ovakav primerak treba da kosta oko 12500 evra dok ga jednom ne oslobode carine. Te pare niko nece dati za Ladu. Ja dodajem "nazalost". Sta sve od ove opreme Normi za 9990 evra fali ne znam, tako da ne mogu da ocenim odnos cene i kvaliteta. Sa tim cenama im se ne smesi ikakva prodaja kod nas, ali bez carine, za npr. 8500 i 10800-11000 evra i malo bolju servisnu mrezu...to je vec ozbiljan bang for buck.

Ako ima pitanja, rado cu odgovoriti.
Takodje, ako nekog zanimaju slicnosti i razlike sa Renault-Dacia programom, takodje cu rado odgovoriti.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 14, 2017 8:26 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Svaka čast, meni se auto ovako svidja više od Dacije, to je njihov ozbiljniji auto tako da mislim da ce oni to ispraviti, jes da auto vec postoji dve ili tri godine, bila je neka prica da će za Evropu da auto ima nize vesanje što je odmah lepše i drukčiji je osećaj kada je auto nizi, gledam po Ruskim sajtovima da već imaju nize opruge i auto mnogo bolje izgleda

Profile  

PostPosted: Thu Apr 20, 2017 11:59 am 

Izasao test Veste u SAT-u. Sve u svemu solidno,jedino mi cena smeta,previse je preko 11000 evra.

Profile  

PostPosted: Fri May 12, 2017 8:44 pm 

Lubenicarka ili paprikarka druge generacije :-D

Image

Profile  

PostPosted: Fri May 12, 2017 10:52 pm 

Da se ubaci karburator i izda zvanicna zabrana ugradnje plina i eto vozila za Dejcu :D

Profile  

PostPosted: Sat May 13, 2017 6:19 am 

Automobil: Lada Riva 2107,1300c
Imas pice od mene, i jos da se isara sa neko cvece i do groba je moja :twisted: :xixi

Profile  

PostPosted: Sat May 13, 2017 7:45 pm 

8)

Profile  

PostPosted: Tue Jul 18, 2017 12:19 pm 

Automobil: 112
Jedno pitanje posto drugar svakih par dana prolazi pored njihovog salona i fotka pa mi salje... JEL VONJA NA LADU? :D

Profile  

PostPosted: Tue Jul 18, 2017 2:10 pm 

Na kisele krastavce i i uzeglu baru :) Sad zamisli uzasa nadjes neku sponzor bakutu koja voli vestu, pa najebo si samo tako :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Tue Jul 18, 2017 8:50 pm 

Ova 112 lada smrdi katastrofa, kao da su materijali od nekih najsavremenijih nuklearnih otpada pa pitam :D

Profile  

PostPosted: Tue Jul 18, 2017 8:58 pm 

Mogli bi nekad da je operete

Profile  

PostPosted: Tue Jul 18, 2017 11:51 pm 

U pocetku i ne bas, ali vremenom auto pocne da vonja na vlasnika.

Profile  

PostPosted: Wed Jul 19, 2017 1:44 am 

Ma znate vi o čemu ja, samara je vonjala na tu rusku plastiku i materijale, ova 112 razvaljuje naročito na suncu :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Wed Jul 19, 2017 11:06 am 

Automobil: Dacia Logan
Zdravo svima,

ovo je moj prvi post na forumu kao potencijalnog vlasnika Veste :). Elem, Lengenda je izneo opste utiske o automobilu i utiske tokom voznje i hvala mu na tome. Ja sam pre par dana posetio Rusauto u Vojvode Stepe kako bih video Vestu uzivo i, imajuci u vidu moja ocekivanja kao vlasnika Dacie Logan, malo je reci da sam odusevljen. Kvalitet izrade enterijera je na nivou novih Dacia ali je meni bar lepsi. Dakle, za tu cenovnu klasu, sasvim pristojno. Da ne pricam o liniji i nekom opstem utisku. Dakle, ovo zaista izgleda kao ozbiljan automobil. Medjutim, ono sto me baca u nedoumicu i hladi po pitanju kupovine su uslovi koje prodavac nudi. Naime, garantni uslovi su: opsta garancija na automobil u trajanju od 36 meseci,
bez obzira na kilometrazu i to je to. Ne postoji nikakva dodatna garancija na karoseriju, poput konkurencije, koja ide minimalno 6 godina uz mogucnost da su uz neku doplatu opsta garancija produzi na 5 godina.
Ono sto me jos vise zbunjuje je sto na sajtu proizvodjaca http://www.lada.ru/service/about/warranty.html stoje neki drugi uslovi. Oni daju opstu garanciju od 36 meseci ili 100k predjenih kilometara + 6 godina garancije na karoseriju i ostale delove (od korozije). I sad se ja pitam, u cemu je stos. Zasto se garantni uslovi razlikuju kod nas u odnosu na rusko trziste ? Da li je u pitanju nekakva muljaza ili sta vec ?
Definitivno, u 2017. godini, ne davati garanciju na karoseriju min. 6 godina je potpuno besmisleno.
Ima li nekog koje pazario Vestu da pojasni iz prve ruke ?

Pozdrav,
Nikola

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 156 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

All times are UTC + 2 hours