Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Sep 25, 2018 7:48 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Kalina saveti za kupovinu
PostPosted: Wed Nov 18, 2015 12:34 pm 

Automobil: Jugo 45
Pozdrav
zainteresovan sam da kupim ladu kalinu, svidja mi se model , a zanimaju me vaši utisci ukoliko je neko ima duže u Srbiji... Ima ih vidim na oglasima ali je prava lutrija kupiti neku, na šta da se obrati pažnja i koliko vrede da se plate, imaju li skrivenih mana, šta je dobro a šta loše, ajde ko hože neka pomogne savetima... hvala unapred.

Profile  

Post subject: Re: Kalina saveti za kupovinu
PostPosted: Thu Nov 19, 2015 5:02 pm 

Da li niko nema iskustva, ili vremena da mi napi[e ne[to, ili kalina nije interesantni model?

Profile  

PostPosted: Thu Nov 19, 2015 5:23 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ja mislim da samo jedan naš član ima Kalinu.

Po mom mišljenju, Kalina je potcenjena na našem tržištu i kao takva predstavlja dobru kupovinu za mali novac. Nisam je vozio ali deluje mi sasvim fino.

Evo ti sajt, pa se raspitaj direktno kod Rusa. https://www.drive2.ru/r/lada/m1962/

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Nov 26, 2015 11:46 am 

Zahvaljujem :)

Profile  

PostPosted: Thu Nov 26, 2015 10:24 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Gledati utiske Rusa u Rusiji je prilično obmanjujuće. Može Kalina biti i odličan auto ali ako ga kompromituješ lošim delovima, koji su za ladu najrasprostranjeniji na našem tržištu, ništa nisi uradio. I ja sam mišljenja da je dobar auto ali je kod nas, sa trenutnim stanjem nabavljača delova, loš izbor; tačnije, ja bih je preskočio.

Profile  

PostPosted: Tue May 31, 2016 9:45 am 

Automobil: Lada 112 1.5 16V
Mislim da nisu, toliko, problem loši dijelovi, koliko neodržavanje. Ako čovjek stavlja loše dijelove, to samo znači da će ih češće mijenjati, pod pretpostavkom da održava auto. Veći problem su oni što imaju teoriju "ma to ti je star auto, ne može na njemu sve raditi". Pa se onda umjesto zamijene neispravnog dijela, odstranjuju viškovi iz auta koje su ti neuki inženjeri ionako stavili bez veze, jer eto auto radi i bez toga.
A nekako mi se čini da od te boljke pate sve marke.
Baš evo na primjeru ovog mog Citroena bih rekao da je to izraženije kod skupljih auta (mislim na cijenu kada je bio nov), kada ga kupe ljudi bez love, jer bi se malo kurčili, a nema para za održavanje, pa ga voze dok ne legne, a onda u oglas.

Ali kao jednu prednost ruskih vozila, bar iz mog iskustva, moram navesti laku dostupnost svih dijelova. Eto moja Lada je bila 2001g. a Citroen je 1995g. što i nije neka velika razlika, ali za Ladu se mogao poručiti svaki i najmanji dio iz Rusije (naravno u Hrvatskoj nije takva dostupnost), dok je za Citroen problem sa dosta dijelova. A vidim da se i za ove starije Lade može naručiti hrpa dijelova (ne znam da li je baš situacija tako sjajna kao za 112, nemam osobnog iskustva).
Jebi ga, Rusi možda ne daju takav izbor kao ostali proizvođači, ali ono što proizvedu podržavaju jako dugo, što nije zanemariva osobina za onoga tko planira duže voziti jedan auto.

A kako je Kalina mlađa od 112, očekujem da je dostupnost dijelova za nju stvarno odlična (bar kada se poručuju iz Rusije).

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours